Łukasz Szewczyk28.12.2018 (13:06)brak komentarzy

50 śmiałych kobiet 2018 roku według Wysokich Obcasów. Na okładce Joanna Kulig

Wraz z sobotnim wydaniem Gazety Wyborczej, 29 grudnia 2018 roku, ukaże się specjalny numer Wysokich Obcasów w całości poświęcony kobietom, które zdaniem redakcji są bohaterkami mijającego roku.
Wysokie Obcasy - 29.12.2018
Wysokie Obcasy - 29.12.2018
W ostatnim w tym roku kalendarzowym wydaniu "Wysokich Obcasów" czytelnicy znajdą sylwetki 50 niezwykłych Polek, które według redakcji magazynu sprawiły, że w 2018 roku świat zmienił się na lepsze. Są wśród nich m.in. działaczki społeczne, aktorki, pisarki i artystki - Olga Tokarczuk, Agnieszka Smoczyńska, Krystyna Janda, Anja Rubik, Marta Dzido czy Gabriela Lazarek. Redakcja opisała również grupy i stowarzyszenia założone lub współtworzone przez kobiety, m.in. Wolne Sądy, Komitet Protestacyjny Rodziców Osób Niepełnosprawnych RON oraz Fundusz Feministyczny.
Na okładce numeru pojawi się jedna z 50 śmiałych kobiet - Joanna Kulig, która otrzymała nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej dla najlepszej aktorki 2018 roku za rolę w "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego.

Numer "Gazety Wyborczej" wraz z "Wysokimi Obcasami" i noworocznym magazynem "Turning Points" ukaże się w sobotę, 29 grudnia w cenie 9,99 zł. Wydanie wspiera kampania promocyjna w internecie (Google, YouTube, Facebook) oraz autopromocja w papierowym wydaniu "Gazety Wyborczej" i w serwisie Wyborcza.pl. Działania przygotował i zaplanował dział marketingu "Wysokich Obcasów" i "Gazety Wyborczej".