Łukasz Szewczyk10.10.2018 (13:54)1 komentarz

Eduardo Zulueta prezesem AMC Networks International

Eduardo Zulueta awansował na nowo utworzone stanowisko Prezesa AMC Networks International, na którym będzie nadzorował globalne działania firmy. Nową funkcje obejmie 1 listopada 2018 roku.
AMC Networks International zarządza blisko 40 kanałami telewizyjnymi, w tym globalnymi markami AMC i SundanceTV, oraz regionalnymi stacjami dostępnymi
w ponad 140 krajach w Europie, Ameryce Łacińskiej, Bliskim Wschodzie i w wybranych regionach Azji i Afryki.

- Bardzo się cieszę, że mam możliwość zarządzania AMC Networks International i dalszego budowania silnego portfolio marek i programów, które zdobywają liczne nagrody - powiedział Zulueta. - Jestem dumny z tego, że na tak szybko rozwijającym się rynku kanałów telewizyjnych, AMCNI jest dobrze pozycjonowany na międzynarodowy rozwój dzięki sile kontentu i wartości, jakie tworzymy dla naszych partnerów odpowiedzialnych za dystrybucję i reklamę. W naszą działalność na całym świecie zaangażowane są zespoły utalentowanych ludzi z pasją. Z niecierpliwością czekam na bliższą współpracę z nimi i wspólne udoskonalanie naszej oferty, zarówno tej globalnej jak i w poszczególnych regionach - dodaje.

Eduardo Zulueta / Fot. materiały prasowe
W 2014 roku, po zakupie przez AMC Networks firmy Chellomedia - działu Liberty Global odpowiedzialnego za produkcję międzynarodowych treści, Zulueta został mianowany Prezesem AMCNI na Amerykę Łacińską i Europę Południową, gdzie zarządzał rozwojem zróżnicowanego portfolio marek telewizyjnych firmy, takich jak AMC i SundanceTV, oraz czołowymi markami lokalnymi w Ameryce Łacińskiej i Europie Południowej, w tym popularnymi kanałami kulinarnymi el gourmet i Canal Cocina, kanałami filmowymi Europa Europa i Canal Hollywood, kanałami lifestyle'owymi Decasa i Mas Chic, oraz wieloma innymi.

W latach 2005-2014 Zulueta był Dyrektorem Zarządzającym Chellomedia na Hiszpanię
i Portugalię. Wcześniej piastował kluczowe stanowiska w kilku firmach hiszpańskiej branży telewizyjnej, w tym Dyrektora Zarządzającego postprodukcyjnej firmy Molinare Spain, Dyrektora Zarządzającego producenta kanałów tematycznych - Multicanal, Dyrektora Programowego i ds. Kontentu platformy cyfrowej Via Digital oraz Dyrektora Zarządzającego Fremantle Media na Hiszpanię i Portugalię. Zulueta był także konsultantem dla takich firm jak RTL Group, nadawcy francuskiego M6 oraz hiszpańskiej firmy usługowej VAV. Przed rozpoczęciem kariery w branży telewizyjnej, przez wiele lat pracował w branży usług finansowych.

Komentarze (1 - 1 z 1)

A w UPC kanały nadal brak :D
 4