Łukasz Szewczyk12.10.2018 (16:13)44 komentarze

Nowy kanał Polsat Rodzina HD. W ramówce m.in. porady, bajki, msze, seriale i programy religijne

W 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża Grupa Polsat uruchomi nowy kanał Polsat Rodzina. W ofercie m.in. programy poradnikowe, edukacyjne bajki dla dzieci oraz programy o tematyce chrześcijańskiej.
Polsat Rodzina
Jak już informowaliśmy, w najbliższy poniedziałek nadawanie rozpocznie kanał Polsat Games. Okazuje się, że jednak nie koniec nowości Grupy Polsat. Dzień później, we wtorek 16 października nadawanie rozpocznie drugi kanał - Polsat Rodzina. Stacje będzie emitowała program w jakości HD, a jej szefem jest Marek Zając, wcześniej związany m.in. z Telewizja Polską. W ofercie Polsat Rodzina widzowie znajdą szerokie spectrum programów adresowanych do trzech pokoleń - od dzieci, przez rodziców, aż po seniorów.
Codziennie od godziny 9:00 na antenie Polsat Rodina emitowane będzie poranne pasmo poradnikowe "Mamma mia!". To tutaj poruszane będą tematy z dziedziny zdrowego trybu życia (np. dotyczące odżywiania, sportu i rekreacji, ale również profilaktyki i porad medycznych), psychologii, a także wychowania dzieci (m.in. jak rozwijać wyobraźnię dziecka, jakie są nowoczesne metody edukacyjne itp.). Pojawią się też konkretne porady prawne i ekonomiczne. Program "Mamma mia!" poprowadzą Magdalena Tacik, Katarzyna Supeł-Zaboklicka, Kamil Baleja i Marek Zając.

Dla młodszych widzów Polsat Rodzina przygotowała pasmo bajek edukacyjnych i bez przemocy. W ramówce m.in. kultowa seria "Było sobie życie" czy legendarna "Pszczółka Maja". Na antenie stacji emitowany będzie także lubiany przez widzów serial "Rodzina zastępcza".

W ofercie nowego kanału Grupy Polsat znajdą się programy o tematyce chrześcijańskiej, która będzie pokazywana w sposób intrygujący nie tylko dla ludzi wierzących. Audycje skoncentrują się na sprawach bliskich każdemu myślącemu i wrażliwemu człowiekowi, a nie na bieżących sporach światopoglądowych czy politycznych. Jednym z kluczowych programów o tej tematyce będzie "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć". Ten cykl audycji na żywo będzie oparty na interaktywnym kontakcie z widzami i internautami. Dowiemy się m.in., jak mądrze pomagać ubogim i potrzebującym, jak rozmawiać z dziećmi o Bogu, ale również jak prosić o przebaczenie i przebaczać swoim bliskim czy przyjaciołom. (emisja programu od poniedziałku do piątku o godzinie 21:05). Z kolei w niedzielę o godzinie 10:30 na antenie Polsat Rodzina transmisja Mszy Świętej dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej.

W ofercie Polsat Rodzina zobaczymy też serial "Anno Domini - Biblii ciąg dalszy", będący bezpośrednią kontynuacją amerykańskiego przeboju telewizyjnego "Biblia". Produkcja opowiada historie pierwszych wyznawców Chrystusa, ich dramatyczną walkę o przetrwanie w ówczesnym świecie.

Jak odbierać?

Jak informuje nadawca, nowy kanał Polsat Rodzina HD dostępny będzie na satelitarnej platformie Cyfrowy Polsat oraz w sieciach UPC Polska i Netia.

Komentarze (1 - 10 z 44)

ciekawe czy multimedia polska doda do oferty programowej ten kanał .pewnie nie bo każe płacić jak za Canal + 50 zły za miesiąc .
 4  
Polska niby wstaje z kolan, a Polsat na kolanach :D

Zieeeeeew, nudy, już to było (Religia.TV) i odeszło do piekła
 23  
Polsat Games też będzie w UPC (jak widać mają dobry układ taj samo jak Netia która należy do Cyfrowego Polsatu)
A że zawartość taka sobie tych kanałów to już inna sprawa.
Na innych forach już podają że UPC wprowadzi nie bawem w Polsce Horizon 4 z sterowanie głosem będzie....
 0  
A jak tam Szpital, Hipnoza i Diagnoza? Już wszystkich wyleczyli? ;D

buuuuuuuuuuuuuuhahahahahahahahahaahaha!!!
 0  
Ups, przepraszam! Szpital, Hipnoza i Diagnoza to przecież w TVN-ie leczą.

Głupi PiSiek ze mnie i już wszystko mi się myli.

buuuuuuuuuuuuuuhahahahahahahahahaahaha!!!
 7  
A KIEDY W NC+ NOWE KANAŁY POLSAT.
 11  
Kiedy Solorz sprzedaje trzecią elektrownię w Koninie? Przecież uzyskała saldo co do sektora dodatnie w 4-tym kwartale / YoY, czyż nie?
 0  
Msze tez benda przerywane reklamami?
 24  
KOLEJNY KNOT REKLAMOWY PRZERYWANY PROGRAMAMI
 20  
Ciekawe czys znajdzie się w darmowym hd
 7