Łukasz Szewczyk19.10.2018 (21:49)4 komentarze

"Pitbull. Ostatni pies", "Moja kolacja z Herve", serial "Nielegalni" - weekend filmowych premier

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Pitbull. Ostatni pies", "Moja kolacja z Herve", polski serial "Nielegalni", "Bomb City"
Kadr filmu "Pitbull. Ostatni pies"
Canal+
Weekend filmowych premier w Canal+ rozpocznie film "M jak morderca" (19 października). Emerytowany detektyw z wydziału zabójstw, Ray Archer (zdobywca Oscara Al Pacino) wraz z kryminalnym profilerem Willemem Ruineymem (Karl Urban) i dziennikarką śledczą Christi Davies (Brittany Snow) próbują schwytać seryjnego mordercę. Jego zbrodnie inspirowane są grą dla dzieci Hangman.
Sobotnią premierą jest film "Pitbull. Ostatni pies" (20 października). Kontynuacja kultowego "Pitbulla", tym razem w interpretacji reżysera Władysława Pasikowskiego .Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału antyterrorystycznego rozpoczynają śledztwo. Tym razem dochodzenie ma bardziej osobisty wymiar - funkcjonariusze dążą do ukarania zabójcy swojego kolegi. Niestety, po niedawnych zmianach personalnych wydział zmaga się z niedoborem doświadczonych ludzi. Sytuacja zmusza stołecznego komendanta do ściągnięcia do Warszawy rozproszonych po prowincji, zaufanych policjantów. W stolicy zjawiają się Despero, Metyl oraz - prosto z Waszyngtonu - Nielat, zwany obecnie Quantico. Tymczasem w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci, znaczący gracz - Czarna Wdowa...

Z kolei w niedzielę premiera polskiego serialu "Nielegalni" (21 października). Jest to adaptacja misternie skonstruowanych powieści szpiegowskich Vincenta V. Severskiego. Fabuła serialu została mocno osadzona we współczesnych realiach polskich służb specjalnych, w których osobiste porachunki, zadawnione rany i polityczne ambicje splatają się w pełnej napięcia akcji w Warszawie, Stambule, Sztokholmie oraz Mińsku.


Niedzielną Megapremierą będzie film "Moja kolacja z Herve" (21 października). Pewnej szalonej nocy zmagający się z rzeczywistością dziennikarz, Danny Tate (Jamie Dornan), spotyka na swojej drodze znanego na całym świecie, charyzmatycznego aktora Hervéa Villechaiza (Peter Dinklage). Mężczyźni nie zdają sobie sprawy, że nowa znajomość raz na zawsze zmieni ich życie. Kameralna historia telewizyjna mówiąca o niespodziewanej przyjaźni, jaka połączyła dwóch mieszkańców Miasta Aniołów. W ich rolach popisowo odnajdują się laureat Złotego Globu i zarazem gwiazda serialu HBO "Gra o tron" Peter Dinklage oraz Jamie Dornan (serial "Upadek").


Cinemax
Sobotnią premierą Cinemax2 jest film "Bomb City" (20 października). Zima 1998 roku, miasteczko Amarillo w Teksasie. Brian Deneke (Dave Davis) jest buntownikiem znanym ze swojego zielonego irokeza i miłości do muzyki punkowej. Razem ze swoimi kumplami chłopak organizuje alternatywne imprezy w lokalu zwanym Bomb City. Nie wszyscy mieszkańcy tradycyjnego Amarillo akceptują jednak styl życia Briana i jego paczki. Jedną z tych osób jest Cody Cates (Luke Shelton), licealista o ultrakonserwatywnych poglądach. Pewnego wieczoru, po przegranym meczu i kilku głębszych, chłopak i jego koledzy napadają na miejscowych punków. Między grupami dochodzi do okropnej w skutkach eskalacji. Oparta na faktach opowieść o jednej z najbardziej kontrowersyjnych zbrodni na tle nienawiści w USA, która zakwestionowała obiektywność amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości.

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "451° Fahrenheita" (21 października). Świat przyszłości, w którym wszelka literatura została zakazana. Guy Montag (Michael B. Jordan) jest młodym, sumiennym strażakiem zajmującym się niszczeniem książek. Z czasem jednak, za sprawą poznanej kobiety, mężczyzna zaczyna podważać zastany porządek rzeczy. W coraz bardziej zażarty sposób dyskutuje ze swoim mentorem - kapitanem Beattym (Michael Shannon). W końcu decyduje się zerwać z przeszłością i odzyskać swoje człowieczeństwo. Współczesna adaptacja klasycznej książki Rfay'a Bradbury'ego. Obraz przedstawia dystopijną rzeczywistość, w której media służą do szerzenia propagandy, historia wciąż pisana jest od nowa, a "strażacy" zajmują się paleniem książek.

Z kolei w Cinemax2 premiera filmu "Farma cudów" (21 października). Helena (Milka Ahlroth) jest kobietą po przejściach, którą mąż zostawił dla młodszej kochanki. Zbliżają się Boże Narodzenie i rozwódka zupełnie nie wie, jak się odnaleźć w nowych okolicznościach. W końcu jej przyjaciółka, Ulli (Mari Rantasila), namawia ją do spędzenia świąt na farmie ze zdrową żywnością prowadzonej przez uduchowionych Tuure (Eero Ritala) i Unnę (Anna Paavilainen). Świąteczny czas mija, a życie gospodarzy i gości niespodziewanie nabiera nowych barw. Bezpretensjonalna fińska komedia opowiadająca o nowych początkach i wykorzystanych szansach.

Komentarze (1 - 4 z 4)

HBO jak zwykle porażka. Tak samo jak ta nazwa "Niedzielna Megapremiera" bo w tym paśmie puszczają co popadnie i czasem jest to zwykły chłam jak teraz.
 8  
to się wypisz i nie marudź, obejrzyj se film z telefonu i będzie pan zadowolony
 1  
Włącz cyfrowy polsat i siedź cicho, to jedyne "premium" które tam możesz oglądać.
 2  
nielegalni bardzo słabo wypadły co odwzorowują oceny na filmwebie
 0