Łukasz Szewczyk17.10.2018 (13:04)brak komentarzy

Weekend z American Film Festival w Ale kino+

Ale kino+ już po raz kolejny jest partnerem wrocławskiego American Film Festival. Z tej okazji stacja przygotowała "Weekend z American Film Festival", w ramach którego odbędzie się "Wieczór z Aleksem Rossem Perrym" oraz "Wieczór z filmami prezentowanymi w sekcji "Ale kino+" w poprzednich edycjach American Film Festival".
jason_josephine_bed2
Alex Ross Perry jest młodym, niezależnym reżyserem i scenarzystą pochodzącym z amerykańskiej Pensylwanii. W 2014 r. został uhonorowany Złotym Lampartem na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno za film "Do ciebie, Philipie", a w 2017 r. reżyser otrzymał nagrodę w kategorii Najlepszy film w Konkursie Ale kino+ na American Film Festival we Wrocławiu za "Złote wyjście" ("Golden Exits"). Alex Ross Perry sam pisze scenariusze do swoich obrazów oraz często pełni także rolę ich producenta.
W piątek, 19 października, w ramach "Weekendu z Aleksem Rossem Perrym" na antenie Ale kino+ pojawią się dwa dzieła reżysera.

Pierwszy z nich to film "Do ciebie, Philipie" (19 października, o godz. 20.10). Opowiada on historię młodego, narcystycznego literata, który dla poprawy swego ponurego humoru uprzykrza życie znajomym. Philip (Jason Schwartzman) jest pisarzem i megalomanem, a jego otoczenie doprowadza go do szaleństwa. Na nerwy działają mu tłum i hałas rodzinnego miasta, pogarszająca się relacja z jego dziewczyną, fotografką Ashley (Elisabeth Moss), i stawiane przed nim wymagania dotyczące promocji nowej książki. Kiedy idol Philipa, Ike Zimmerman (Jonathan Pryce), proponuje mu schronienie się w odizolowanym od świata domku letnim, pisarz ma wreszcie czas, aby skupić się na tym, co dla niego najważniejsze: na samym sobie.


Kolejną propozycją od Aleksa Rossa Perry'ego jest film "Królowa Ziemi" (19 października, godz. 22.30). Dwie przyjaciółki z dzieciństwa zdają sobie sprawę, jak bardzo się od siebie oddaliły, gdy, jak co roku, spotykają się w domku nad jeziorem. Catherine (Elisabeth Moss) wkroczyła w szczególnie ciężki okres w swoim życiu. Niedawno zmarł jej ojciec, sławny malarz, nad którego karierą czuwała córka. Ponadto kobieta porzuciła swojego chłopaka Jamesa (Kentucker Audley). Rozpaczliwie potrzebując pocieszenia, Catherine przyjeżdża do domku nad jeziorem należącego do jej najlepszej przyjaciółki Virginii (Katherine Waterston). A jednak, Virginia ignoruje Catherine i uwagę skupia na nowym kochanku, Richardzie (Patrick Fugit). Niespełnione oczekiwania i sprawiane sobie wzajemnie zawody coraz bardziej oddalają niegdyś nierozłączne przyjaciółki.

W ramach "Wieczoru z filmami prezentowanymi w sekcji "Ale kino+" w poprzednich edycjach American Film Festival" widzowie będą mieli okazję zobaczyć produkcję, która w ostatnich latach zachwyciła uczestników festiwalu.

Entuzjastów filmowych biografii z pewnością zainteresuje zaprezentowany obraz - debiut fabularny znanego producenta filmowego Bill Pohlada "Love & Mercy" (20 października o godz. 22.10). Film przedstawia prawdziwą historię wybitnego artysty, lidera The Beach Boys, Briana Wilsona. Lata sześćdziesiąte. Młody kompozytor i wokalista Brian Wilson (Paul Dano) wraz ze swoją grupą The Beach Boys niespodziewanie podbija listy przebojów. W rytm ich muzyki bawi się cała Ameryka. Nagła popularność przyprawia jednak Wilsona o załamanie nerwowe. Rezygnuje z planowanej trasy koncertowej i prac nad kolejnym studyjnym albumem grupy. Okazuje się, że powracające lęki to symptomy choroby psychicznej.