Łukasz Szewczyk05.10.2018 (17:39)5 komentarzy

Fokus TV i Polsat Doku łączą siły. Nowa seria "Polska z lotu ptaka"

Telewizje Fokus TV i Polsat Doku realizują cykl "Polska z lotu ptaka"
Cykl "Polska z lotu ptaka" to swoisty przewodnik po najpiękniejszych miejscach w Polsce. To przede wszystkim zapierające dech w piersiach połączenie zjawiskowych zdjęć lotniczych z interesującym komentarzem przybliżającym dany region Polski. Program pozwoli podziwiać bogactwo zarówno przyrodnicze, jak i kulturowe poszczególnych regionów sfilmowane z nowej perspektywy. "Polska z lotu ptaka" to nie tylko malownicze widoki, ale i spora dawka informacji o regionach, ciekawostek a także opowieści sięgających do historii. To dokumentalna wędrówka przez najpiękniejsze zakątki kraju.
"Polska z lotu ptaka. Lubelskie" to pierwszy odcinek z cyklu a partnerem strategicznym filmu jest Województwo Lubelskie.

Pokażemy, że zwiedzając lubelskie, znajdziemy wspaniałą przyrodę z przypominającymi tundrę lasami. Jeziora i moczary Poleskiego Parku Narodowego, którego symbolem jest żuraw, to największe w Polsce, po bagnach biebrzańskich skupisko bagien, mokradeł i torfowisk, zarastających jezior i stawów. Roztoczański Park Narodowy - kraina prastarych borów jodłowo-bukowych, ostoja leśnych koników polskich. Miasta, które są prawdziwą perełką architektoniczną m.in. Zamość nazywany "Padwą Północy" z renesansowymi kamienicami i fortyfikacjami bastionowymi, zbudowany według ówczesnego modelu miasta idealnego. Kazimierz Dolny nad Wisłą, którego nie da się porównać do żadnego innego miejsca w Polsce. Malownicze ruiny zamku w Janowcu, leżącym też nad Wisłą. Stolica regionu - tętniący życiem Lublin ze słynnym Starym Miastem, Rynkiem i nowoczesnym Centrum Spotkania Kultur - siedzibą teatrów, filharmonii i wielu wydarzeń kulturalnych. Nie mogło zabraknąć Nałęczowa z Parkiem Zdrojowym, Janowa Podlaskiego i znanej na całym świecie stadniny koni czystej krwi arabskiej. Lubelskie jest też idealnym miejscem aktywnego wypoczynku. Wśród największych atrakcji są m.in. Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, szlak kajakowy na Bugu, zalew na Wieprzu w Nieliszu, czy zalew w Janowie Lubelskim z leśnym Parkiem Rekreacji i Edukacji Zoom Natury. Lubelskie to kraina pięknej natury i aktywnego wypoczynku.

Nie sposób wymienić wszystkich obiektów Lubelszczyzny, które właśnie z lotu ptaka pokażemy widzom już 6 października o godz. 19.00 w FOKUS TV. Program będzie również emitowany w Polsat Doku, Polsat One, Polsat 2 oraz Nowa TV.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Jeden program w 5 stacjach TV, reklamy x 5. Ciągle odgrzewane kotlety. Żałuję, że wiozłem abo w CP, jeszcze 14 m-cy i pa!
 2  
Jeden program w 5 stacjach TV, reklamy x 5. Ciągle odgrzewane kotlety. Żałuję, że wiozłem abo w CP, jeszcze 14 m-cy i pa!
Z czego jeden dla zagranicy niedostępny w Polsce, Nowa TV oglądalność promila, Polsat 2 w niższych pakietach kablówki a Doku wyższych
 2  
pomysł dobry, tylko jakość techniczna nie zachwyca.
 0  
Może już tak dość tych kanałów z pod znaku Polsat, powtórka goni powtórkę, ech nie na darmo nazywają ich Polszmat !
 2  
Przecież to już leci na planete
 0