Łukasz Szewczyk01.12.2018 (23:21)2 komentarze

"7 metrów pod ziemią", "Movie się", Serafin, Głuszak, Kopińska z MediaTorami 2018

Studenci dziennikarstwa z polskich uczelni już 11 raz nagrodzili, według nich, najlepszych dziennikarzy minionego roku.. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Justyna Kopińska, Dawid Serafin, Katarzyna Borowiecka czy Rafał Gębura.
Przedstawiciele nowego pokolenia polskiego dziennikarstwa kolejny już raz nagrodzili dziennikarzy, którzy są dla nich wzorem do naśladowania. Głos młodych, wierzących w ideały studentów sprawia, że plebiscyt ceniony w świecie mediów

W bieżącej edycji do głosowania uprawnionych było kilkanaście tysięcy studentów z 23 polskich uczelni, na których dziennikarstwo funkcjonuje jako odrębny kierunek.
Laureaci plebiscytu Mediatory 2018 / Fot. Organizatorzy
Laureaci 12. edycji Plebiscytu MediaTory - Studenckie Nagrody Dziennikarskie:

• AuTORytet: Małgorzata Szejnert

• NawigaTOR: Katarzyna Borowiecka (Polskie Radio Trójka)
Za audycję, która popkulturę ukazuje zawsze w kontekście istotnych zjawisk społecznych. Za interesujące analizy prowadzone na antenie w towarzystwie zaproszonych do studia specjalistów

• TORpeda: Dawid Serafin (Onet)
Za przekrojowy reportaż będący efektem ponad rocznej pracy nad sprawą zabójstwa i oskórowania studentki sprzed 19 lat. Za dotarcie do świadków, rzetelne dziennikarskie śledztwo i niezłomność w docieraniu do informacji w sprawie Roberta J., która została nazwana największą zagadką w historii polskiej kryminalistyki.

• AkumulaTOR: Movie się (Filmweb)
Za merytoryczną krytykę oraz profesjonalne recenzje najważniejszych pozycji filmowych we współczesnej kulturze. Za porywające dyskusje oraz pasję, które ładują odbiorców pozytywnymi emocjami.

• DetonaTOR: Grzegorz Głuszak (Uwaga! TVN, Superwizjer TVN)
Za ujawnienie wstrząsających szczegółów 18-letniego niesłusznego pobytu w więzieniu Tomasza Komendy. Za zwrócenie uwagi na problem nadużywania władzy przez policję i prokuraturę.

• ObserwaTOR: Ewa Winnicka ("Był sobie chłopczyk")
Za reporterskie śledztwo w sprawie dwuletniego dziecka, którego śmierć rodzice ukrywali przez dwa lata. Za dokonanie szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń i ukazanie od środka systemu działań śledczych, policji i prokuratury.

• ProwokaTOR: Adriana Rozwadowska (Gazeta Wyborcza)
Za oddanie głosu pracownikom wykorzystywanym przez firmę Amazon. Za odwagę i nieustępliwość w demaskowaniu korporacji i pokazanie, jak wielkie firmy próbują wpływać na dziennikarzy.

• InicjaTOR: Rafał Gębura ("7 metrów pod ziemią")
Za poruszanie problemów społecznych w rozmowie ze zwykłym bohaterem. Za udowadnianie, że rzetelne treści można tworzyć na różnych platformach.

• ReformaTOR: Justyna Kopińska (Duży Format, Gazeta Wyborcza)
Za nagłośnienie sprawy 13-latki, więzionej i gwałconej przez duchownego. Za reportaż, który przyczynił się do historycznego wyroku nakładającego karę odszkodowania i dożywotniej renty dla ofiary księdza-pedofila.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Okropnie stronnicze jury, same skrajne lewactwo. Nie ma nawet o czym pisać. Dziwnie się że ktoś w ogóle bierze pod uwagę takie pseudo nagrody, zupełnie bez znaczenia.
 0  
Brawo Gębura
 1