Łukasz Szewczyk03.12.2018 (12:49)brak komentarzy

Finały Miss Polski 2018 i Miss Supranational 2018 w telewizji Polsat

W drugi weekend grudnia Krynica Zdrój już po raz piąty stanie się światową stolicą piękna, a na antenie Polsatu poznamy dwie najpiękniejsze kobiety - Miss Polski 2018 i Miss Supranational 2018.
"Festiwal Piękna 2018 w telewizji Polsat
W piątek (7 grudnia 2019 roku) już po raz dziesiąty najpiękniejsze kobiety świata wezmą udział w jednym z najpopularniejszych międzynarodowych konkursów piękności - Miss Supranational. Prawie 80 reprezentantek z niemal wszystkich zakątków globu zawalczy o koronę podczas jubileuszowej gali. Polskę będzie reprezentowała Miss Polski 2015 Magdalena Bieńkowska. W jury zasiądą wszystkie zdobywczynie tego tytułu w historii konkursu. Finalistki Miss Supranational 2018 są już w Polsce, na zgrupowaniu w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Szlifują tam układy choreograficzne pod czujnym okiem twórców znakomitych scenicznych układów tanecznych - Macieja Zakliczyńskiego i Janji Lesar. Podczas urodzinowej gali, reżyserowanej przez Szymona Łosiewicza, na początek zaprezentują się w strojach narodowych. To najbarwniejszy etap konkursu, gdyż każdy kraj pokazuje się od jak najciekawszej strony, a narodowi projektanci prześcigają się w oryginalnych pomysłach. Kandydatki do korony wystąpią również na scenie w sukienkach koktajlowych, kostiumach kąpielowych oraz m.in. w sukniach wieczorowych od Ewy Minge. Z okazji dziesięciolecia Miss Supranational najpiękniejsza kobieta świata otrzyma nagrody o wartości 100 tysięcy dolarów. Koronę odbierze z rąk 24-letniej Jenny Kim.
Galę poprowadzi międzynarodowy duet - Maciej Dowbor i Ivan Podrez, a na scenie wystąpią: Michał Szpaki zespół Blue Cafe. Ubiegłoroczną edycję transmitowało 143 krajów na całym świecie. W tym roku będzie podobnie. Jubileusz 10-lecia międzynarodowego konkursu piękności Miss Supranational 2018 na żywo 7 grudnia (piątek) o godzinie 20:05 w Polsacie.

W niedzielę (9 grudnia) po raz dwudziesty dziewiąty zostanie wybrana Miss Polski. Jedna z 28 najpiękniejszych Polek zdobędzie w Krynicy Zdroju tytuł Miss Polski 2018 i założy koronę. Walczyć o nią będą dziewczyny z niemal wszystkich zakątków kraju. Kandydatki będą reprezentować m.in.: Pomorze, Podlasie, Śląsk, Opolszczyznę, Mazowsze, Podkarpacie, Lubelszczyznę, Małopolskę, Ziemię Świętokrzyską, Kujawsko-Pomorską i Warmińsko-Mazurską oraz Polonię brytyjską. Finalistki mają już za sobą pierwsze zgrupowanie. Spędziły trzy pracowite dni w hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference&Spa. Uczestniczyły w sesjach zdjęciowych i realizacji wizytówek do materiałów telewizyjnych. Kilka dni temu pretendentki do korony najpiękniejszej spotkały się ponownie, by wziąć udział w oficjalnej sesji zdjęciowej do katalogu Miss Polski. Podczas finałowej gali Polki zaprezentują się w sześciu pokazach - m.in. w strojach kąpielowych, w sukniach ślubnych i wieczorowych. W skład jury konkursu wejdą m.in.: Miss Polski 2017 Kamila Świerc oraz projektanci - Viola Piekut i Tomasz Olejniczak. Uroczystą galę uświetni swoim występem Margaret. W koncercie wezmą również udział: Filip Lato - zwycięzca 9. edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", Mateusz Łopaciuk - zwycięzca "Śpiewajmy razem. All Togehter Now", Mateusz Ziółko - zwycięzca 10. edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" oraz zespół Electric Girls i Riya Sokół, autorka utworu ze ścieżki dźwiękowej hitu Polsatu "Przyjaciółki". Reżyserem gali finałowej Miss Polski 2018 już po raz dziesiąty będzie Szymon Łosiewicz a choreografię przygotuje Anna Bubnowska.

Galę finałową Miss Polski 2018 poprowadzą: Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut-Jeżyna i Maciej Rock. Transmisja 9 grudnia (niedziela) o godzinie 20:05 w Polsacie.