Łukasz Szewczyk22.12.2018 (16:15)3 komentarze

Nowa seria "Bazary Europy" w Canal+ Discovery. Prowadzi Maria Konarowska

Od odzieży retro, mebli vintage, designerskich przedmiotów przez kwiaty, po żywność, a nawet zwierzęta - to wszystko mają na wyciągnięcie ręki bywalcy bazarów w największych europejskich miastach. Pokochała je cała Europa. Skąd bierze się ich fenomen?
Seria "Bazary Europy" w Canal+Discovery / Fot. materiały prasowe
Seria "Bazary Europy" w Canal+Discovery / Fot. materiały prasowe
Bazary to zazwyczaj ogromne przestrzenie, których bywalcy mogą bez skrępowania wszystkiego dotknąć, o wszystko zapytać, potargować się lub po prostu przechadzać się i oglądać. To często miejsca, w których można znaleźć prawdziwe perełki - coś, czego nigdzie indziej się nie dostanie. Stają się miejską atrakcją, popularnym trendem i bardzo dobrą okazją, by spotkać się z wyjątkowymi ludźmi. Sprzedający to często charyzmatyczne osoby - gawędziarze i kupcy, którzy handlują od lat i umieją odpowiednio zareklamować swój towar.
Maria Konarowska pokaże widzom, że bazary zlokalizowane w największych europejskich stolicach są często modnymi miejscami, których nie może ominąć żaden koneser pięknych przedmiotów. Paryski Marché de Saint-Ouen, największy pchli targ na świecie z przedmiotami retro, antykami, obrazami, torebkami oraz meblami art deco, przyciąga każdego - niezamożnych bywalców polujących na wyjątkowe okazje, jak i eleganckich, snobistycznych i bogatych klientów. Położony w najmodniejszej dzielnicy Berlina, Maybachufe to niezwykły bazar ciągnący się wzdłuż brzegu kanału. Otwarty tylko w piątki, kusi mieszkańców i turystów atrakcyjnymi cenami i smakołykami kuchni tureckiej. Słychać tu wszystkie języki świata. Los Encants jest jednym z najpopularniejszych targów w Barcelonie. Ponad 500 stoisk oferuje zarówno rzeczy nowe, jak i używane. Nie brakuje tu też projektantów mody vintage i jako jedyny, bazar prowadzi licytacje antyków, końcówek serii rzadkich i designerskich przedmiotów.

Maria zaprezentuje widzom również kwiaciarnie zlokalizowane na nabrzeżu kanału Singel w centrum Amsterdamu, gdzie na lekko kołyszących się platformach znaleźć można kwiaty żywe i sztuczne, cięte i doniczkowe oraz najbardziej egzotyczne i niezliczone gatunki tulipanów. Aktorka zabierze widzów również do Mercato Centrale we Florencji - kulinarnego Eldorado dla smakoszy włoskiej kuchni.

W programie nie zabraknie również polskich motywów. Poznamy świat odbudowanej po wojnie warszawskiej Hali Mirowskiej i sąsiadującej z nią Hali Gwardii. Maria Konarowska i jej goście przybliżą historię tego miejsca i podpowiedzą gdzie robić najlepsze zakupy. Innym wyjątkowym targowiskiem jest Targ pod Gubałówką w Zakopanem - największy bazar folklorystyczno-góralskiego rękodzieła. Turyści poszukują tu skór, kożuchów, tradycyjnych naczyń glinianych, ale największą furorę robią tu regionalne specjały: oscypki, bryndzę, bundz czy rydze."Premierowe odcinki serii "Bazary Europy" w niedziele o godz. 12.30 (od 6 stycznia 2018 roku) o godz. 12.30 na kanale Canal+ Discovery.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Jest odkodowwne w UPC pakiet Prestige, chyba tylko dla tych co mają select lub stary Canal +.
 0  
Stacja Discovery to od ponad 10 lat taki bazar badziewia, więc tytuł programu adekwatny do "kontentu" tego kanału "premium".
 0  
Stacja Discovery to od ponad 10 lat taki bazar badziewia, więc tytuł programu adekwatny do "kontentu" tego kanału "premium".
Mowa jest o Canal+ Discovery mającym lekko ponad 3 lata młocie.
Skąd się biorą tacy jak ty i ci co cię zaplusowali to nie mam pojęcia.
 4