Łukasz Szewczyk08.10.2018 (20:00)28 komentarzy

Ekstraklasa zostanie w NC+, hitowy mecz kolejki "odkodowany" w TVP

Wiele wskazuje na to, że rozgrywki polskiej Ekstraklasy pozostaną w ofercie NC+ przez kolejne dwa sezony. Dodatkowo jeden mecz kolejki będzie można oglądać w TVP. Kontrakt ma zostać podpisany na dniach.
Ekstraklasa zostanie w NC+, hitowy mecz kolejki "odkodowany" w TVP
Przez kolejne dwa sezony (2019/20 oraz 2020/21) mecze Ekstraklasa będzie można oglądać na antenach platformy NC+, głownie w Canal+ Sport. Jest też nowość - jeden mecz w tygodniu, sobotni hit kolejki w dobrym czasie antenowym, będzie pokazywała Telewizja Polska - poinformował sportowy serwis Weszlo.com.
Oficjalny komunikat zostanie podany wkrótce, obecnie dogrywane są szczegóły kontaktu. Z medialnych informacji wynika, że nadawcy zapłacą 250 mln zł za sezon, co oznacza wzrost o prawe 100 mln zł za sezon. Aż 180 milionów za swój pakiet meczów zapłaci NC+, natomiast TVP dołoży do tego około 70 milionów złotych.

Przypomnijmy, że do końca obecnego sezonu (2018/19) mecze pokazywane są w NC+ oraz Eurosporcie.
Weszlo.com

Komentarze (1 - 10 z 28)

Przecież to nie jest warte tyłu pieniędzy.
 66  
Wszystkie mecze Legii Warszawa w TVP Sport HD
 7  
To nie jest warte złotówki, ale są ludzie, którzy to oglądają, bo są fanami danej drużyny ponad wszystko. Ja się cieszę, mam nadzieję, że niedługo Ekstraklasa w 4k. No i najważniejsze przedłużyć prawa do Premier League.
 16  
Jednak moja decyzja jest sluszna o odejsciu z nc+ nie bede utrzymywal Legła Warszawa
 10  
Legię będzie utrzymywała TVPis :P
 13  
Strasznie droga ta kaszanka.
 30  
Dobra informacja, szit zostaje w nc plus za gruba kasę teraz strata PL na korzyść Eleven bo juz nie ma za co kupić. Dobra zmiana;)
 14  
Premier League zostaje w NC+ to już przesadzone. Są przecieki tak jak w sprawie Ekstraklasy. Hurraaaaaa :D
 15  
Panem (500+) et circenses (70 mln).
Jakie to typowe dla bolszewickiego wzorca propagandy pisdzielców.
I nic za swoje. Wszystko za pieniądze podatników.
 5  
Czyli do końca sezonu 2020/21 NC+ ma zapewnione prawa do całości polskiej Ekstraklasy, do hiszpańskiej La Ligi (5 meczów w każdej kolejce w tym mecze pierwszego wyboru i derby Madrytu) oraz do niemieckiej Bundesligi (mecze 2-go i 4-go wyboru). Być może przedłuży też prawa do Premier League. Poza tym w NC+ jest też Eleven i Polsat Sport Premium, więc jesli chodzi o piłkę i inne sporty to w NC+ znajdziemy ich zdecydowanie najwięcej.
 13