Łukasz Szewczyk28.12.2018 (13:04)2 komentarze

Poruszający serial BBC "Słowo na A" od stycznia w TVP Kultura

TVP Kultura zaprasza na spotkanie z bohaterami poruszającego brytyjskiego serialu - "Słowo na A". Sześcioodcinkowa produkcja BBC to opowieść o rodzinie, która staje przed ogromnym wyzwaniem.
Serial "Słowo na A"
Pięcioletni Joe jest inny niż rówieśnicy. Ma fenomenalną jak na swój wiek wiedzę i pamięć, ale jednocześnie duże trudności z komunikacją. Bywa agresywny, zamknięty w sobie, izoluje się od świata zakładając słuchawki i słuchając muzyki. Choć rodzina wokół podejrzewa, że chłopiec potrzebuje pomocy, rodzice zdają się nie dostrzegać problemu. A może po prostu nie chcą przyznać, że ich dziecko może być chore?

Wyprodukowany przez BBC w 2016 roku serial, oparty o izraelski pierwowzór pod tytułem "Yellow Papers", zyskał sympatię widzów w Wielkiej Brytanii i USA za odwagę poruszenia trudnego tematu autyzmu dziecięcego. Doceniono szczery sposób ukazania kwestii odpowiedzialności i wpływu, jaki choroba wywiera na wszystkich członków rodziny.
Na fali sukcesu pierwszej serii powstała kolejna. Twórcy serialu, zainspirowani filmem "Boyhood" Richarda Linklatera, planują kontynuować opowieść o losach Joego przez kolejne lata.

Serial "Słowo na A" w poniedziałki o godz. 20.20 (od 7 stycznia 2018 roku) na antenie TVP Kultura.

Komentarze (1 - 2 z 2)

bylo juz na tvp 2
 2  
ziew...
 2