Łukasz Szewczyk07.12.2018 (9:50)14 komentarzy

Tomasz Ćwiąkała przechodzi z Eleven Sports do Canal+ Sport

Dziennikarz sportowy Tomasz Ćwiąkała dołącza do redakcji Canal+. Od stycznia 2019 roku będzie komentować mecze piłkarskie w kanałach sportowych platformy nc+.
Tomasz Ćwiąkała / Fot. NC+
- Tomasz Ćwiąkała to jeden z najlepszych młodych komentatorów piłkarskich w Polsce. Bardzo cieszymy się, że dołącza do naszej redakcji. Jestem przekonana, że będzie jej mocnym punktem i przyczyni się do wzrostu zainteresowania transmisjami piłkarskimi w Canal+ - powiedziała Edyta Sadowska, wiceprezes zarządu nc+ ds. programowych.
- Dziękuję za zaufanie i bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do grona świetnych dziennikarzy. Redakcja sportowa Canal+ to dla mnie naturalny i właściwy kierunek rozwoju zawodowego. Współpraca z komentatorami Canal+ będzie przyjemnością i sporym wyzwaniem. Jak mawiają piłkarze, dam z siebie wszystko. Do zobaczenia w styczniu w Canal+ - powiedział Tomasz Ćwiąkała.

Tomasz Ćwiąkała specjalizuje się przede wszystkim w piłce międzynarodowej. Od 2010 do 2016 roku był dziennikarzem weszlo.com, a od 2015 roku komentował mecze w Eleven Sports. Obsługiwał między innymi mistrzostwa świata w 2014 roku oraz mistrzostwa Europy w 2012 i 2016 roku. Od 2018 roku jest również felietonistą Przeglądu Sportowego.

Ostatnio dziennikarz był gościem programu Canal+ "Piłka z góry":

Komentarze (1 - 10 z 14)

Coraz mniej praw, to i coraz mniej do komentowania
 7  
W nc+ bezrobocie mu nie grozi
 16  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Dzieciak który ma wadę wymowy... Porażka....
 32  
Nieźle. TOP polskich komentatorów. Ogromna wiedza i profesjonalizm.
 16  
Komentarz duetu Wolski- Ćwiąkała, to będzie miód dla uszu. To jest dopiero dobra zmiana.
 13  
Brakuje u nas komentatorów, którzy komentują mecz, a nie opowiadają bajki spoza boiska. Komentatorzy nc+ (z małym wyjątkiem) zamiast skupić sie na meczu przytaczają nikomu niepotrzebne statystyki i opowieści dziwnej treści :)
Niech posłuchają jak się komentuje na Zachodzie. Nie ukrywam że pozyskanie Ćwiąkały to bardzo dobry transfer :)
 7  
to jest do wypracowania. merytorycznie przewyzsza swoj wiek. bardzo milo sie go slucha w tych porankach u Michal Pola
 9  
to jest do wypracowania. merytorycznie przewyzsza swoj wiek. bardzo milo sie go slucha w tych porankach u Michal Pola
Niestety, w jego przypadku logopeda już nie pomoże...
Eleven pozbyło się najgorszego komentatora.
 19  
Tak odbiegając trochę od tematu to mnie zastanawia że mając tyle kanałów i platform sportowych nie ma ligi i pucharu francuskiego oraz Pucharu Króla w Hiszpanii? Tak jak latami w Polsce nie było NHL.i okazało się że dzięki lobbingowi Laskowskiemu udało się ją pozyskać przez tvp. Czy na rzecz wymienionych rozgrywek też należałoby odpowiednio lobbować?
 1  
@Eleven
chyba ci płacą za to co piszesz; Orłowski ma wadę wymowy i co z tego? Ćwiąkała to profesjonalizm i jeszcze raz profesjonalizm, ale dla ciebie ważna jest wada wymowy; dyskusja z tobą do niczego nie prowadzi, słuchaj komentarzy Szpakowskiego, on nie ma wady wymowy
 11