Łukasz Szewczyk04.10.2018 (14:47)brak komentarzy

Nowy serial HBO na podstawie powieści Eleny Ferrante. "Genialna przyjaciółka"

Nowy serial HBO "Genialna przyjaciółka" to adaptacja pierwszej z czterech powieści bestsellerowego cyklu Eleny Ferrante. Produkcja pokazywana była na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Premiera serialu w listopadzie w HBO oraz na platformie HBO GO.
Serial "Genialna przyjaciółka" - plakat
Kiedy nagle z życia sześćdziesięcioletniej Eleny Greco znika jej najbliższa przyjaciółka, kobieta zaczyna opisywać historię ich wieloletniej przyjaźni. Raffaellę Cerullo, zwaną Lilą, poznała w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1950 roku. Akcja serialu toczy się w niebezpiecznym i jednocześnie magicznym Neapolu na przestrzeni ponad 60 lat. Elena stara się rozwikłać tajemnicę zniknięcia swojej przyjaciółki Lily, która była jej powiernicą i zarazem największym wrogiem.
Ośmiodocinkowy serial "Genialna przyjaciółka" to adaptacja pierwszej powieści z bestselerowego cyklu czterech książek Eleny Ferrante. Reżyserem produkcji jest Saverico Costanzo. W obsadzie serialu wystąpią zawodowi aktorzy i naturszczycy, a także wybrani uczniowie z lokalnych szkół. W głównych rolach młodych Eleny i Lili w dzieciństwie wystąpią debiutantki Elisa Del Genio i Ludovica Nasti. Nastoletnią Elenę zagra Margherita Mazzucco, a Lilę - Gaia Girace. Szacuje się, że w obsadzie serialu zobaczymy ponad 150 aktorów i 5 tysięcy statystów.

"Genialna przyjaciółka" to koprodukcja HBO, RAI FICTION oraz spółki TIMVISION we współpracy z Unmedia Production. Producentami ze strony Wildside są Lorenzo Mieli i Mario Gianani. Obowiązki producenta w imieniu spółki Fandango pełni Domenico Procacci. Wszystkie odcinki zostaną wyreżyserowane przez Saverio Costanzo. Pomysłodawcami serialu i jego scenarzystami są Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci i Saverio Costanzo. Producentem wykonawczym jest Jennifer Schuur. Sprzedażą praw do międzynarodowej dystrybucji serialu zajmuje się spółka Freemantle Media International.Premiera pierwszego odcinka serialu HBO "Genialna przyjaciółka" (My Brilliant Friend) odbędzie się 19 listopada 2018 rokuo godzinie 20.10 w HBO. Od rana tego samego dnia będzie on także dostępny w serwisie HBO GO. Drugi odcinek będzie miał swoją premierę już dzień później - od rana w HBO GO oraz o godzinie 20.10 na antenie HBO. Premiery kolejnych odcinków odbywać się będą według takiego samego harmonogramu - w poniedziałki i wtorki o tej samej porze.