Łukasz Szewczyk16.10.2018 (14:30)brak komentarzy

"Opowieść Podręcznej" premierowo w ogólnodostępnej telewizji Stopklatka TV (wideo)

Wielokrotnie nagradzany, wstrząsający serial "Opowieść podręcznej", który poruszył miliony widzów na całym świecie od listopada 2018 roku będzie można oglądać na antenie oglądać ogólnodostępnej telewizji Stopklatka TV.
Opowieść Podręcznej / © 2017 Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. All Rights Reserved
Akcja serialu "Opowieść Podręcznej" dzieje się w bliskiej przyszłości w Gileadzie, totalitarnym państwie położonym na terenie Stanów Zjednoczonych. W nękanym przez klęski żywiołowe i znikomą liczbę urodzeń kraju władzę sprawują fundamentaliści, którzy traktują kobiety jako własność stanu. Jedna z nich - Freda - zostaje Podręczną: członkinią kasty nielicznych płodnych kobiet ubezwłasnowolnionych w celu ponownego zaludnienia zniszczonego świata. W przerażającym społeczeństwie, w którym jedno niewłaściwe słowo może oznaczać surową karę, Freda ma jasny cel: przetrwać i odnaleźć odebraną jej córkę. Żeby go osiągnąć, musi lawirować między urzędnikami nazywanymi Komendantami, ich Żonami, wykonującymi domowe obowiązki Martami i pozostałymi Podręcznymi. Każda napotkana osoba może okazać się gileadzkim szpiegiem.
"Opowieść Podręcznej" zyskała uznanie widzów i krytyków na całym świecie. Została uhonorowana dwoma Złotymi Globami i licznymi nagrodami Emmy, w tym dla najlepszego serialu dramatycznego, najlepszej aktorki i najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu dramatycznym. "Opowieść Podręcznej" stała się światowym fenomenem. Serial wywołał szeroką dyskusję o prawach kobiet w krajach, w których był emitowany.

W główną rolę Fredy wciela się Elisabeth Moss, aktorka znana z pierwszoplanowej roli w serialu "Mad Men". Sprawujących nad nią władzę Komendanta i jego Żonę grają Joseph Fiennes oraz Yvonne Strahovski. W obsadzie znaleźli się również Alexis Bledel, Madeline Brewer, Ann Dowd, O-T Fagbenle, Max Minghella and Samira Wiley. Wszyscy stworzyli wyraziste, wielowymiarowe portrety bohaterów, pokazując towarzyszące im niejednoznaczne motywacje. Ich rozterki oraz trzymająca w napięciu historia wciągają w świat serialu i wywołują silne emocje.


Stopklatka TV pokaże serial "Opowieść podręcznej" jako pierwsza naziemna telewizja w Polsce. Pierwszy sezon będzie można oglądać już w środy o godz. 22.00 (po dwa odcinki, od 7 listopada 2018 roku) na antenie Stopklatka.TV. Emisja drugiej serii jest zaplanowana na jesień 2019 roku.

Premierze serialu towarzyszyć będzie kampania reklamowa, obejmująca m.in: prasę, radio, internet oraz media niestandardowe.