Łukasz Szewczyk09.10.2018 (14:09)20 komentarzy

Nowy kanał Polsat Games. Kiedy start? Co w ramówce? (wideo)

W przyszłym tygodniu portfolio tematycznych kanałów Grupy Polsat powiększy się o Polsat Games. W ramówce kanału dla graczy znajdą się m.in. transmisje z rozgrywek esportowych,
programy publicystyczne z udziałem twórców gier, show z gwiazdami internetu oraz recenzje najnowszych tytułów i sprzętu.
Polsat Games
Nowy kanał telewizyjny Polsat Games nadawanie rozpocznie w poniedziałek - 15 października 2018 roku. Specjalne na potrzeby kanału nadawca zbudował profesjonalne studio, nie tylko do gier.
Nowy kanał Polsat Games jest skierowany nie tylko do fanów gier komputerowych czy esportu, ale również do pasjonatów nowych technologii i animacji. Oprócz recenzji gier i sprzętu oraz talk-show z udziałem twórców gier, stacja będzie emitować także programy rozrywkowe z gwiazdami internetu (m.in. "Gry komputerowe show" prowadzone przez Generatora Frajdy). Co więcej, na kanale nie zabraknie anime (m.in. "Dragon Ball Super") oraz programów skierowanych do młodszych widzów, które zaproponują naukę z wykorzystaniem gier.

Flagowymi produkcjami Polsat Games będą własne rozgrywki esportowe. W poniedziałki i wtorki stacja będzie transmitować projekt o nazwie Ultraliga - ligowe zmagania w League of Legends z pulą nagród o łącznej wartości 100 tysięcy złotych. Oprócz tego stacja wyemituje polską transmisję z Mistrzostw Świata w League of Legends, którą od 1 października można już oglądać w internecie.

Nowa stacja jest projektem 360°, więc programy będą dostępne w internecie nie tylko na IPLI, ale także na YouTube i Twitchu.

- Polsat Games to nie tylko telewizja - wyjaśnia dyrektor kanału Bartosz Pawlik. - Doskonale wiemy, że jako produkt skierowany dla graczy musimy być wszędzie tam, gdzie fani gier już przyzwyczaili się konsumować treści. Dlatego wszystkie nasze transmisje na żywo będzie można oglądać na Twitchu, a programy własne, po premierze w telewizji, wylądują w IPLI i na YouTube - dodaje.


Od samego początku nadawania kanał Polsat Games dostępny będzie w ofercie platformy Cyfrowy Polsat (od pakietu Mini HD) na pozycji numer 16.

Kanał dostępny będzie także w internecie, a docelowo także w ofertach pozostałych operatorów satelitarnych i kablowych w Polsce.

Obecnie stacja dostępna jest w mediach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie oraz Twitterze.

Komentarze (1 - 10 z 20)

Zapewne będzie to Hiper nowość od UPC :D
 6  
Będą pięknie skomponowane bloki reklamowe, przerywane z rzadka treściami game-ingowymi:)
 19  
Kanały Jeszcze Nie Wystartowały a Już Złe Kometarze Na Proflu Polsat Games
 18  
Bardzo fajnie, że będzie kanał o grach. Od czasu zamknięcia Hypera takowego nie było
 2  
@Błazej Hoeft witamy w Polsce! Hejt w naszym kraju nie zna granic.
Polsat Games HD w aktualnych czasach przyjmie się na bank, dobry krok ze strony Polsatu.
 1  
Jak będzie w Netii to go wcisną do dodatkowych pakietów sportowych za 20zł i 30zł albo do pakietu rozrywka za 15zł dla starych klientów Netii !?!? Bez komentarza....
 3  
ciekawe czy multimedia polska doda do oferty programowej pewnie nie bo trzeba policzyć ile za to brać 30-50 czy w abonamencie ?
 4  
Szewczyk skończ pier***lić o niczym. Napisz wreszcie coś o #ACTA2
 2  
Polaczki już narzekają a prawda jest taka, że to będzie dobra pozycja, która zapełni niszę w naszym kraju.
 1  
@Błazej Hoeft witamy w Polsce! Hejt w naszym kraju nie zna granic.
Polsat Games HD w aktualnych czasach przyjmie się na bank, dobry krok ze strony Polsatu.
Być może się przyjmie, bo młodzi ludzie zamiast spędzać czas z rówieśnikami na powietrzu spędzą 20 godzin przed grami komputerowymi, a pozostałe 4 przed Polsat Games żeby się dowiedzieć coś więcej o swoich idolach, którzy przeszli 2 poziomy wyżej i poznali kolejnych wirtualnych kolegów :lol
 7