Łukasz Szewczyk01.10.2018 (16:31)13 komentarzy

Ruszyła nowa ramówka Polsat News. Nowe studio, twarze i programy

W poniedziałek (1 października 2018 roku) informacyjny kanał Polsat News rozpoczął nadawanie z nowego studia. Jednocześnie wystartowała nowa ramówka stacji, a do grona prowadzących dołączyli m.in. Bogdan Rymanowski oraz Joanna Racewicz.
Wraz z początkiem października startuje nowa oferta programowa Polsat News, która charakteryzuje się jasno podzielonymi pasmami i odpowiadającymi na potrzeby widzów. Widzowie mogą liczyć na najważniejsze informacje z kraju i ze świata, ale również materiały o tematyce społecznej, o tym co dotyka bezpośrednio Polek i Polaków. W ofercie znajdują się również programy skierowane do bardziej wymagającego widza, poszukującego najlepszej publicystyki i komentarzy polityków z pierwszych stron gazet, liderów opinii oraz ekspertów na temat bieżących wydarzeń.
- Jesteśmy otwarci na opinie wszystkich stron sceny politycznej. Nie ma dla nas tematów tabu ani osób, z którymi nie chcielibyśmy rozmawiać. Najważniejsze jest jednak to, że wszystkich traktujemy równo. Nie narzucamy widzom naszego punktu widzenia. Nie kreujemy polityki. Informujemy o niej w sposób rzetelny i o niej debatujemy. Chcemy zadawać wszystkim trudne pytania, nie mamy taryfy ulgowej dla nikogo - mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat.

Bogdan Rymanowski / Fot. Polsat News
Jak już informowaliśmy, do Polsatu dołączył Bogdan Rymanowski. Będzie jednym z prowadzących główne wydanie "Wydarzeń" na antenie Polsatu i Polsat News oraz programu "Wydarzenia i Opinie". Dziennikarz na antenie Polsatu News zadebiutuje już 1 października o godz. 19.15. Gościem programu "Wydarzenia i Opinie" będzie premier Mateusz Morawiecki.

Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski / Fot. Polsat
Jesienią 2018 roku informacyjny magazyn "Wydarzenia" będzie można oglądać w trzech odsłonach. Głównie wydanie "Wydarzenia 18.50" nadawane będzie antenie Polsatu głównego i Polsatu News. Program poprowadzą Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski, w weekendy Bartosz Kurek i Agnieszka Mosór.

Wydania popołudniowe o "Wydarzenia 15.50" będą emitowane na antenie Polsatu głównego i Polsatu News (prowadzący: Agnieszka Mosór i Przemysław Białkowski), zaraz po nich jeszcze więcej materiał o najważniejszych wydarzeniach z kraju i ze świata w programie "Więcej Wydarzeń" (na Polsat News o godzinie 16:10).

Wydania wieczorne "Wydarzenia 21.50 od października będą emitowane codziennie w Polsacie News. Będzie to kompleksowe podsumowanie najważniejszych doniesień danego dnia z kraju i ze świata połączone z informacjami sportowymi i prognozą pogody na następny dzień. Prowadzącymi będą: Joanna Wrześniewska-Sieger i Jarosław Gugała.

"Wydarzenia i Opinie"
Od poniedziałku do czwartku zaraz po głównym wydaniu "Wydarzeń" czołowi dziennikarze Polsatu News - Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski - rozmawiają z najważniejszymi osobami w Polsce. Program "Wydarzenia i Opinie" (poniedziałek - czwartek, godz. 19.15) to pierwsze opinie o najważniejszych wydarzeniach dnia od najważniejszych rozmówców. Program, w którym goszczą przedstawiciele wszystkich opcji politycznych.


"Nowy dzień" w Polsat news
Ramówkowe zmiany już o poranku Nową odsłonę otrzymało także poranne pasmo Polsatu News "Nowy dzień", którego obecność na antenie głównej Polsatu została przedłużona do godziny 9:00. Oprócz stałych elementów, newsów z kraju i ze świata, przeglądu prasy, prognozy pogody, informacji sportowych, widzowie usłyszą w nim również wiadomości ze świata show-biznesu. W programie nie zabraknie rozmów z gośćmi w studiu - ekspertami, politykami ale również artystami czy celebrytami. Pasmo "Nowy Dzień" prowadzą Joanna Górska, Beata Cholewińska, Joanna Racewicz, Michał Giersz i Mariusz Abramowicz.

Z kolei od 10 do 15 na antenie Polsat News "W rytmie dnia". To nowe, towarzyszące widzom w ciągu dnia pasmo, w którym prezentowane będą wydarzenia mające miejsce w ciągu dnia. W paśmie "W rytmie dnia" nie zabraknie bieżącej polityki i tego co dzieje się na świecie, ale również informacji o wydarzeniach z kraju, relacjonowanych przez reporterów Polsat News.

"Godziny szczytu" w Polsat news
Tuż po popołudniowych "Wydarzeniach" na antenie Polsatu News zagości nowe pasmo "Godziny szczytu" (poniedziałek - piątek, godz. 16.30). Prowadzący opowiedzą o danym dniu z pewnym dystansem i nieszablonowością. Zobaczymy pierwsze podsumowanie wydarzeń z różnych dziedzin i nie tylko polityki. Widzowie otrzymają większą dawkę informacji sportowych. A nowości muzyczne i plotki ze świata show-biznesu zaprezentują dziennikarze MUZO.FM. Gośćmi programu będą osoby nietuzinkowe. "Godziny szczytu" poprowadzą Anna Hałas-Michalska i Bartosz Kurek.

- "Godziny szczytu" to pasmo popołudniowe rozpoczynające się tuż po Wydarzeniach 15:50. To moment, w którym zaczynamy powoli podsumowywać wydarzenia dnia i przyglądamy się temu co szykuje wieczór. To też moment, w którym możemy złapać drugi oddech i w dobrej atmosferze spędzić późne popołudnie i podwieczorek - mówi Bartosz Kurek, prowadzący "Godziny Szczytu".

"Interwencja Extra" w Polsat News
Od godz. 18.00 w Polsat News "Biznes" - prowadzą Przemysław Talkowski i Ernest Bodziuch. Polsat news to także magazyn reporterów "Interwencja", który będzie emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 18:30. W te same dni po 20:00 również program "Interwencja Extra", w którym widzowie dowizą się więcej o przypadkach, którymi zajmują się reporterzy magazynu, jak do nich doszło, jak zapobiec takim sytuacjom w przyszłości i czy można było ich uniknąć. Natomiast w sobotnie wieczory o 21:00 emitowana będzie "Interwencja - Taka jest Polska", w którym powrócimy do najbardziej interesujących reportaży, poznamy nowe wątki i jak potoczyły się dalsze losy ich bohaterów. Programy poprowadzą Michał Bebło i Michał Stela.


"Polityka na Ostro" w Polsat News
Kolejna nowość to program, w którym prowadzący stawiają najważniejsze pytania dnia, a zaproszeni goście konfrontują swoje poglądy. "Polityka na Ostro" (poniedziałek - piątek, godz. 21.00) to wymiana argumentów i opinii. To konfrontacja poglądów w sprawach kluczowych dla każdego z nas. Autorzy programu poruszają najważniejsze kwestie z punktu widzenia zwykłego człowieka, pokazując, jaki wpływ mają politycy na nasze życie. Co wieczór widzowie programu mogą liczyć na emocjonującą dyskusję i starcie opinii wszystkich postaci sceny politycznej. "Politykę na Ostro" poprowadzą Agnieszka Gozdyra i Grzegorz Jankowski.

Program "Dzień na świecie" (codziennie o godz. 22:30) to podsumowanie najbardziej interesujących informacji ze świata w dynamicznej formie. Program poprowadzą Grzegorz Dobiecki i Jan Mikruta. Z kolei "Obraz dnia" (codziennie o godz. 23.00) to wieczorne podsumowanie pracy dziennikarzy Polsatu News. W audycji zobaczymy również rozbudowane sportowe podsumowanie dnia oraz prognozę pogody.

"Cztery strony prasy" w Polsat News
Na widzów Polsat News czeka także publicystyczna niedziela. Po programie z politykami "Śniadanie w Polsat News" (godz. 9.00), emitowana będzie audycja "Cztery strony prasy" (godz. 10.00). Prowadząca Joanna Wrześniewska-Sieger będzie zapraszała do studia dziennikarzy wiodących tytułów prasowych i internetowych by przedyskutować, skomentować i ocenić najważniejsze wydarzeniach minionego tygodnia.

Na antenie Polsatu News widzowie będą również oglądać "Graffiti" "Newstelegraf", "Śniadanie w Polsat News", "Przegląd Rzeczpospolitej", "W bliskim planie", "Wystarczy Chcieć", "Skandaliści" oraz "Państwo w Państwie", a także "Prezydenci i Premierzy".

Komentarze (1 - 10 z 13)

Super że wraca program "dzień na świecie" bardzo go brakowało...
 5  
To nie jest żadne nowe studio. To zwykly lifting porpzedniego. Nowszy stół i nowsze ekrany a tak to wszystko wygląda tak samo. Nawet czołówka i grafika jest taka sama. Polsat zrobił badziewie .... szkoda
 5  
Brakuje mi Tak czy nie. Pani Gozdyra była rewelacyjna
 10  
zalosni jestescie zamiast podziekowac ze pokazalem wam tak duzy blad to usuwanie post. masakra brak szacunku. a przede wszytkim ogromny blad. spadam z tego portalu
 0  
Tak czy Nie było tym co jest najgorsze w infotainment, nic tylko przekrzykiwanie się dwóch stron i okopywanie się wśród swoich racji. I Gozdyra którą zwykle miała problem z zapanowaniem nad dyskusją.
 0  
Nowe twarze - koń by się uśmiał
 5  
Teraz w tv.Nie, gdzie tylko nie spojrzysz, sypią piaskiem po oczach, by żyło się lepiej... Oj, Roman, za mało PiłOwałeś rządzących ;D
 0  
Tak czy nie powinno zostać przecież Interwencja Extra codziennie nie ma racji bytu a Obrazy dnia mają być o 23 to skąd jeszcze o 20:30? Najlepiej jakby Polsat News 2(Extra) przejął sprawy społeczne tam Interwencje i tam pełne Państwo w państwie (w Polsacie 30 minut w PN od 20:00)
 1  
Teraz w tv.Nie, gdzie tylko nie spojrzysz, sypią piaskiem po oczach, by żyło się lepiej... Oj, Roman, za mało PiłOwałeś rządzących ;D
1. Jesteś z nim po imieniu?
2. Przecież sam odszedł, zatem cienka ta wrzutka.
 1  
i tak powstaje TVPis2
 2