Łukasz Szewczyk03.12.2018 (12:27)1 komentarz

Śląski tydzień w Wirtualnej Polsce

Wirtualna Polska przygotowała redakcyjną akcję "Śląski tydzień", w której przybliża czytelnikom Śląsk i pokazuje region z nowej perspektywy. Wielki finał planowany jest w święto górników, zwane też Barbórką, które przypada 4 grudnia.
Śląski tydzień w Wirtualnej Polsce
Przez najbliższy tydzień na Stronie Głównej WP ukażą się materiały, dzięki którym czytelnicy lepiej poznają Śląsk. Będą mieli okazję m.in. zgłębić tajemnice osiedla zbudowanego dla górników - Nikiszowca i poznać historie ludzi mieszkających w osobliwym bloku - katowickiej Superjednostce. Nie zabraknie też materiałów o śląskiej kuchni, języku i muzyce oraz wywiadów ze znanymi Ślązakami i Ślązaczkami.
- Śląsk to wyjątkowy region na mapie Polski i chcieliśmy tę wyjątkowość podkreślić. Przypadająca za kilka dni Barbórka to doskonała okazja, by pokazać, że Wirtualna Polska to nie tylko Warszawa, Gdańsk, czy Wrocław. Wielu naszych czytelników mieszka i pracuje właśnie na Śląsku - mówi Krzysztof Majak, dyrektor Strony Głównej WP.

Wirtualna Polska w ramach akcji współpracuje m.in. z Polskim Radiem Katowice, które w porannym przeglądzie prasy prezentuje zapowiedzi kolejnych publikacji. Łącznie powstanie kilkanaście materiałów reporterskich, które przygotują dziennikarze różnych redakcji m.in.: Aleksandra Gruszczyńska, Piotr Barejka i Sebastian Łupak.

- Chcemy odczarować "czarną legendę" regionu - mówi Aleksandra Gruszczyńska, wydawczyni WP, która sama pochodzi z Katowic - Pokażemy naszym użytkownikom, że jest to miejsce z niezwykłym potencjałem.

W ramach akcji WP zachęca również do kontaktu poprzez platformę WP #dziejesie, za pośrednictwem której można zgłaszać historie i komentować artykuły.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Niech przyjadą na Lipiny do Świętochłowic.Zobaczą tam potencjał jak patologia się rozmnaża za 500 plus
 1