Łukasz Szewczyk16.10.2018 (9:23)19 komentarzy

Polsat Rodzina już nadaje

We wtorek (16 października 2018 roku) nadawanie rozpoczął nowy kanał telewizyjny Grupy Polsat - Polsat Rodzina.
Polsat Rodzina
W ofercie Polsat Rodzina widzowie znajdą szerokie spectrum programów adresowanych do trzech pokoleń - od dzieci, przez rodziców, aż po seniorów. Filarem ramówki Polsat Rodina jest codzienne pasmo poradnikowe "Mamma mia!". To tutaj poruszane będą tematy z dziedziny zdrowego trybu życia (np. dotyczące odżywiania, sportu i rekreacji, ale również profilaktyki i porad medycznych), psychologii, a także wychowania dzieci (m.in. jak rozwijać wyobraźnię dziecka, jakie są nowoczesne metody edukacyjne itp.). Pojawią się też konkretne porady prawne i ekonomiczne. Program "Mamma mia!" poprowadzą Magdalena Tacik, Katarzyna Supeł-Zaboklicka, Kamil Baleja i Marek Zając.
Dla młodszych widzów Polsat Rodzina przygotowała pasmo bajek edukacyjnych i bez przemocy. W ramówce m.in. kultowa seria "Było sobie życie" czy legendarna "Pszczółka Maja". Na antenie stacji emitowany będzie także lubiany przez widzów serial "Rodzina zastępcza".

W ofercie nowego kanału Grupy Polsat znajdą się programy o tematyce chrześcijańskiej, która będzie pokazywana w sposób intrygujący nie tylko dla ludzi wierzących. Audycje skoncentrują się na sprawach bliskich każdemu myślącemu i wrażliwemu człowiekowi, a nie na bieżących sporach światopoglądowych czy politycznych. Jednym z kluczowych programów o tej tematyce będzie "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć". Ten cykl audycji na żywo będzie oparty na interaktywnym kontakcie z widzami i internautami. Dowiemy się m.in., jak mądrze pomagać ubogim i potrzebującym, jak rozmawiać z dziećmi o Bogu, ale również jak prosić o przebaczenie i przebaczać swoim bliskim czy przyjaciołom. (emisja programu od poniedziałku do piątku o godzinie 21:05). Z kolei w niedzielę o godzinie 10:30 na antenie Polsat Rodzina transmisja Mszy Świętej dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej.

W ofercie Polsat Rodzina zobaczymy też serial "Anno Domini - Biblii ciąg dalszy", będący bezpośrednią kontynuacją amerykańskiego przeboju telewizyjnego "Biblia". Produkcja opowiada historie pierwszych wyznawców Chrystusa, ich dramatyczną walkę o przetrwanie w ówczesnym świecie.

Stacja swój program nadaje w jakości HD, a jej szefem jest Marek Zając, wcześniej związany m.in. z Telewizja Polską.

Jak odbierać?
Od samego początku nadawania kanał Polsat Rodzina HD dostępny będzie na satelitarnej platformie Cyfrowy Polsat (na pozycjach numer 52 i 104) oraz w sieciach UPC Polska i Netia.

Komentarze (1 - 10 z 19)

Tematykę chrześcijańska to mam w kościele i mi wystarczy, w telewizji szukam tematyki świeckiej i do tego na dobrym poziomie. Nie potrzebuję telewizji z religią.
 7  
Jak na razie nic ciekawego.
 13  
Ty może nie. Ale na szczęście są jeszcze inni, dla których ta tematyka może być bliska. W dzisiejszych czasach na szczęście jak nie chcesz oglądać jakiejś tematyki to możesz wziąć pilota do ręki, przełączyć kanał i po prostu nie oglądać...
 6  
Zupełnie niepotrzebny kanał, wszystko na siłę w tym Polsacir wymyślają
 4  
Dla mnie telewizja to przede wszystkim rozrywka szeroko rozumiana,religia i propaganda raczej do niej nie należą.
 3  
Kolejny kanał do puszczania reklam, przerywanych powtórkami.
 13  
Ty może nie. Ale na szczęście są jeszcze inni, dla których ta tematyka może być bliska. W dzisiejszych czasach na szczęście jak nie chcesz oglądać jakiejś tematyki to możesz wziąć pilota do ręki, przełączyć kanał i po prostu nie oglądać...
To właśnie dlatego tak napisałem. Dlaczego napisałeś "na SZCZĘŚCIE są jeszcze inni"? Coś złego robię, że takich programów nie oglądam?
 2  
Szkoda, że VECTRA nie dodała tego kanału dziś jest super koncert na tym kanale z okazji 40 Rocznicy wyboru Jana Pawła II na Papieża :(
 1  
Nawet grupa tv.N miała religijny kanał, dopóki nie skręcili kierownicy otchłań lewizny ;D
 4  
Tobie się wszystko z golizną kojarzy.
A nie przyszło Ci do tej główki, że projekt ciągnął finansowo grupę TVN w dół, bo nie było widowni?
 1