Łukasz Szewczyk26.10.2018 (18:38)8 komentarzy

BBC First już nadaje w Polsce. Premiera serialu "Broken", wkrótce "Doktor Who XI"

Zmiany w portfolio tematycznych kanałów Grupy BBC w Polsce. W piątek (26 października 2018 roku) nadawanie rozpoczął kanał BBC First, zastępując na rynku BBC HD.
BBC First już nadaje w Polsce. Premiera serialu "Broken", wkrótce "Doktor Who XI"
Nowy kanał BBC First adresowany do publiczności poszukującej oryginalnych, innowacyjnych brytyjskich seriali typu premium. Dzięki wprowadzeniu BBC First widzowie w Polsce po raz pierwszy będą mogli cieszyć się wszystkimi globalnymi markami z portfolio BBC Studios. Kanał będzie dodatkowo wzbogacony o napisy w języku polskim i angielskim.
BBC First na polskim rynku zastąpił dotychczasowy kanał BBC HD. Stacja debiutuje na rynku mocnym akcentem - nagrodzonym nagrodą BAFTA serialem "Broken" z udziałem Seana Beana ("Gra o tron"), który wcieli się w rolę katolickiego księdza prześladowanego przez własną przeszłość. Jest to dramatyczna opowieść o odkupieniu, współczuciu i wybaczeniu. Emisja pierwszego odcinka serii już w dniu startu kanału - w piątek 26 października o godz. 22:30.

Z kolei za miesiąc, 26 listopada 2018 roku, na kanale BBC First odbędzie się premiera 11 sezonu kultowego serialu przygodowo-familijnego "Doktor Who". W nowym sezonie kultowego serialu science fiction pojawia się po raz pierwszy Jodie Whittaker jako trzynasty doktor w towarzystwie nowych, fascynujących postaci. Najnowszy sezon to najwyższej klasy rozrywka dla każdego. Bohaterowie udadzą się w podróż na odległe planety, do miejsca zamieszkiwanego przez wrogo usposobionych obcych oraz spotkają się ze znanymi postaciami historycznymi z odległej przeszłości. Nowy sezon zabierze widzów w podróż pełną niebezpieczeństw, ale także przyjaźni, lojalności i poczucia humoru. W nowym sezonie obok Jodie Whittaker do obsady dołączy Bradley Walsh ("Law and Order: UK"), Mandip Gill ("Życie w Hollyoaks") i Tosin Cole ("Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy", "Wersal: Prawo krwi").

Komentarze (1 - 8 z 8)

CZEKAM NA TV WIELKOPOLSKA HD W EAST&WEST ! :)
 9  
Hmmm... dziś jest 26 października, a ani widu ani słychu tej premiery Doctora Who...
 2  
Nieważne.. źle przeczytałam miesiąc. Nie wiem, jak usunąć komentarz, więc piszę sprostowanie
 1  
Czy BBC First też jest w HD?
 2  
Oczywiście jest w HD, nie ma już tego w nazwie.
 2  
niczym nie różni się od BBC HD. Uwielbiam seriale BBC, ale Doktor WHO nie znoszę i nie oglądam.
 1  
@WERONA ty ale jesteś upośledzony
 1  
BBC HD zmienili tylko na BBC First. To co było BBC HD jest teraz w BBC First.
 1