Łukasz Szewczyk03.12.2018 (15:48)brak komentarzy

Kino Polska świętuje 15 urodziny. Specjalne pasmo filmowe i era HD

W grudniu 2018 roku Kino Polska obchodzi 15. urodziny. Z tej okazji nadawca rozpoczął nadawanie w jakości HD, a sygnał SD całkowicie zniknie do końca roku. Z okazji jubileuszu na antenie stacji ruszył specjalny cykl z najlepszymi polskimi filmami.
Kino Polska świętuje 15 urodziny. Specjalne pasmo filmowe i era HD
Kanał Kino Polska, który od początku swojego istnienia emituje najciekawsze i najcenniejsze filmy w dorobku polskiej kinematografii, rozpoczął nadawanie 20 grudnia 2003 roku jako pierwszy kanał nadawcy. Dziś dociera do prawie 9 milionów gospodarstw domowych w kraju, a jego nadawca - spółka Kino Polska TV SA - jest piątą komercyjną grupą telewizyjną w Polsce ze średnim rocznym udziałem w widowni komercyjnej na poziomie 1,83% (SHR, All 16-49; grudzień 2017 - listopad 2018).
Od 3 grudnia nadawca udostępnia sygnał HD, a do końca 2018 roku kanał Kino Polska HD znajdzie się w ofertach wszystkich operatorów kablowych i satelitarnych w kraju. Także do końca bieżącego roku sygnał SD stacji całkowicie zniknie.

- 15 lat temu kanał telewizyjny, opierający swoją ramówkę wyłącznie na polskim repertuarze, był ryzykownym przedsięwzięciem - polscy widzowie częściej wybierali filmy zagraniczne. Dziś Kino Polska jest silną marką - z tradycjami, ale też nowoczesną. Wielka moda na polskie kino trwa, dlatego liczę na to, że najlepszą jakością obrazu i dźwięku przyciągniemy do Kino Polska jeszcze więcej widzów - mówi Bogusław Kisielewski, Prezes Zarządu Kino Polska TV SA.

Z okazji swoich urodzin Kino Polska zaprezentuje dedykowany cykl filmowy z najlepszymi polskimi filmami. W każdą sobotę grudnia o godzinie 20:00 na antenie Kino Polska będzie można zobaczyć uwielbiane przez widzów kultowe komedie - "Sztuka kochania", "Seksmisja", "Kingsajz" i "Wielki Szu", a z kolei w styczniowe soboty stacja zaprezentuje nowsze rodzime produkcje, premierowo emitowane w Kino Polska: "Obława", "Yuma", "Lincz" i "Kret" (szczegóły poniżej).

- Kino Polska jest - jak mawiał Forrest Gump - jak pudełko czekoladek. Zawsze kiedy je otworzę, znajdę w środku coś smacznego - mówi czołowy polski aktor Artur Barciś. - Z okazji 15-lecia stacji Kino Polska chciałabym życzyć wszystkim widzom ważnych przeżyć przed telewizorami i wielu doznań z dobrymi polskimi filmami - dodaje Zofia Wichłacz, aktorka znana m.in. z roli w filmie "Miasto 44", wyróżniona tytułem Europejska Gwiazda Jutra na festiwalu filmowym Berlinale.

Cykl filmowy na 15-lecie Kino Polska:
• "Sztuka kochania" (1 grudnia, godz. 20:00)
• "Seksmisja" (8 grudnia, godz. 20:00)
• "Kingsajz" (15 grudnia, godz. 20:00)
• "Wielki Szu" (22 grudnia, godz. 20:00)
• "Dzień świra" (29 grudnia, godz. 20:00)
• "Obława" (5 stycznia, godz. 20:00) - premiera
• "Yuma" (12 stycznia, godz. 20:00) - premiera
• "Lincz" (19 stycznia, godz. 20:00) - premiera
• "Kret" (26 stycznia, godz. 20:00) - premiera