Łukasz Szewczyk10.10.2018 (17:12)1 komentarz

Redakcja Dziennika Gazety Prawnej stworzyła edukacyjną grę planszową

Dziennikarze Dziennika Gazety Prawnej opracowali grę planszową pomagającą dzieciom w szybki i przyjemny sposób przyswoić sobie wiedzę z zakresu ekonomii, prawa, ustroju politycznego a także historii i kultury Polski.
- Na co dzień w naszej gazecie dostarczamy wiedzę dorosłym czytelnikom, ale zależy nam również na tych najmłodszych. Dlatego od kilku lat 1 czerwca oddajemy gazetę w ręce dzieci i to one przygotowują specjalne wydanie Dziennika Gazety Prawnej z okazji Dnia Dziecka. Wiemy, jak ważne jest, by najmłodsze pokolenie miało świadomość otaczającego je świata, znało ustrój swojej ojczyzny, rozumiało, jak funkcjonują najważniejsze instytucje państwowe. A zabawa jest najlepszą formą nauki, edukuje niezauważalnie, jakby przy okazji. Stąd pomysł gry edukacyjnej "Grasz i wiesz z DGP" - przyznaje Aneta Kowalska, dyrektor marketingu INFOR Biznes, wydawcy "Dziennika Gazety Prawnej".
"Grasz i wiesz z DGP" to gra edukacyjna dedykowana dzieciom powyżej 10 lat. Polega na zdobywaniu punktów za dobre odpowiedzi na wylosowane pytania z dziedzin: historia, prawo, ustrój, ekonomia i Polska. Gra jest formą rozrywki dla całej rodziny, znakomity sposób na integrację i oderwanie się dzieciaków od ekranów smartfonów czy laptopów. W grze może uczestniczyć maksymalnie 8 graczy.

Grę można zamówić on-line w sklepie internetowym infor.pl. Cena wynosi 79 zł.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Chciałem tą grę kupić dla dzieci ale jak zobaczyłem cenę 79 zł to mi się odechciało - 30 zł bym za to dał a właściwie nie wiem za co bo nie ma nawet w sieci żadnych recenzji czy fragmentu rozgrywki przedstawionej. podobnie nie kupiłem Monopoly tylko Eurobusiness bo gra to prawie to samo ale 1/3 ceny. Dlaczego wszyscy producenci są tak pazerni?
Dla tych co nie chce im się wydawać stówki na Minecraft polecam minetest za darmo!
Przykładów można by mnożyć tylko trzeba szukać zamienników/alternatyw.
 1