Łukasz Szewczyk12.12.2018 (9:20)13 komentarzy

Koniec Showmax w Polsce

Zmiany na polskim rynku internetowych serwisów w Polsce. Showmax nie wytrzymał konkurencji ze strony Netflix czy HBO GO i znika z rynku.
Showmax
Z dniem 31 stycznia 2019 roku Showmax wycofuje się z Polski, a usługa przestanie być dostępna.
"Jest to następstwem strategicznej wizji właściciela Showmax - Naspers Group, o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup, do której włączony został Showmax.

Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MultiChoiceGroup, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa. Showmax Africa nadal będzie działać jako część MultiChoiceGroup"
- czytamy w oficjalnym komunikacie właściciela serwisu.

Internetowy serwis Showmax zadebiutował w Polsce 15 lutego 2017 roku., a jego dyrektorem zarządzającym został Maciej Sojka. Usługa umożliwiała dostęp do katalogu filmów, seriali i programów dla dorosłych i dzieci online w dowolnym czasie, miejscu i bez reklam. Katalog zawierał zagraniczne jak i polskie pozycje, także na wyłączność.ShowMax stawiał także na produkcje własne, takie jak kultowy serial "Ucho Prezesa", rozrywkowe show "SNL Polska", animacja "Egzorcysta", a niedawno swoją premiera miał serial "Rojst".

Komentarze (1 - 10 z 13)

i tak dobrze że się szybko zorientowali i ograniczyli w ten sposób straty, przecież na tym Showmax'ie to bieda z nędzą, bardzo słaba oferta filmowo-serialowa, dawali na siłę jakieś polskie produkcje klasy B, stare filmy które lecą w kółko na Polsacie, a do tego niska jakość obrazu i dźwięku.
 26  
Za dobrej zmiany inwestycje w Polsce się zwijają.
 11  
Nic nie mieli do zaoferowania, a myśleli, że ludzie będą płacili bo to takie modne teraz płacić za każdy badziew w Internecie.
 30  
Pewnie Polacy nie zrozumieli ich oferty
 17  
Ja pytanie mam tylko jedno: gdzie trafią (i czy w ogóle) obecne i przyszłe tytuły (których można w showmax było się spodziewać)?
Mam nadzieję, że Netflix Polska lub HBO je przygarną.
Ja np. czekam na 2 sezon "Cloak & Dagger" (pierwszy sezon leciał na Showmaxie)
 1  
Mam HBO w pakiecie u operatora telewizyjnego i do tej pory miałem dylemat, czy dodatkowo mieć Showmax czy Netflix? (a nie chciałem jednocześnie płacić za oba).
Dzięki tej decyzji o wycofaniu się Showmaxa problem zniknął :)))
Dzięki ci Showmaxie :)))))
 11  
I CALE SZCZESCIE ,,,FILMY KLASY ,,,B, , I ,,C,, W JAKOSCI VHS ,,,SZKODA BYLO DAC 2 ZLOTE ZA KONTO NA ALLEGRO
 8  
Teraz powienien zniknac z Polski nc+ lub uwolnić swój serwis go.
 1  
Super teraz jeszcze netfiixLgbt i super
 5  
Z taką ramówką, i tak długo się utrzymali.
 6