Łukasz Szewczyk22.12.2018 (10:16)58 komentarzy

TVP Sport HD i TVP Rozrywka w naziemnej telewizji cyfrowej

Telewizja Polska powiększa ofertę w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Od soboty (22 grudnia 2018 roku) na ósmym multipleksie można oglądać TVP Spota jakości HD oraz TVP Rozrywka.
TVP Sport
Po wielomiesięcznych negocjacjach Telewizja Polska i Emitel zawarły umowę. Od 22 grudnia kanały TVP będą obecne na MUX-8. Naziemna telewizja cyfrowa jest najważniejszą platformą powszechnej dystrybucji programów nadawcy publicznego w Polsce. Telewizja Polska nadaje na multipleksach już osiem kanałów. 22 grudnia doda do swojego naziemnego portfolio kolejne: TVP Spoty HD i TVP Rozrywka.
- Zawarcie umowy z Emitel to bardzo ważny dzień dla Telewizji Polskiej. Zwiększamy nasze możliwości rozwojowe i technologiczne, docieramy do jeszcze większej liczby Polaków, co ułatwia nam realizację misji, czyli głównego zadania jakie stoi przed nadawcą publicznym. Dostępność oferty Telewizji Polskiej ma ogromny wpływ na odbudowę siły i prestiżu TVP. Dostrzegam wyjątkową szansę w rozwoju naziemnej telewizji cyfrowej w połączeniu z dostępem do Internetu - powiedział Jacek Kurski, Prezes Zarządu TVP S.A.


Emitel we współpracy z TVP zobowiązał się także podjąć działania promocyjne mające na celu wyjaśnienie widzom jak odbierać kanały dostępne na MUX-8, a w szczególności zachęcające do modernizacji instalacji antenowej oraz przestrajania telewizorów i dekoderów w celu odbierania wszystkich kanałów z multipleksów naziemnych.

MUX-8 jest rozwiązaniem nowoczesnym. Wkrótce, oprócz tradycyjnych kanałów liniowych, po podłączeniu telewizora do internetu możliwe będzie oglądanie w tzw. kanałach wirtualnych dodatkowych treści związanych np. z aktualnymi wydarzeniami sportowymi. W ramach takich kanałów tematycznych TVP będzie publikować różnorodne treści rozszerzające ofertę głównych anten telewizyjnych.

Obecnie w Polsce działają cztery ogólnopolskie multipleksy, dzięki którym widzowie mogą wybierać najlepszą dla siebie ofertę 29 kanałów. Ponad 1/3 wszystkich gospodarstw w Polsce korzysta wyłącznie z oferty naziemnej telewizji cyfrowej. Blisko 6 milionów gospodarstw posiada w swoich domach naziemną telewizję cyfrową, a ponad 4,5 miliona stanowią gospodarstwa, w których jest dostępna wyłącznie oferta naziemnych programów.

Komentarze (1 - 10 z 58)

No i pięknie. TVP Sport HD już leci. Odbiór bardzo dobry, bez zacięć.

Jednak warto było nie spieszyć się z wejściem na MUX-8 już w czerwcu i ponegocjować z Emitelem lepsze warunki. A niektórzy lewacy w czerwcu już psy wieszali na Kurskim. Nawet wymyślali głupawe żarty, że Kurski powinien rozdawać ludziom telewizory kineskopowe do oglądania TVP Sport SD z MUX-3. A jednak warto było dłużej ponegocjować! Mamy TVP Sport HD w telewizji naziemnej - no, fantastyczna sprawa!

Chociaż jak znam lewaków, teraz też znajdą powód, aby Kurskiemu "przywalić"... Lewakom trudno dogodzić!

Tyle na temat!
jestem i trwam na złość lewakom 22.12.2018 (10:54:35)
 24  
Wszystko byłoby pięknie, tylko dlaczego TVP Rozrywka w mux 8, nadaje w archaicznym formacie 4:3?
 11  
ano bo taki materiał stary.. nagrany w 4:3
 15  
Wszystko byłoby pięknie, tylko dlaczego TVP Rozrywka w mux 8, nadaje w archaicznym formacie 4:3?
Bo jest błąd w przekazie. Brakuje tzw. flagi WSS. Są teraz nadawane współczesne produkcje wyprodukowane w16:9, ale telewizor odbiera to jako 4:3 (wszystko jest takie "ściśnięte"). Pewnie lada chwila to poprawią, więc uzbrajamy się w cierpliwość.
jestem i trwam na złość lewakom 22.12.2018 (11:23:20)
 12  
ano bo taki materiał stary.. nagrany w 4:3
Ze starymi materiałami to wiadomo, że będą w 4:3, bo tak były nagrywane. Problem dotyczy jednak nowszych materiałów, oryginalnie nagranych w 16:9, ale nadawanych w 4:3, z zaburzonymi proporcjami...
jestem i trwam na złość lewakom 22.12.2018 (11:25:41)
 1  
A co się stało z tvn international? Jakoś nie mogę znaleźć info.
 22  
A u mnie nie nadają mux8 kręcę antena i nic
 11  
moze trzeba "wyszukać kanały" jeszcze raz !! u mnie pomogło, wszystko śmiga bez problemu :)
 10  
został zlikwidowany - pisali o tym przecież !!
 5  
Natomiast TVP SPORT w SD na MUX -3 ma być do końca stycznia tak piszą na innych portalach. Prawdopodobnie kanały regionalne TVP chcą do HD podnieść a to zajmuje dwa miesiąca na MUXie.
 6