Łukasz Szewczyk12.12.2018 (10:28)10 komentarzy

"Big Brother" wiosną w TVN7. Rusza casting. Jak się zgłosić?

Po wieloletniej przerwie kultowe reality-show "Big Brother" wraca na telewizyjna antenę.
TVN7
Telewizja TVN7 powraca do sprawdzonego formatu reality-show. Stacja w 2019 roku planuje pokazać nową edycję "Big Brother". Wiele wskazuje na to, że kultowy program znajdzie się we wiosennej ramówce. Nadawca na razie nie zdradza szczegółów nowej edycji. Tajemniczo zapowiada jedynie, że "Wielki Brat wraca", a "wszystkie reguły idą w zapomnienie".
Ogólne zasady programu są proste. Grupa osób na pewien czas wprowadza się do domu Wielkiego Brata naszpikowanego kamerami i odciętego od świata zewnętrznego. Program polega na obserwacji codziennego wspólnego życia uczestników i śledzeniu ich wzajemnych relacji. Dodatkowo życie w domu dyktowane jest poprzez głośniki przez gruby, niewidzialny głos, zwany Wielkim Bratem. Z kolei co jakiś czas mieszkańcy nominują współuczestników do odejścia z programu.

Właśnie ruszyły castingi do nowej edycji programu "Big Brother". Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej. Twórcy czekają na zgłoszenia od osób, które myślą, że mają szansę stać się "następną telewizyjną supergwiazdą" i są gotowe "zawalczyć o nagrodę, która odmieni życie". Niezależnie od wieku, posiadanych talentów i poglądów.

Przypomnijmy, że "Big Brother" w Polsce zadebiutował w marcu 2001 roku na antenie TVN. Pierwsza edycja programu, którą wygrał Janusz Dzięcioł", cieszyła się ogromną popularnością widzów. Finał pierwszej edycji oglądało prawie 10 milionów telewidzów i był to najchętniej oglądany program telewizyjny w Polsce w 2001 roku.

Na antenie TVN emitowane były trzy pierwsze edycje programu w latach 2001-2002. We wrześniu 2007 roku format zagościł na antenie TV4, gdzie doczekał się dwóch edycji, w tym "Big Brother 5" z udziałem znanych osób.

Komentarze (1 - 10 z 10)

Błąd w artykule:

- TVN emitował 3 pierwsze edycje (BB1, BB2, BB3 Bitwa)
- TV4 emitował 2 edycje (BB4.1 oraz BB5 Vip)

Pozatym spoko. TVN miał najlepsze edycje BB w Polsce. TV4 je mocno zepsół. Jedno jest pewne będzie duża oglądalność. Pozostaje jedno pytanie gdzie będzie dom Wilekiego Brata. W 1-3 był to Sękocin pod Warszawą, w 4-5 Bielany Wrocławskie.
 3  
Jak robi to Tvn to pewnie dom będzie pod Warszawą.
 4  
Nie trzeba budować domu wystarczy że Sejm to jeden Big Brother i 460 chętnych
 14  
super! W innych krajach wciąż jest BB i tam dopiero się dzieje.
Od ostatniej edycji minęło wiele lat, więc teraz pokolenie bardziej zepsute i może przynajmniej będą się "pruć" jak w zagranicznych edycjach.
 0  
Po co casting ? W sejmie zróbcie wielkiego brata ....
 1  
Jaka stacja takie programy...
 1  
Tylko szukajcie pustaków tego programu
 3  
Stacja, która pierwsza krytykuje patostreamy sama coś podobnego tworzyła i tworzy. Szkoda tylko, że ludzie nie chcą oglądać reżyserki.
 1  
Nie trzeba budować domu wystarczy że Sejm to jeden Big Brother i 460 chętnych
Pomysł dobry- tyle że wielki brat Kuchciński zakazał filmowania większości pomieszczeń- zwłaszcza tych okupowanych przez wyznawców Wielkiego Kurdupla :(
 2  
Skoro już ruszają castingi to można wnioskować, że dom już stoi. Zawsze, i wszędzie na świecie jest tak, że jak ruszy casting dom już musi być, a mała ciekawostka - nawet dwa (drugi zastępczy, gdyby coś się stało w pierwszym, to musi być osobne pomieszczenie dla mieszkańców jak któregoś roku była powódź w UK). Tylko mnie ciekawi, gdzie będzie ten dom, bo Endemol ma studia po całej Polsce...
 0