Łukasz Szewczyk05.12.2018 (12:13)1 komentarz

HBO zapowiada drugi sezon serialu "Genialna przyjaciółka"

HBO i RAI zamówiły drugi sezon serialu "Genialna przyjaciółka". Drugi sezon będzie oparty na drugim tomie cyklu Eleny Ferrante "Historia nowego nazwiska".
Genialna przyjaciólka
- Jesteśmy zachwyceni tym, jak znakomita opowieść Eleny Ferrante podbiła serca widzów i krytyków. Cieszymy się na dalszą wspólną podróż Eleny i Lili - powiedział Casey Bloys, prezes HBO ds. produkcji. - To ważny projekt, który potwierdza nasze zaangażowanie międzynarodowe koprodukcje i wartość włoskich artystów - dodaje Fabrizio Salini, CEO RAI.
"Genialna przyjaciółka" to historia Eleny Greco i jej najważniejszej przyjaciółki, Raffaelli Cerullo, zwanej Lilą, którą poznała w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1950 roku. Akcja serialu toczy się w niebezpiecznym i jednocześnie fascynującym Neapolu na przestrzeni ponad 60 lat. Elena stara się rozwikłać tajemnicę zniknięcia swojej przyjaciółki Lily, która była jej powiernicą i zarazem największym wrogiem.

Produkcja została zrealizowana we Włoszech z udziałem debiutujących Elisy Del Genio i Ludovici Nasti jako młodych Eleny i Lili, które w rolach nastoletnich dziewczyn zastępują Margherita Mazzucco i Gaia Girace. Serial wyreżyserował Saverio Costanzo
.
Premiera pierwszego odcinka serialu "Genialna przyjaciółka" (My Brilliant Friend) odbyła się 19 listopada. Premiery kolejnych odcinków odbywają się co tydzień w poniedziałki i wtorki o godz. 20.10. W HBO GO dostępne są wszystkie dotychczas wyemitowane odcinki. Finałowy odcinek produkcji pojawi się w HBO i HBO GO za tydzień, 11 grudnia.Genialna przyjaciółka to koprodukcja HBO, RAI FICTION oraz spółki TIMVISION na podstawie cyklu powieści Eleny Ferrante pod tym samym tytułem. Producentami ze strony Wildside są Lorenzo Mieli i Mario Gianani. Obowiązki producenta w imieniu spółki Fandango pełni Domenico Procacci. Pomysłodawcami serialu i jego scenarzystami są Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci i Saverio Costanzo. Producentem wykonawczym jest Jennifer Schuur. Dystrybucją serialu zajmuje się Freemantle Media International.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Siostry pytałem genialny serial
Benedykt Antyklerykalny 5.12.2018 (19:19:27)
 0