Łukasz Szewczyk04.12.2018 (13:00)9 komentarzy

NC+ z prawami do Mistrzostw Świata SuperEnduro FIM na trzy lata

Platforma nc+ pozyskała prawa telewizyjne do Mistrzostw Świata SuperEnduro FIM na lata 2019-2021. Transmisje z zawodów będą realizowane w kanałach sportowych nc+. Pierwsza runda nowego sezonu odbędzie się 8 grudnia w Krakowie.
SuperEnduro FIM
Halowe, motocyklowe Mistrzostwa Świata SuperEnduro FIM są rozgrywane od 2009 roku. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem w tej serii jest Tadeusz Błażusiak. Polski motocyklista zdobył do tej pory sześć tytułów z rzędu (2010-15). W ostatnim sezonie zajął trzecie miejsce, a zwyciężył Amerykanin Cody Webb.
W sezonie 2018/2019 Błażusiak nie będzie jedynym Polakiem startującym w klasie Prestige. Stałymi uczestnikami królewskiej kategorii będą aktualny wicemistrz świata juniorów SuperEnduro Emil Juszczak oraz Grzegorz Kargul. Inauguracyjna runda nowego sezonu zostanie rozegrana 8 grudnia w Krakowie. Tam, oprócz wspomnianej trójki, wystartuje jeszcze trzech reprezentantów Polski w kategorii Junior.

- SuperEnduro to najbardziej dynamiczna, dzika i nieprzewidywalna dyscyplina motorsportu na świecie. Kiedy na starcie staje kilkunastu największych na tej planecie od jazdy po wszystkim, którzy rzucają się w wyścigową wojnę po przeszkodach, poziom adrenaliny wśród kibiców przekracza wszelkie dopuszczalne normy. Trasa upstrzona jest najbardziej wymyślnymi przeszkodami - skokami, mostkami, potężnymi oponami, basenami z wodą, kłodami drewna, betonowymi kręgami i ostrymi jak brzytwa kamieniami. Każdy wyścig jest walką z rywalami, z czasem i swoimi słabościami. To skrajnie spektakularny sport, w którym do końca niczego nie można być pewnym. Tadeusz Błażusiak jest niekwestionowanym dominatorem SuperEnduro i wielkim ambasadorem polskiego motorsportu w świecie. Obecność jego i pozostałych Polaków gwarantuje wielkie emocje podczas każdej rundy - powiedział dziennikarz nc+ Tomasz Dryła.

Następne po Krakowie zawody zostaną rozegrane 5 stycznia w Riesa w Niemczech, 26 stycznia w Madrycie, 9 lutego w Budapeszcie i 9 marca w Bilbao. Nowością na mapie jest Budapeszt, gdzie zawody odbędą się w słynnej Laszlo Papp Arenie. Wszystkie zawody Mistrzostw Świata SuperEnduro FIM będą transmitowane w kanałach sportowych platformy nc+

Najbliższa transmisja:
Sobota (8 grudnia):
• 19:00 Mistrzostwa Świata SuperEnduro FIM, Kraków 2018 (nSport+)
komentarz: Tomasz Dryła, Sergiusz Ryczel

Komentarze (1 - 9 z 9)

Buahaha. Do tego żeby wrócić do nc- brakuje mi już tylko, warcabów i gry w statki na czas.
 3  
Podobno były również plany do zakupu praw do gry w bulle, pływania synchronicznego oraz biatlonu na rolkach jednak były one kontentowo poza zasięgiem.
 5  
kiedy Ekstraklasę kupią? Mogliby też pakiet 2-3 meczów na kolejkę ligi francuskiej o ile można kupic tylko tyle meczów z kolejki
 8  
waaahh.....idą jak po swoje, zgarniają wszystko co premium:)
 7  
Lepiej by kupili prawa do ustawek bo to jest prawdziwy cream ala cream.
 2  
Lepsze to, niż golf. I mamy pewność,ze oglądamy sport, a nie pokaz mody....
 4  
Brzmi ciekawie. Zerkne w sobote na nSport+.
 1  
Do komentujących wyżej. Sport to nie tylko piłka kopana. W Polsce mamy dużo fanów żużla o supportu motorowego.


Mistrzostwa Świata SuperEnduro FIM są zdecydowanie ciekawsze niż Ekstraklapa czy nudne mecze pomiędzy Nantes a Montpellier.
 4  
kiedy Ekstraklasę kupią? Mogliby też pakiet 2-3 meczów na kolejkę ligi francuskiej o ile można kupic tylko tyle meczów z kolejki
Prawdopodobnie jeszcze w tym roku będzie komunikat że nabyli te prawa.
 0