Łukasz Szewczyk06.11.2018 (15:12)42 komentarze

TVP Info nadaje z nowego studia

Od 6 listopada 2018 roku TVP Info nadaje z nowego studia. 22-metrowa ściana LED, 100-calowy dotykowy ekran multimedialny i zdalnie sterowane kamery to tylko niektóre jego elementy. Stacja zyskała także nową oprawę graficzną.
Studio TVP Info
Zasadniczym elementem scenografii jest 22-metrowa ściana LED (18 mln pikseli). Ta unikalna konstrukcja pozwala tworzyć różne przestrzenie scenograficzne oraz emitować obraz rozdzielczości 4x4K. Ponadto w studiu będzie pracował 100-calowy dotykowy ekran multimedialny (touch screen).
Studio zostało wyposażone w 10 kamer, częściowo sterowanych zdalnie. Oświetlenie w studiu, zarówno scenograficzne, jak i produkcyjne pracujące w technologii LED, jest w pełni zautomatyzowane, programowane z konsolety. Sceny sterowane są automatycznie. Wraz z przestrzenią Studia Plus została również zmodernizowana i podniesiona do najwyższych standardów reżyserka obsługująca studio. Autorką aranżacji scenograficznej jest Regina Wolnicka.

Studio Plus będzie sukcesywnie doposażane, m.in. planowane jest zastosowanie technologii Augmented Reality (grafiki trójwymiarowej) i Virtual Window.

Nowe studio TVP Info, o powierzchni 230m2 mieści się w budynku przy Placu Powstańców Warszawy 7, w nieużytkowanych od lat pomieszczeniach produkcyjnych. Prace remontowe trwały od marca 2018 r. Zamontowano m.in. nowoczesną wentylację opartą na specjalnych kanałach tekstylnych, wykonano profesjonalne wyciszenie miejsca, tak aby uzyskać akustykę 30dBA. Przebudowano również infrastrukturę zaplecza studia, powstał nowy VIP room i pomieszczenia techniczne.

Komentarze (1 - 10 z 42)

Nareszcie będzie okazja zaprezentować kłamstwa w nowym małym studio, być może "ciemny lud znów to kupi", bo "ludzie są tak głupi że to działa".
mateuszek kłamczuszek 6.11.2018 (16:21:14)
 36  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Udowodnij te kłamstwa a nie siej PrOpagandy:)
 31  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Cieszę się niezmiernie z tego powodu :) . Nareszcie najlepsza telewizja w Kraju będzie mogła przekazywać rzetelne informacje z nowego Ledowego studia
 36  
Skoro TVN sieje propagandę z nowego studia to tvp nie chce być gorsze
 17  
tv dla moherowego plebsu
MójKutasSmakujeNajlepiej 6.11.2018 (16:46:27)
 14  
No to szykuje się nowa jakość tvpisuarowskiej propagandy
 22  
Z całą pewnością nowe studio wygląda o wiele lepiej, niż poprzednie. Poprawiony pasek z niebieskim dodatkiem, to również dobra zmiana ;D A jak dobra zmiana to nie dziwi,że co poniektórych ostro pieką zadki... taki lajf ;D
 21  
Po 15 latach tvp info zorientowało się że konkurencja już dawno takie standardy stosuje.
Studio i paski jak żywo znowu kopiują z niedoścignionego wzorca TVN24.
 26  
Zamknijcie już mordy, jedni i drudzy. Dość już mam waszego obrzucania się g*wnem pod każdą wiadomością. Jak nie macie niczego mądrego/śmiesznego/kreatywnego do powiedzenia, to stulcie pape.
 24  
Pomalowany wróbel nie stanie się papugą.
 15