Łukasz Szewczyk11.12.2018 (10:18)2 komentarze

TVP: Polska organizatorem konkursu piosenki Eurowizji dla dzieci w 2019!

Telewizja Polska i EBU (Europejska Unia Nadawców) ogłosili, że gospodarzem kolejnego konkursu Eurowizji Junior zostanie Polska. Będzie to debiut Polski w roli gospodarza konkursu od czasu jego rozpoczęcia w 2003 roku.
Eurowizja Junior Poland 2019
Polska aplikacja do organizacji konkursu Eurowizji Junior w 2019 roku została oceniona najwyżej przez komisję EBU. - To zawsze ekscytujące, kiedy konkurs trafia do państwa, które debiutuje w roli gospodarza. Z niecierpliwością czekamy na wizję jaką zaprezentuje Telewizja Polska przy organizacji tego wydarzenia - mówi Jon Ola Sand, dyrektor EBU ds. Wydarzeń Telewizyjnych.
- Od początku powtarzałem, że Telewizja Polska jest gotowa podjąć się tego wyzwania. Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, ale także kreatywnie i jestem przekonany, że Eurowizja Junior w 2019 roku zostanie zapamiętana na lata - podobnie jak niesamowity występ Roksany Węgiel, który na pewno przejdzie do historii konkursu. Jednak od dziś nie patrzymy w przeszłość, skupiamy się tylko na ciężkiej pracy, żeby olśnić publiczność w 2019 r. dokładnie tak jak zrobiła to Roksana w Mińsku. Telewizja Polska to zespół wspaniałych, kreatywnych ludzi, którzy kochają nowe wyzwania, a to jest jedno z najciekawszych przed jakimi stanęli - powiedział Prezes TVP Jacek Kurski.


W tym roku konkurs organizowany był na Białorusi. Zwyciężyła w nim 13 - letnia Roksana Węgiel, która wykonała utwór "Anyone I Want to Be". Polka za swój występ zdobyła 215 punktów! W Mińsk Arena poza naszą piosenkarką wystąpili przedstawiciele 19 innych państw. Była to dotychczas najwyższa liczba uczestników konkursu.


Dalsze informacje na temat organizacji konkursu zostaną podane w późniejszym terminie.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Zdechł tvn international. Hurra!
 7  
Słuszna decyzja. W końcu dzieci pisowskich polityków są wielce uzdolnione. Wszystkie banki i spółki już obsiadły, to konkursik będzie dla nich jak pyknięcie, którego biedactwa nie mogły doświadczyć przed zasiadnięciem na swoich posadkach.
 0