Łukasz Szewczyk09.11.2018 (15:01)55

Kolejna ekskluzywna umowa NC+. Hity filmowe i wybrane seriale NBCUniversal premierowo w Canal+, także w 4K

Kolejną telewizyjną umowę licencyjną na wyłączność, w ramach której hity kinowe i wybrane seriale NBCUniversal (NBCU) będą dostępne tylko w Canal +, w tym również w 4K.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 55)

@johny'B jak chce oglądać 4K to podłącza starą pod siłę (400V) i na telewizorze kineskopowym mają 2 w 1. Obraz 4k i dodatkowo Ambilight.
 2  
Brawo nc+. Teraz żeby to HD nie wyglądało tak źle to trzeba byłoby wypier.. połowę śmieciowych kanałów ktorych i tak nikt nie ogląda i zwiększyć bitrate.

Wiem zaraz znajdą się malkontenci którzy powiedzą, że dobry film sam się obroni i w 4k projekcji nie potrzeba. Tak wiem obroni się ale mnie po chwili bolą oczy i odechciewa się wszystkiego.

Jeśli dla niektórych jakość nie ma znaczenia to najlepiej kupić trinitrona. Myślę że gdzieś w komisie w Polsce jeszcze dobre sztuki się znajdują.

Także brawo nc+. Wystarczy jeden kanał 4k ważne że będzie tam coraz więcej kontentu w tej jakości.
 1  
Współczesne kino też wykorzystuje możliwości, jakie wynikają z postępu technologicznego. Lepsza jakość obrazu pozwala widzowi dostrzec więcej detali i zapewnia większe wrażenia wizualne, np. przy zastosowaniu efektów specjalnych w filmie fantastycznym. Nowe standardy dźwięku również wprowadzono w celu polepszenia jakości dźwięku - Dolby Digital jest dużo lepszy od standardowego MPEG.

Filmy i seriale sprzed wielu dekad są poddawane rekonstrukcji cyfrowej, która znacznie koryguje jakość tychże produkcji.

Wiele lat temu, tuż po procesie cyfryzacji telewizji naziemnej, widzowie byli zaskoczeni planami TVP o wycofaniu TVP1 HD i TVP2 HD z DVB-T oraz pozostawieniu tych kanałów w jakości SD. Biorąc pod uwagę, że w perspektywie następnych lat, na innych platformach, wprowadzilibyśmy standard UHD, emisja w DVB-T podstawowych kanałów w jakości SD byłaby absurdem, zważywszy na możliwości technologiczne, jakie wynikają z cyfryzacji telewizji naziemnej.
 5  
@johny'B jak chce oglądać 4K to podłącza starą pod siłę (400V) i na telewizorze kineskopowym mają 2 w 1. Obraz 4k i dodatkowo Ambilight.
słabe, w twoim stylu ;D
Wiem zaraz znajdą się malkontenci którzy powiedzą, że dobry film sam się obroni i w 4k projekcji nie potrzeba. Tak wiem obroni się ale mnie po chwili bolą oczy i odechciewa się wszystkiego.
Poważnie piszesz, oczy cię bolą gdy oglądasz w full HD ? Czego wy k. nie wymyślicie, żeby bronić technologii kosztem lepszego kontentu.. ;] A może ten monter "fanboy" jednak spie**ył coś w ustawieniach? ;D
 1  
Nie mam nic przeciwko postępowi. Nasza rozmowa zaczęła się od mojej krytyki zawartości programowej - ogólnie. Mój wpis uraził majestat nc+, bo śmiałem napisać, że wiele z propozycji filmowych było już na ich kanałach i teraz dalej jadą na tym samym, tylko w 4K. Ot taka krótka historia. Teraz jestem prześladowany przez jakiegoś urażonego wyznawce religii ncpence ;D #100 minusów na 100lecie niepodległości ;D


Peace bracia! W końcu jedziemy na tym samym wózku, tylko, że jak mam otwarte oczy...
 5  
johny'B a gdzie ty masz full HD w polskiej telewizji. Jeśli obraz byłby upscalowany przez tv z formatu 1080p do 4k to obraz byłby ok. Problem w tym że nasze kanały mają HD tylko w znaczku. Wiele projekcji jest poddawanych upscalingowi z sd a wiele z 720p do 1080i i następnie do 4k i robi się kaszana. Jeśli do tego dodamy matryce 4k o przekątnej 65'' wzwyż i zachowamy odpowiednie odległości to odechciewa się wszystkiego.
 4  
Czyli nie ma HD, nie ma 4 K, premjum zamiast premium, to czego tu bronić? Wychodzi na to, że nic nie ma, jak u Kononowicza ;D
 0  
Nie ma full HD w telewizji. Czytaj ze zrozumieniem. Jest format HD tzn. 720p i 1080i, a full HD to 1080p
 3  
spoko looz, wierzę na słowo..
 0  
[email protected] Nie ma sensu tego mu tłumaczyć jak johny’B ogląda przez scart czyli 720x576 bo takie kable daje Cyfrowy Polsat do dekoderów.
 1