Łukasz Szewczyk11.11.2018 (12:56)87 komentarzy

Ruszył Poland In. Nowy kanał anglojęzyczny TVP o Polsce

Telewizja Polska 11 listopada 2018 roku uruchomiła nowy kanał anglojęzyczny, który ma przybliżać polski punkt widzenia na sprawy międzynarodowe, prezentuje polską gospodarkę, kulturę, tradycję i historię. Kanał obecnie dostępny jest w internecie, w planach jest uruchomienie przekazu satelitarnego.
Poland In
Nazwa kanału jest de facto skrótem nazw pasm programowych prezentujących Polskę w wielu aspektach życia. Poland in News, Poland in Culture, Poland in History to flagowe programy różnorodnej oferty kanału.
- Chcemy, by dzięki nam cudzoziemcy mogli odkryć wszystko to, co najciekawsze w naszym kraju, to z czego słyniemy, z czego jesteśmy dumni, ale i to, co nowe. Chcemy pokazać Polskę, której najprawdopodobniej nie znają. Taką, jaka jest w rzeczywistości. Dlatego tworząc ramówkę kanału, kierujemy się hasłem "The best of Poland" - podkreśla wiceprezes Telewizji Polskiej Maciej Stanecki. - Intencją twórców jest pokazanie w publicystyce zjawisk społecznych z pewnego dystansu. W sposób czytelny dla anglojęzycznych odbiorców, niezanurzonych w codziennych, bieżących tematach kraju.-dodaje.

W ofercie kanału nie zabraknie relacji oraz analiz dotyczących najważniejszych zjawisk społecznych, kulturowych, jak i ekonomicznych w Polsce. Jednym z tytułów, który zasługuje na uwagę jest cykl dokumentalny "W stronę Polski". Ukazuje on kraj oczami cudzoziemców, którzy wybrali Polskę na swoją nową ojczyznę. Bohaterowie dokumentu pochodzą z różnych krajów, każdy z nich inaczej odbiera Polskę i inaczej patrzy na codzienne życie w nowym dla nich kraju.

W ramówce znajdą się również sport, rozrywka i najlepsze polskie seriale. Na start pokażemy m. in. serial historyczny "Czas honoru". Serial przybliży obcokrajowcom mało znane losy żołnierzy Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej, którzy w czasie II wojny światowej w okupowanej przez Niemców Polsce prowadzili konspiracyjną walkę o niepodległość. Ciekawą propozycją będzie serial "Bodo" ukazujący niezwykłą historię życia idola międzywojennego kina i kabaretu, aktora, reżysera, producenta, biznesmena, bohatera plotek i skandali, Eugeniusza Bodo. W najbliższej ramówce widzowie zobaczą też współcześnie rozgrywający się serial obyczajowy "O mnie się nie martw" z Joanną Kulig w roli głównej. Aktorka jest rozważana do nominacji Oskarowej.

Obecnie nowy anglojęzyczny kanał TVP o Polsce będzie dostępny jest w streamingu na portalu Polandin.com, na YouTube i Facebook. W planach na 2019 rok jest uruchomienie aplikacji mobilnej oraz rozszerzenie streamingowej emisji kanału o dostęp satelitarny.

Nad produkcją Poland In pracuje odrębna kilkudziesięcioosobowa redakcja. Głównymi prezenterami i dziennikarzami kanału są Klaudia Czerwińska, Victoria Bieniek, David Kennedy (specjalista ds. ekonomicznych), Maciej Mikos, Bartek Morawski, Krzysztof Mularczyk (specjalista ds. politycznych), Jonasz Rewiński, Sally Jastrzębska.

Za realizację projektu odpowiada Ośrodek Mediów Interaktywnych TVP, dzięki czemu udało się stworzyć bardzo nowoczesną oprawę graficzną, która łączy technologie telewizyjne z internetowymi. Stworzono również możliwości interaktywnego kontaktu z odbiorcami kanału. Celem całego przedsięwzięcia jest zintegrowanie społeczności zainteresowanej tym, co najciekawsze we współczesnej Polsce.

Komentarze (1 - 10 z 87)

Brawo! Tego nam trzeba! Wreszcie prawda o sytuacji w Polsce bez niemieckiej poprawności politycznej.
 4  
Coś jak RT?
 13  
Brawo! Tego nam trzeba! Wreszcie prawda o sytuacji w Polsce bez niemieckiej poprawności politycznej.
Prawda rządowa czyli gówno prawda inaczej zwana propagandą
 7  
Dobrze, że w końcu ktoś zrobił krok w kierunku odkłamywania historii i wizerunku Polski na świecie. Brawo Polska.
 8  
Kłamstwa, manipulacja po angielsku. I tyle w temacie.
 8  
Prawda rządowa czyli gówno prawda inaczej zwana propagandą
Kłamstwa, manipulacja po angielsku. I tyle w temacie.
Hahahahaha, wiedziałem! Zobaczyłem tytuł artykułu i od razu wiedziałem, że gdy tu zajrzę, zobaczę zabawne komentarze lewaków o propagandzie, kłamstwach itp. Nie rozczarowałem się.

Idę leżeć pod stołem i turlać się ze śmiechu.

Tyle na temat.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach narodowych 12.11.2018 (8:37:42)
 10  
- jesteśmy w partii bardzo tobą rozczarowani. Jak mogłeś pozwolić na to, aby lewak wygrał wybory w Radomiu?!

Radomianie uparcie nie chcieli konserwatywnych wartości? Czy może to ty zbyt słabo te wartości w swoim mieście propagowałeś? Obstawiam raczej to drugie. Bardzo nas zawiodłeś, Macieju, bardzo! :-(
 0  
- jesteśmy w partii bardzo tobą rozczarowani. Jak mogłeś pozwolić na to, aby lewak wygrał wybory w Radomiu?!

Radomianie uparcie nie chcieli konserwatywnych wartości? Czy może to ty zbyt słabo te wartości w swoim mieście propagowałeś? Obstawiam raczej to drugie. Bardzo nas zawiodłeś, Macieju, bardzo! :-(
Ten wpis nie jest wpisem prawdziwego @johny'egoB, a z obleśnym lewackim podszywaczem nie zamierzam polemizować na żaden temat.

Tyle na temat.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach narodowych 12.11.2018 (8:45:06)
 4  
Należący do Platformy Obywatelskiej Radosław Witkowski został prezydentem Radomia, pokonując w drugiej turze wyborów Wojciecha Skurkiewicza z PiS.

Macieju, powiedz nam, prawdziwym Polakom i konserwatywnym patriotom, jak masz zamiar teraz żyć w Radomiu - mieście rządzonym przez lewaka? Chyba nie będzie to zbyt komfortowe dla ciebie, co? Czy nie myślałeś o przeprowadzce do jakiegoś Zamościa albo Chełma???
 5  
= (oba wpisy zostały napisane z tego samego IP).


Powtarzam: nie zamierzam polemizować z obleśnym lewackim podszywaczem!

Tyle na temat.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach narodowych 12.11.2018 (8:57:16)
 6