Łukasz Szewczyk15.11.2018 (10:25)3 komentarze

Łączą siły w walce z piractwem internetowym

34 międzynarodowe i lokalne organizacje, instytucje i firmy zadeklarowały chęć współpracy na rzecz walki z piractwem internetowym w odpowiedzi na globalizację przestępczości online.
Wypracowana podczas International Content Protection Summit Deklaracja Warszawska podkreśla wagę i rolę międzynarodowej współpracy pomiędzy organizacjami, instytucjami, organami rządowymi i firmami na rzecz zwalczania piractwa internetowego. Wyraża chęć wymiany najlepszych praktyk i doświadczeń w celu tworzenia i popularyzacji skutecznych metod zwalczania piractwa internetowego, w tym m.in. działań prawnych, podejścia "follow the money", a także różnych inicjatyw edukacyjnych.
Zarys Deklaracji powstał podczas International Content Protection Summit - konferencji, która odbyła się w Warszawie. Uczestnicy spotkania omawiali specyfikę i skalę piractwa w poszczególnych krajach oraz obecne sposoby przeciwstawiania się temu procederowi. Dzielili się doświadczeniami, omawiali przykłady międzynarodowych akcji, a także prawne i operacyjne aspekty działań, w tym współpracę z rynkiem reklamowym i pośrednikami płatności w celu ograniczenia nielegalnego obrotu treściami wideo, blokowanie nielegalnych stron internetowych, działania edukacyjne, inicjatywy uwrażliwiające na problem naruszeń praw własności intelektualnej.

Największe obecnie wyzwania rynku kreatywnego związane z piractwem to coraz większy, globalny zasięg przestępczości internetowej, nowe technologie stosowane w nielegalnej dystrybucji treści (np. IPTV), kryptowaluty jako nowy sposób płatności, a także konsekwencje braku ujednoliconego europejskiego prawa oraz niepełnej implementacji poszczególnych dyrektyw w niektórych krajach.

- Piractwo to bardzo dochodowy biznes, skomplikowana siatka powiązań oraz coraz częstsze dowody na związki z innymi rodzajami przestępczości. Alarmujące dane dotyczące skali kradzieży i nielegalnego obrotu treściami audiowizualnymi motywują do działania. Zorganizowanie pierwszego w naszym regionie międzynarodowego spotkania na temat sposobów zwalczania piractwa miało pokazać jak wartościowa jest wymiana doświadczeń oraz jak niezbędna jest współpraca między organizacjami, instytucjami, organami państwa i biznesem różnych krajów - komentuje Teresa Wierzbowska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sygnał.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Było jest i będzie. Kropka
 7  
Z piractwem się nie walczy.. Daje się taką ofertę żeby ludziom nie chciało się piracić.
 18  
Takie gadanie. Mam kolegę, który ogląda filmy w jakości 1080p/720p w internecie (niby HD). Ja natomiast mam pełen pakiet w NC+ z dekoderem Ultrabox. Jako abonent z 6 letnim starzem mam pełen pakiet za 80zł. Uważam że to mało na dodatek, że na dysku leży tyle filmów i seriali że nawet się zastanawiam kiedy to oglądać. Tak samo ktoś ściąga nową grę z neta i mówi mam grę za darmo hehehe (TYPOWY JANUSZEK), a lepiej wygląda ulubiona gra na półce koło innych.
Moim zdaniem jeśli ktoś jest zdeterminowany to kupi gre i TV, a jeśli ktoś sobie wmawia że pakiety są drogie to sory.
Prosta zasada nie płacisz nie oglądasz, lub nie grasz.
 8