Łukasz Szewczyk03.12.2018 (11:44)23 komentarze

Telewizja Kino Polska rozpoczęła nadawanie w jakości HD

Coraz więcej kanałów telewizyjnych w jakości HD na polskim rynku,. W poniedziałek (3 grudnia 2018 roku) nadawanie rozpoczął kanał Kino Polska HD.
Kanał Kino Polska HD od samego początku nadawania dostępny jest w ofertach platform satelitarnych Cyfrowy Polsat (pozycja numer 43) oraz NC+ (pozycja numer 64). Stacja dostępna będzie także w ofertach sieci kablowych, od dzisiaj m.in. w UPC Polska (pozycja numer 201 w dekoderach Horizon oraz 474 w Mediaboxach). Do końca 2018 roku kanał Kino Polska HD znajdzie się w ofertach wszystkich operatorów kablowych i satelitarnych w kraju. Sygnał SD całkowicie zniknie do końca bieżącego roku.


Przypomnijmy, że Telewizja Kino Polska to jedyny kanał telewizyjny na świecie, poświęcony promocji polskiego kina. Arcydzieła wielkich mistrzów sąsiadują w programie z popularnymi serialami, a kultowe komedie uzupełniają dokumentalne archiwalia, animacje i filmy niezależne. Stacja powstała z pasji do kina i prezentuje wyjątkowe podejście do dziedzictwa polskiego filmu i telewizji.
Stacja wciąż się rozwija, ale jak zapewnia nadawca, wciąż kilka rzeczy pozostaje niezmiennych. Telewizja Kino Polska szanuje przeszłość polskiego kina, bacznie obserwuje jego teraźniejszość i z ciekawością przygląda się temu, co już za chwilę będzie jutrem filmu. Kino Polska dba także o jakość, rozmach i styl. Poprzez współpracę z Cyfrowym Repozytorium Filmowym nadawca wspiera proces rekonstrukcji polskich filmów, a odnowione tytuły regularnie goszczą na antenie.

Komentarze (1 - 10 z 23)

Starocia filmowe w beznadziejnym formacie 4:3 teraz w jakości HD - taaa, bezcenne :/

Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuahahahahahahahaha!!!!!
 14  
Na moim telewizorze kineskopowym nie zauwarzyłam żadnej rużnicy w obrazie po przejściu na Kino Polska HD (odbieram sygnał z NC+). Obraz jest takiej samej jakości, jak do tej pory był na tym kanale. Wiele hałasu o nic, takie to jest hahahahahade.
Małgorzata3737 uprawiająca sex z Maciejem z Roadmia 3.12.2018 (11:58:15)
 10  
Ja "zauwarzyłem",że słownik ortograficzny masz popsuty!
 10  
Logo stacji w HD, reszta w SD! Taka prawda, jakie bitrate video?
 4  
A w UPC oprócz tego jeszcze dodało trzy Kanały jak Fight Box, Gametoon i Docu Box wszystko w HD.
 1  
Oto parametry:

ID: KINO POLSKA HD
PID V: 165 (MPEG-4/HD)
PID A: 100 (pol, AC3)
PID PCR: 165
SID: 4806
PID SUB: 706 (pol)
PID PMT: 1006
Provider: nc+
Kodowanie: Conax (nc+), Irdeto (Cyfrowy Polsat), Nagra MA (S4/N3 - nc+, N3 - Cyfrowy Polsat), Viaccess PC 3.0 (Orange)
Jakość obrazu: 1920x1080, 16:9, ok. 4,24 Mbit/s
Jakość dźwięku: AC3 2.0, stereo, 192 kbit/s
 4  
Starocia filmowe w beznadziejnym formacie 4:3 teraz w jakości HD - taaa, bezcenne :/

Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuahahahahahahahaha!!!!!
bezcenny to jest twój uraz do mojej osoby ciamajdanie! ;D

buuuuuuuuuuuuuuuuahahahhahahahahahah!!!
 3  
c.d.
a jeśli chodzi o główny wątek. Kanał raczej dla pasjonatów, a taki łeb jak mój podszywacz szuka tam nowości ;D

buuuuuuuuuuuuuahahhahahahhahah!!
 2  
W. Multimedia kiedy
 3  
Coraz więcej starych filmów jest poddawanych rekonstrukcji cyfrowej i są na nowo skanowane z taśmy filmowej do rozdzielczości HD, nawet filmy sprzed 50 i więcej lat! Na pewno jakaś część filmów na Kino Polska HD będzie tylko sztucznie skalowana do HD (jeśli nie ma wersji zrekonstruowanej), ale o kontent w natywnym HD możesz być spokojny, bo też go nie zabraknie.


Inna sprawa, że Kino Polska, czy to w HD czy nie w HD, kompletnie mnie nie interesuje, bo dla zasady nie oglądam kanałów, które przerywają kontent reklamami. Jestem bogaczem z wyższych sfer, stać mnie na wysoki abonament i pakiety premium z porządnymi kanałami nieprzerywającymi kontentu reklamami. Z kanałów niebędących kanałami premium zdarza mi się oglądać tylko Ale kino+ i Planete+, i może kilka razy w roku na TVP1/TVP2 coś się obejrzy (głównie filmy). Czyli tylko kanały nieprzerywające kontentu reklamami dla mnie wchodzą w grę, a resztę ignoruję. Kino Polska kiedyś, wiele lat temu, też było bez przerw reklamowych, ale taki model działania nie opłacił się nadawcy, więc są na tym kanale przerwy reklamowe, więc mam na ten kanał wygwizdane...
Grzegorz Wandałowicz 3.12.2018 (13:45:22)
 4