Łukasz Szewczyk28.11.2018 (12:05)brak komentarzy

NBCUniversal zakupiło serial "Spides". Polska premiera na kanale Sci Fi w 2019 roku

NBCUniversal International Networks ogłosiło zakup serialu "Spides" -- nowej produkcji sci-fi o tematyce inwazji istot pozaziemskich, która zostanie wyemitowana na kanałach na całym świecie. W Polsce na kanale SCI FI w 2019 roku.
SCI FI
Serial "Spides" został stworzony przez Rainera Matsutaniego, Eckharda Vollmara, Petera Hume'a, Carolę Lowitz i Marka Wachholza oraz wyprodukowany przez Katapult Filmproduktion i Red Sun Films, przy współpracy z Palatin Media, które jest jednocześnie dystrybutorem serii.
Główną bohaterką "Spides" jest Nora (w tej roli Rosabell Laurenti Sellers znana m.in. z "Gry o tron"), która budzi się w Berlinie ze śpiączki po zażyciu tajemniczego narkotyku, który spowodował u niej utratę pamięci. Miejscowy detektyw David Leonhart (w tej roli Falk Hentsche znany z "Legends of Tomorrow", "Agentów T.A.R.C.Z.Y.") oraz jego partnerka Nique Navar (Florence Kasumbaz nana z "Avengers: Wojna bez granic", "Czarna Pantera") prowadzą śledztwo w sprawie tej substancji, bo wiąże się ją z ostatnimi zaginięciami nastolatków. Kiedy Nora próbuje dowiedzieć się, co jej się przydarzyło, odkrywa, że stoją za tym obce formy życia, które używają narkotyku do infiltracji ludzi. Im więcej prawdy odkrywa Nora, tym więcej informacji o jej mrocznym sekrecie wychodzi na jaw: dziewczyna jest kluczem do inwazji, której sama próbuje zapobiec.

W obsadzie znaleźli się również Damian Hardung (jako Alex; Désirée Nosbusch w roli matki Nory; Susanne Wuest jako Dr Bridget Herter, ambitna szefowa Oddziału Neurochirurgii w Instytucie Torsena; Aleksandar Jovanovic jako Robert Prokopp, skryty szef ochrony; Branko Tomovic (Homeland, 24) w roli Borisa, rosyjskiego gangstera oraz Kimberly Leemans (The Walking Dead, Nashville) w roli Cleo, właścicielki nocnego klubu Rapture.

- "Spides" jest thrillerem science fiction, który będzie miał swoje premiery na kanałach SYFY oraz SCI FI na całym świecie - powiedział Steve Patscheck, EVP International Programming, NBCUniversal International Networks. - Fani gatunku sci-fi stanowią dla nas epicentrum naszej działalności i dotyczy to też zakupów programowych, które współgrają z zainteresowaniami widzów ze wszystkich zakątków globu - dodał.

- Nasz nowy serial sci-fi o tematyce konspiracyjnej to kombinacja wciągającej fabuły, międzynarodowej, uznanej obsady oraz tętniącego życiem Berlina - dodaje Katharina Behrends, Managing Director Central and Eastern Europe of NBC Universal International Networks.

Rainer Matsutani jest showrunnerem, scenarzystą i reżyserem, Alexander Kiening jest producentem, a Bernd Schlötterer, James Cabourne & Wolfgang Behr są producentami wykonawczymi. Nevision, Sventin Film i Baby Giant Hollyberg współprodukują serial.

Zdjęcia do serialu "Spides" trwają w Berlinie w Niemczech.

"Spides" składa się z 8 godzinnych odcinków, które pojawią się na kanałach SYFY oraz SCI FI w 2019 roku.