Łukasz Szewczyk26.10.2018 (18:38)8 komentarzy

BBC First już nadaje w Polsce. Premiera serialu "Broken", wkrótce "Doktor Who XI"

Zmiany w portfolio tematycznych kanałów Grupy BBC w Polsce. W piątek (26 października 2018 roku) nadawanie rozpoczął kanał BBC First, zastępując na rynku BBC HD.
BBC First
Nowy kanał BBC First adresowany do publiczności poszukującej oryginalnych, innowacyjnych brytyjskich seriali typu premium. Dzięki wprowadzeniu BBC First widzowie w Polsce po raz pierwszy będą mogli cieszyć się wszystkimi globalnymi markami z portfolio BBC Studios. Kanał będzie dodatkowo wzbogacony o napisy w języku polskim i angielskim.
BBC First na polskim rynku zastąpił dotychczasowy kanał BBC HD. Stacja debiutuje na rynku mocnym akcentem - nagrodzonym nagrodą BAFTA serialem "Broken" z udziałem Seana Beana ("Gra o tron"), który wcieli się w rolę katolickiego księdza prześladowanego przez własną przeszłość. Jest to dramatyczna opowieść o odkupieniu, współczuciu i wybaczeniu. Emisja pierwszego odcinka serii już w dniu startu kanału - w piątek 26 października o godz. 22:30.

Z kolei za miesiąc, 26 listopada 2018 roku, na kanale BBC First odbędzie się premiera 11 sezonu kultowego serialu przygodowo-familijnego "Doktor Who". W nowym sezonie kultowego serialu science fiction pojawia się po raz pierwszy Jodie Whittaker jako trzynasty doktor w towarzystwie nowych, fascynujących postaci. Najnowszy sezon to najwyższej klasy rozrywka dla każdego. Bohaterowie udadzą się w podróż na odległe planety, do miejsca zamieszkiwanego przez wrogo usposobionych obcych oraz spotkają się ze znanymi postaciami historycznymi z odległej przeszłości. Nowy sezon zabierze widzów w podróż pełną niebezpieczeństw, ale także przyjaźni, lojalności i poczucia humoru. W nowym sezonie obok Jodie Whittaker do obsady dołączy Bradley Walsh ("Law and Order: UK"), Mandip Gill ("Życie w Hollyoaks") i Tosin Cole ("Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy", "Wersal: Prawo krwi").

Komentarze (1 - 8 z 8)

CZEKAM NA TV WIELKOPOLSKA HD W EAST&WEST ! :)
 9  
Hmmm... dziś jest 26 października, a ani widu ani słychu tej premiery Doctora Who...
 2  
Nieważne.. źle przeczytałam miesiąc. Nie wiem, jak usunąć komentarz, więc piszę sprostowanie
 1  
Czy BBC First też jest w HD?
 2  
Oczywiście jest w HD, nie ma już tego w nazwie.
 2  
niczym nie różni się od BBC HD. Uwielbiam seriale BBC, ale Doktor WHO nie znoszę i nie oglądam.
 1  
@WERONA ty ale jesteś upośledzony
 1  
BBC HD zmienili tylko na BBC First. To co było BBC HD jest teraz w BBC First.
 1