Łukasz Szewczyk12.12.2018 (15:01)7 komentarzy

TVP: Odkodowana Ekstraklasa - hitowe spotkania kolejki przez dwa sezony w TVP Sport

Piłkarska Ekstraklasa na stałe zagości w Telewizji Polskiej. Przez dwa najbliższe sezony (2019/2020 i 2020/21) na antenach TVP będzie można w każdej kolejce obejrzeć jedno hitowe spotkanie.
TVP: Odkodowana Ekstraklasa - hitowe spotkania kolejki przez dwa sezony w TVP Sport
W sumie 74 mecze (37 na sezon) przez czas obowiązywania kontraktu będą transmitowane w ogólnodostępnym kanale TVP Sport, a niektóre także w TVP1, TVP2 czy TVP3. Dodatkowo symultaniczna transmisja będzie w Internecie (sport.tvp.pl) i w aplikacjach mobilnych (TVP Sport, TVP Stream). Kto nie będzie mógł zobaczyć meczu na żywo - powtórki znajdzie w TVP Sport, TVP3, a także na stronach TVP w postaci VOD-ów (sport.tvp.pl, vod.tvp.pl). Na kanale sportowym Telewizji Polskiej i w Internecie w poniedziałek o godz. 20:00 będzie można obejrzeć także magazyn Ekstraklasy "Gol Ekstra". Bramki z Ekstraklasy będą pokazywane w serwisach informacyjnych na wszystkich antenach - także w TVP Info - oraz w programie "4 - 4 - 2".
- Obiecywałem, że transmisje z najważniejszych meczów piłkarskich będą obecne na Antenach Telewizji Polskiej, dostępne dla wszystkich widzów. Po zakupie praw do reprezentacji Polski, mistrzostw świata i Europy, po tym jak TVP Sport jest kanałem ogólnodostępnym, przyszedł czas na ostatni element. Jeden mecz w każdej kolejce Ekstraklasy przez dwa sezony to spełnienie marzeń, a także oczekiwań naszych wiernych widzów, którzy na to czekali - mówi Jacek Kurski, prezes TVP. - Nigdy wcześniej Ekstraklasa nie była obecna w takim wymiarze w Telewizji Polskiej. Widzowie TVP będą mogli oglądać mecze na żywo - nie tylko w TVP Sport, lecz także w TVP1 czy w TVP2. Będziemy mieli transmisję w Internecie i na urządzeniach mobilnych, Magazyn Ekstraklasy i pakiet newsowy. To produkt, w który warto zainwestować, pokazywać i promować - dodaje.

Wszystkie mecze będzie można nadal na platformie NC+.

Przypomnijmy, że Telewizja Polska posiada już prawa do najważniejszych imprez piłkarskich: meczów kwalifikacyjnych i towarzyskich reprezentacji Polski, EURO 2020, mistrzostw świata 2022, Ligi Narodów, Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Klubowych Mistrzostw Świata, czy Pucharu Włoch.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Nareszcie liga polska w piłce nożnej w TVP Sport, powinny być tam wszystkie mecze.
 3  
40-50 mln pln budzetowych pieniedzy za puszczanie takiego gu..wna.
a canal+ zaplacil za cala lige ok 170 mln pln - ZA SEZON!!!!!
ludzie te sprzejane, marne pilkarze nie sa warci zaplaty czteropaka harnasia
 8  
Autor napisał o prawach do ligi europy w TVP, czy ktoś wie o czym mowa? Kończy się faza grupowa a ja nie widzialem żadnej transmisji w TVP
 1  
chodzi o mecz finałowy ;]
 1  
Czyli dalej to samo żałosny poziom, kompromitacje w Europejskich Pucharach. Czechy mniejsza kasa za prawa lepszy poziom. Jak coś jest komprymacyjne to trzeba zrobić zmiany a nie brnąć w to samo od lat.
 4  
Wiesz czemu tak jest? W TVP przed meczem oraz w przerwie reklamy będą kosztowały 200% a może i 300% więcej niż w Canal+ dlatego TVP szybciej się to zwróci. Oglądalność będzie 1,5-2 mln a w C+ 300 tyś. Stąd ta różnica.
 3  
w roli doprecyzowania to 12 meczów w sezonie pierwszego wyboru , 13 meczów drugiego i 12 spotkań trzeciego sortu .... Dobrze że polska piłka kopana jest w TV Rzadowej ale bez szalu
 1