Łukasz Szewczyk11.12.2018 (15:26)17 komentarzy

Sylwester Polsatu na Stadionie Śląskim. W rytmie disco, bez fajerwerków. Kto na scenie?

Telewizja Polsat w tym roku odpala największą imprezę disco w "Kotle Czarownic", czyli na kultowym Stadionie Śląskim. Tej sylwestrowej nocy królowie disco będą mogli wszystko.
Sylwestrowa Moc Przebojów / Fot. Polsat
Sylwestrowa Moc Przebojów / Fot. Polsat
Sylwestrowa Moc Przebojów 2018 ponownie odbędzie się na Śląsku. Tym razem nie pod katowickim Spodkiem, ale na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W ten wieczór telewizja Polsat zaprosi widzów w muzyczną podróż od lat 70. po dzisiejsze czasy. W trakcie Sylwestrowej Mocy Przebojów 2018 artyści wykonają swoje najpopularniejsze utwory oraz covery polskich i międzynarodowych przebojów.
Do tańca na pewno porwie publiczność frontmanka słynnego niemieckiego zespołu disco dance Boney M - Liz Mitchell. To właśnie ona śpiewała przebój wszech czasów "Rivers Of Babylon", "Daddy Cool" i zakazany w PRL hit grupy "Rasputin". Usłyszymy królujący w latach 70. na szczytach list przebojów "Dancing Queen" i "Waterloo", którym Abba wygrała konkurs Eurowizji w 1974 roku. Największe hity grupy zaprezentuje najlepszy na świecie cover band grupy, czyli The Show a Tribute To ABBA ze Szwecji. Formacja ta powstała w 2001 roku. Wystąpiła w 40 krajach na 5 kontynentach. Koncerty zespołu powaliły na kolana łącznie już ponad 2 miliony osób na całym świecie. Największy show dała w Sao Paulo przy absolutnym zachwycie Brazylijczyków. Goście tańczyć będą też w rytm ognistego "Volare" i "Bamboleo", odtwarzany potem przez wielu artystów w różnych językach. Na Stadionie Śląskim zagra go zespół The Gipsy Band prezentujący piosenki właśnie z repertuaru tego hiszpańskiego zespołu.

Na największej zimowej dyskotece w Polsce nie zabraknie też królowej Maryli Rodowicz, która tym razem zaskoczy nie tylko kostiumami, ale i repertuarem. Tej nocy usłyszymy także wciąż grane od morza po Tatry przeboje, takie jak "Daj mi tę noc" w wykonaniu Sławomira i rytmicznego "Kalashnikova" Bregovica, który wykonają Enej i Maryla Rodowicz. Enej jak zawsze porwie nas do tańca m.in. utworem "Skrzydlate ręce", a Łobuzy rozbawią swoim "Ona czuje we mnie piniądz". Ewa Farna wzruszy przebojem "Wszystko albo nic", zaś Michał Szpak zahipnotyzuje energetycznym "Color Of Your Life". Piosenkę "Miłość w Zakopanem" - rekordzistkę wyświetleń na youtube - wyświetloną ponad 180 milionów razy - wykona oczywiście Sławomir. Na chorzowskiej scenie zaśpiewają też między innymi: Grzegorz Hyży, Cleo, Ewelina Lisowska, Feel, Michał Wiśniewski, Mateusz Ziółko oraz Piersi.

Sylwestra poprowadzą: Agnieszka Hyży, Paulina Sykut - Jeżyna, Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor, Maciej Rock, a także Kabaret Para nr 2 czyli Beńcia i Reńcio (czyli Ewa Błachnio i Łukasz Kaczmarczyk) oraz młoda para nr 1 Elżbieta Romanowska i Rafał Maserak. W czasie tej nocy zobaczymy i usłyszymy aż ponad 250 artystów. Balet poprowadzi tancerz i choreograf Tomasz Barański.

Z uwagi na otoczenie Stadionu, usytuowanie w Parku Śląskim w bliskiej odległości od Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, a także biorąc pod uwagę liczne prośby mieszkańców, organizatorzy postanowili zrezygnować z tradycyjnego pokazu sztucznych ogni.

Sylwestrowa Moc Przebojów 2018 na żywo 31 grudnia 2018 roku od godziny 20 na antenie telewizji Polsat.

Gospodarzami "Sylwestrowej Mocy Przebojów 2018" są Telewizja Polsat, Miasto Katowice i Województwo Śląskie, a organizatorami imprezy są Stadion Śląski i firma Music Company. Patronami medialnymi są Fakt i Radio Eska.

Komentarze (1 - 10 z 17)

Wszędzie tylko w rytmie disco i disco polo , może ktoś by pomyślał i zrobił w tv sylwestra w klimatach tylko rockowych?
 1  
było napisane w rytmie Disco a nie disco z pola, nawet mało discopolowców jak na Polsat
 7  
słabo polsat w tym roku !
 14  
tvpis zaorane! oby tak dalej
 0  
Oj w tym roku Polsatu po raz pierwszy od paru lat nie wybiorę. Dużo artystów szmirowatych, których nie lubię + reklamy, w tym roku Zakopane ewentualnie Warszawa.
 10  
Bardzo fajna składanka gwiazd .. Sylwester jak co roku z Polsatem
 5  
Sławomir zdradził TVP... ;p
 8  
polsrat
 4  
W Netii znowu będzie na Sylwestrze pikseloza jak rok temu oraz poślizg 40 sekund do sygnału z tv naziemnej . Masakra z tym opóźnieniem przy witaniu nowego roku z tv Netii w latających kwadracikach .
 5  
czekam tylko na ewe farne.
 1