Łukasz Szewczyk01.10.2018 (14:04)1 komentarz

Poniedziałkowe wieczory z muzycznymi rezydentami w radiowej Czwórce

W radiowej Czwórce startuje nowa audycja muzyczna "Wieczór rezydentów". Na antenie pojawią się nieobecne dotąd w Czwórce odmiany muzyki elektronicznej, hip-hop, rap i techno. Audycja prowadzona będzie w systemie rotacyjnym przez liczących się animatorów środowisk muzycznych, promujących nowe trendy w Polsce.
"Wieczór rezydentów" będzie gościł na antenie Czwórki w każdy poniedziałek o godz. 19.00. Prowadzony będzie rotacyjnie przez cenionych animatorów środowisk muzycznych: kolektyw Czeluść, Jurka Przeździeckiego, Kubę Sojkę i Rrrkrt projekt Brutaż. Co tydzień każdy z nich zaprezentuje inne brzemienia, inny klimat i historię danego gatunku. Będzie trochę filozofii, trochę ciekawostek i dużo zaskakującej muzyki. Szczegółowej analizie poddana zostanie twórczość producentów i raperów powiązanych z nową falą hip hopu, trapem, muzyką bassową i klubową. Pojawi się także techno, muzyka detroit techno oraz pochodne jej gatunki.
Pierwsza odsłona "Wieczoru rezydentów" już 1 października. - Audycja ta będzie poświęcona muzyce detroit techno oraz pochodnym jej gatunkom. W trakcie kilku spotkań opowiem o tym, jak muzyka ta dojrzewała przez lata w mieście wielkiego motoryzacyjnego przemysłu. Zaprezentuję także jej rozkwit w latach 90-tych oraz przedstawię jak wpłynęła na dzisiejszą muzykę elektroniczną. Nie zabraknie wyszukanych nagrań, ciekawych anegdot i kosmicznych dźwięków - informuje Kuba Sojka.

Gospodarzami "Wieczoru rezydentów" będą także KOSA i JUTRØ, czyli CZELUŚĆ krakowski kolektyw producencki. Duet zajmie się analizą twórczości producentów i raperów powiązanych z nową falą hip hopu, trapem, muzyką bassową i klubową. Podczas każdej audycji młodzi DJ-e, muzycy, dziennikarze będą mieli szansę zaprezentować utwory, wydawnictwa muzyczne, odnieść się do koncertów, zapowiedzieć zbliżające się wydarzenia. Będzie to oferta uzupełniająca i rozwijająca o nowe gatunki oprawę muzyczną Czwórki.

- Czy Bach polubiłby techno? Jaka technika kręci klasyka? Gdzie kończy się chaos a zaczyna muzyczny porządek? Będę pytał, aż znajdę odpowiedź, także dzięki Wam.
Muzyka ma wiele tajemnic i bywa nieoczywista. Na szczęście. Przekonajmy się wspólnie. Zapraszam na "Wieczór rezydentów"
- dodaje Jurek Przeździecki, jeden z prowadzących, a także producent i kompozytor muzyki elektronicznej oraz współczesnej.

Komentarze (1 - 1 z 1)

To jedyne radio na świecie ktore ma wiecej pracowników niż słuchaczy.
 2