Łukasz Szewczyk14.12.2018 (19:11)brak komentarzy

"Tully", "Suburbicon", "Swingujące wakacje" - filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Tully", "Suburbicon", "Swingujące wakacje"
Tully
Canal+
A piątek Canal+ kontynuuje emisję serialu "Purpurowe rzeki" (14 grudnia). Serial na podstawie bestsellerowej powieści Jeana-Christophe'a Grangé, który brał czynny udział w tworzeniu ekranizacji. Wciągający thriller przedstawiający makabryczny świat pełen straszliwych zbrodni i wstrząsających rytuałów. Detektyw Pierre Niémans i jego nowa partnerka Camille Delauney prowadzą śledztwo w sprawie dziwnych zbrodni w odległych rejonach Francji. W każdym przypadku morderca wykazał się szokującą brutalnością i przebiegłością, która wiąże ręce lokalnych oddziałów policji. W trakcie dochodzenia para detektywów odkrywa nieznane epizody z historii Francji i zaskakujące zabobony silnie zakorzenione w lokalnym folklorze.
Sobotnią premierą jest film "Suburbicon" (15 grudnia). W rolach głównych Matt Damon i Julianne Moore. Suburbicon to miasteczko doskonałe, ziszczony "amerykański sen", kwintesencja dobrobytu i statecznego życia. A jednak rzeczywistość nie przypomina telewizyjnych reklam. Podmiejski spokój zostaje zmącony, gdy z rąk włamywacza ginie seniorka rodu Lodge'ów. Jej osierocony nastoletni syn Nicky szuka pomsty i na własną rękę rozpoczyna śledztwo w poszukiwaniu sprawców. W jego trakcie chłopak odkrywa mroczne rodzinne sekrety, układy i animozje, które mogą mieć związek ze śmiercią jego matki.

Z kolei w niedzielę finałowy odcinek polskiego serialu "Nielegalni" (16 grudnia).

Piątkową premierą jest film "1945" (14 grudnia). W sierpniowy dzień 1945 roku mieszkańcy pewnej węgierskiej wioski zajęci są organizacją ślubu syna miejscowego, wpływowego urzędnika. W tym samym czasie na dworcu pojawia się dwóch ortodoksyjnych Żydów z drewnianymi skrzynkami. Miejscowa społeczność myśli, że przyjechali odzyskać majątki należące do swoich przodków przed II wojną światową. Obawiają się również, że większa liczba ocalonych wkrótce wróci po swoje. Produkcja mówi o rozliczeniach z historią i własnym dziedzictwem, które musieli podjąć Węgrowie i inne narody z Europy Środkowo-Wschodniej.

W sobotę finałowy odcinek polskiego serialu "Ślepnąc od świateł" (15 grudnia).

Niedzielną Megapremierą będzie film "Tully" (16 grudnia). Marlo (Charlize Theron) stara się być możliwie jak najlepszą matką, co nie jest jednak takie łatwe. Właśnie na świat przychodzi jej trzecie dziecko. Mordercze nocne pobudki i wieczne niedospanie stają się jej codziennością. Pewnego wieczoru w drzwiach jej domu zjawia się tajemnicza niania o imieniu Tully (Mackenzie Davis), która została wynajęta przez majętnego brata Marlo. Młoda, piękna opiekunka, którą cechują oryginalne metody działania, szybko wywraca do góry nogami życie całej rodziny. Czterokrotnie nominowany do Oscara reżyser Jason Reitman (Juno, W chmurach) powraca z bezpretensjonalną, niezależną komedią opowiadającą o trudach macierzyństwa. Główną bohaterką obrazu jest matka trójki dzieci, której z pomocą przychodzi troskliwa i nieprzewidywalna niania.


Cinemax
Sobotnią premierą Cinemax2 jest film "Zimowi bracia" (15 grudnia). Mała górnicza osada położona w środku wiecznie zaśnieżonego duńskiego lasu. Dwóch braci - Emil (Elliott Crosset Hove) oraz Johan (Simon Sears) - od lat pracuje w kopalni wapienia. Ich praca jest niezwykle żmudna i ciężka, ale braterstwo pozwala górnikom przezwyciężyć trudy egzystencji. Pewne tragiczne w skutkach wydarzenie doprowadza do grupowego ostracyzmu Emila, który nigdy nie był za bardzo lubiany przez członków wspólnoty. Na domiar złego kobieta, którą mężczyzna darzył uczuciem decyduje się wybrać jego brata. Te wszystkie zdarzenia sprawiają, że istniejące między braćmi relacje nagle stają pod dużym znakiem zapytania. Surrealistyczne, pełne absurdu i czarnego humoru dzieło filmowe utalentowanego duńskiego reżysera Hlynura Pálmasona (En Maler). Artysta zabiera widzów w niezapomnianą podróż po zimowej krainie położonej z dala od cywilizacji. Głównymi bohaterami obrazu są dwaj bracia, których egzystencja jest daleka od ideału. W filmie nie brakuje silnych emocji i niespodziewanych zdarzeń.

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "Swingujące wakacje" (16 grudnia). Lato 1975 rok, plaża Nobbys w Newcastle na australijskim wybrzeżu to pełne gwaru miejsce, w którym ludzie noszą kwieciste długie sukienki, dzwony i kwadratowe oprawki okularów. W powietrzu unosi się zapach KFC i wina z kartonu. Czternastoletni Jeff (Atticus Robb) stara się nadążyć za szybko zmieniającym się światem oraz ujarzmić burzę hormonów w swoim ciele. Chłopak próbuje też zdobyć serce mieszkającej obok nieśmiałej i wrażliwej Melly (Darcey Wilson). Pewnego dnia morze wyrzuca na brzeg ciało ważącego dwieście ton wieloryba i nastolatkowie przekonani są, że jest to największa rzecz, jaka przytrafiła się w ich życiu. Satyra opowiadająca o rewolucji obyczajowej, jaka dokonała się w latach siedemdziesiątych na Antypodach. Fabuła obrazu została ukazana z perspektywy młodego chłopaka, który obserwuje rozterki i zmagania dorosłych z rzeczywistością w zmieniającym się świecie.

Natomiast w Cinmax2 "Miss Hanoi" (16 grudnia). W małym czeskim, przygranicznym miasteczku przed czterema laty została zabita młoda Wietnamka. Za morderstwo odpowiadali jej koledzy ze szkoły, którzy trafili za karę do poprawczaka. Po osiągnięciu pełnoletności wychodzą na wolność. Niedługo potem jeden z nich zostaje zabity. Sprawą jego śmierci zajmuje się doświadczony czeski inspektor Kříž (David Novotný), któremu próbuje pomóc ambitna policjantka o wietnamskich korzeniach - Anh (Ha Thanh Špetlíková). Hipnotyzujący czeski kryminał z ciekawie zarysowaną intrygą w reżyserii Zdenla Viktora (Modrý kód). Obraz mówi o małej wietnamskiej społeczności mieszkającej w czeskim miasteczku i relacjach jej członków z autochtonami. Porusza też sprawę tajemniczego morderstwa.