Łukasz Szewczyk19.12.2018 (12:03)2 komentarze

Katarzyna Kozłowska nową redaktor naczelną dziennika Fakt

Katarzyna Kozłowska 14 stycznia 2019 roku obejmie stanowisko redaktor naczelnej gazety codziennej Fakt i będzie odpowiedzialna za pracę redakcji oraz strategię rozwoju dziennika.
- Katarzyna Kozłowska posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z wiodącymi markami mediowymi. Jestem przekonany, że wraz z całym zespołem redakcyjnym będzie miała wpływ na dalszy rozwój marki Fakt i zapewni mu jeszcze mocniejszą pozycję w polskim ekosystemie medialnym. Pragnę również podziękować Marcinowi Walterowi, zastępcy redaktora naczelnego dziennika Fakt, który przez ostatnie cztery miesiące z sukcesem prowadził gazetę - mówi Mark Dekan CEO Ringier Axel Springer Polska.
- Fakt zmienił polski rynek prasowy. Kiedy pojawił się w kioskach pod koniec 2003 r. spowodował rewolucję - włączył do debaty publicznej głos Polaków, którzy wcześniej byli z niej wykluczeni. Piętnaście lat później - gdy Polacy są świadkami i uczestnikami transformacji cyfrowej, gdy przestrzeń publiczną zalewa dezinformacja - jego rola jest jeszcze bardziej istotna. To wciąż jeden z najmłodszych europejskich tabloidów, z ogromnym potencjałem i cieszę się, że wraz z zespołem będę ten potencjał rozwijać - mówi Katarzyna Kozłowska.

Katarzyna Kozłowska / Fot. materiały prasowe
Katarzyna Kozłowska przechodzi do Faktu z Dziennika Gazety Prawnej, gdzie w ostatnich miesiącach kierowała redakcją Magazynu. To jej powrót do Faktu - pracowała w dzienniku w latach 2004-2007, pełniąc różne funkcje, w tym kierownika działu Polityka. W latach 2007-2008 była zastępcą redaktora naczelnego "Super Expressu", odpowiedzialną za działy Polityka, Opinie i Foto. W latach 2008-2010 była wicenaczelną tygodnika "Wprost", a następnie p.o. redaktor naczelnej "Wprost". Następnie była wydawcą i komentatorem w dzienniku "Polska The Times" (2010-2011). Jest współzałożycielką butikowego wydawnictwa Kurhaus. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Nastepna Volksdeutch-ka która sprzedała się Niemcom.Niestety takich mutantów nie brakuje.
 1  
Ale o Felusiu i przyczynie pogonienia lewaka ze stanowiska naczelnego ani słowa.
 1