Łukasz Szewczyk20.12.2018 (12:27)brak komentarzy

GOLFTV z prawami do Ladies European Tour

Discovery oraz Ladies European Tour ogłosiły porozumienie, na mocy którego GOLFTV pokaże najważniejsze turnieje z udziałem największych gwiazd kobiecego golfa w Europie. Umowa obejmuje prawa do transmisji wszystkich wydarzeń z cyklu Ladies European Tour na wielu platformach, a także dwóch kolejnych edycji Solheim Cup w 25 europejskich krajach
GOLFTV
Nawiązana współpraca oznacza, że Ladies European Tour oraz Solheim Cup uzupełnią ofertę usługi GOLFTV, która będzie dostępna od początku stycznia 2019 roku, a obejmuje już wydarzenia z cyklu PGA TOUR i European Tour. Dzięki temu kibice będą mogli na bieżąco śledzić największe gwiazdy kobiecego i męskiego golfa przez cały rok za pośrednictwem GOLFTV, czyli usługi pierwszego wyboru dla fanów golfa na całym świecie.
Transmisje Ladies European Tour w GOLFTV obejmą między innymi Aberdeen Standard Investments Ladies Scottish Open, Hero Women's Indian Open oraz kończące sezon Andalucia Costa del Sol Open de Espana, a także Golf Sixes. Użytkownicy GOLFTV będą mogli obejrzeć również największe drużynowe zawody w kobiecym golfie, czyli Solheim Cup, który w 2019 roku odbędzie się w szkockim Gleneagles, a dwa lata później w Inverness Club w Toledo w stanie Ohio. Usługa obejmie szeroką bibliotekę wideo dostępnych na żądanie, takich jak skróty najważniejszych wydarzeń i dodatkowe materiały z gwiazdami Ladies European Tour.

- Jesteśmy podekscytowani włączeniem Ladies European Tour i Solheim Cup do portfolio GOLFTV, co jest kolejnym znaczącym krokiem w rozwoju nowej usługi. Przygotowujemy się do jej uruchomienia i stale poszerzamy ofertę, aby kibice mogli odnaleźć w GOLFTV wszystko, co może ich zainteresować. Współpraca z Ladies European Tour podkreśla naszą ambicję, aby pokazywać kobiecy golf na całym świecie i przez cały rok dawać widzom dostęp do największych gwiazd dyscypliny - powiedział Alex Kaplan, President i General Manager Discovery Golf.

Na mocy umowy Discovery będzie miało prawo do sublicencjonowania praw telewizyjnych oraz cyfrowych do Ladies European Tour, co jest elementem strategii mającej na celu podniesienie oglądalności tego cyklu oraz całej dyscypliny na świecie.

Portfolio GOLFTV obejmujące już prawa do PGA TOUR i European Tour zostało w ostatnim czasie wzmocnione nawiązaniem globalnej współpracy z Tigerem Woodsem. W jej ramach amerykański golfista będzie dostarczał GOLFTV unikalne materiały, w tym fachowe porady pozwalające graczom na poprawienie swoich umiejętności, a także ekskluzywny dostęp do przygotowań Woodsa do kolejnych turniejów oraz możliwość poznania życia i podejścia do gry ikony golfa.