Łukasz Szewczyk08.11.2018 (15:15)14 komentarzy

UPC Polska: 1,43 mln abonentów, wzrost TV. Prawie 610 tys. użytkowników platformy Horizon

UPC Polska trzecim kwartał 2018 roku kończy wzrostem ogólnej liczby abonentów oraz wzrostem ogólnej liczby abonentów telewizji, w szczególności telewizji cyfrowej. Z platformy Horizon korzysta już prawie 610 tys. użytkowników
UPC Polska: 1,43 mln abonentów, wzrost TV. Prawie 610 tys. użytkowników platformy Horizon
Na koniec września 2018 roku z usługi sieci UPC Polska korzystało prawie 1,431 mln abonentów, co oznacza wzrost o 0,7 tys. abonentów. Do 3,010 mln wrosła sprzedaż usług cyfrowych (RGU). W zasięgu sieci UPC Polska znajduje się obecnie ponad 3,43 mln mieszkań.
UPC Polska posiadało ponad 1,212 mln abonentów telewizji, co w ujęciu kwartalnym oznacza wzrost o 2,9 tys. abonentów. Z telewizji cyfrowej UPC korzysta 1,033 mln abonentów (wzrost o 3,8 tys. abonentów). Natomiast z telewizji analogowej korzysta 179,7 tys. abonentów (spadek o 0,9 tys. abonentów). Już prawie 610 tys. klientów korzysta z dekodera Horizon (kwartalny wzrost o 30 tys., wzrost o 190 tys. w ujęciu rocznym). Użytkownicy Horizona stanowią już 59% bazy klientów telewizji cyfrowej.

Z szerokopasmowego internetu UPC Polska korzysta już 1,153 mln abonentów, co oznacza, że w ostatnim kwartale liczba abonentów zwiększyła się o 5,7 tys. abonentów. Już 545 tys. użytkowników internetu korzysta z nowego modemu ConnectBox, co stanowi 47 proc. bazy klientów korzystających z usługi internetowych.

Z kolei z telefonu stacjonarnego UPC korzysta 643,9 tys. abonentów (wzrost o 7,1 tys. abonentów w ujęciu kwartalnym).

W ujęciu rocznym UPC notuje wzrost o 16,6 tys. abonentów telewizji cyfrowej, wzrost o 30,5 użytkowników internetu oraz wzrost o 17,4 tys. użytkowników telefonu.

Komentarze (1 - 10 z 14)

AMC HD ,,,H2 HD ,,,,DLUGO JESZCZE BEDZIEMY CZEKAC
 19  
W UPC od lat stosują tą samą politykę polegająca na tym że przy zmianie oferty NIGDY nie godzą się na mniejszą ilość usług. Mogą obniżyć cenę (nawet znacznie) ale NIGDY mniej usług. Abonenci nieraz biorą więcej usług, nawet te które nie używają ale za to płacą mniejszy rachunek. Znam kilka osób które dobrały telefon stacjonarny w UPC ale nawet go nigdy nie podłączyły.
Kiedyś mój sąsiad miał pełny pakiet telewizji analogowej +internet przewodowy. Co jakiś czas podwyższali mu aż do kwoty 132 zł. Pewnego razu chciał zrezygnować, zaproponowali mu telewizję cyfrową + to co miał w analogu, internet kilka razy szybszy z wi-fi i to wszystko za 79 zł. Taniej i wiecej :-)
 12  
Kiedy playboy tv
 0  
horizon największy chłam jaki widziałem, mylnie sądziłem że upc przez 2 lata poradzi sobie z problemami dekodera harizon i zamówiłem to coś, jednak to był olbrzymi błąd ten dekoder to śmieć niby ma kilka dobrych funkcji i działa szybciej niż multibox jednak prawie za każdym razem jak się chce obejrzeć coś nagranego to trzeba resetować dekoder, przecież to żart
 9  
Oferta UPC to chłam. Mam pełen pakiet. Z czego oglądam może 15 kanałów. Po co mi 40 kanałów sportowych i 40 z bajkami. Nic nie można zmodyfikować. To nie jest normalne. Płace 155 zł. Za co ???? UPC ma gdzieś klientów.
 5  
Znam to, nawet nie wiem jaki mam numer telefonu i czy w ogóle działa :) .
 6  
Z UPC jest jak z Apple.Ich oferta skierowana jest dla pewnej grupy osób , która lubi płacić więcej za coś co parametrami technicznymi odbiega od konkurencji dlatego można się cieszyć z czyjegoś nieszczęścia gdyż samemu można dobrać sobie lepszą ofertę od innych za niższe pieniądze.
 8  
A kiedy wreszcie 4K w UPC?
 7  
Nie można zrezygnować z telefonu po wypowiedzeniu umowy??? Zwłaszcza, że nie można z niego korzystać na smartfonie będąc po za domem jak dawniej bywało, więc jest to pogorszenie oferty.
 5  
4k w upc będzie w 2019 z nowymi dekoderami 4K
 2