Łukasz Szewczyk15.10.2018 (14:40)2 komentarze

Transmisja spektaklu "Popiełuszko" w TVP1

W poniedziałek (15 października) telewizyjny Teatr Telewizji "na żywo". TVP1 przeprowadzi transmisję spektaklu "Popiełuszko" z Teatru Im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Spektakl w reż. Jana Nowary to przykład teatru dokumentalnego, którego motywem przewodnim jest życie księdza Jerzego. Spektakl jest wystawiany w trzydziestą czwartą rocznicę śmierci błogosławionego księdza.
Kadr ze spektaklu "Popiełuszko"
W spektaklu "Popiełuszko" poznajemy życiorys Jerzego Popiełuszki od narodzin do męczeńskiej śmierci. Ten skromny kapłan już za życia stał się ikoną narodu i wiary. Jego charyzma budziła strach wśród rządzących w Polsce komunistów, do tego stopnia, że w bestialski sposób zamordowali księdza. Paradoksalnie jego śmierć tylko wznieciła niezwykły kult kapelana "Solidarności". Głoszone przez Popiełuszkę przesłanie: "zło dobrem zwyciężaj" nabrało metafizycznego wymiaru.
Kanwę spektaklu tworzą oryginalne zapiski z życia księdza Popiełuszki. Twórcy sięgnęli do dokumentów, notatek, listów, skorzystali z mów procesowych oprawców księdza. Przez spektakl przewijają się autentyczne postaci: Matka Popiełuszki, Proboszcz, Prymas Wyszyński, Generał Jaruzelski, Esbecy.

Transmisja spektaklu "Popiełuszko" w poniedziałek (15 października 2018 roku) o godz. 21.00 na antenie TVP1.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Kanały TVP, TVN i Trwam, omijam bardzo szerokim łukiem, bez względu na to co emitują. Wszystkie trzy są jednakowe i mają jeden cel.
 1  
Popierduszko to zdrajca opłacany przez CIA, spotkała go zasłużona kara.
 1