Łukasz Szewczyk28.12.2018 (20:19)27 komentarzy

Pierwsze mecze Ekstraklasy w TVP już wiosną? Trwają rozmowy między TVP i NC+

Wiele wskazuje na to, że wybrane mecze Ekstraklasy na antenie Telewizji Polskiej pojawią się znacznie wcześniej niż od nowego sezonu.
Pierwsze mecze Ekstraklasy w TVP już wiosną? Trwają rozmowy między TVP i NC+
Kilka tygodni temu ogłoszono wyniki przetargu na pokazywanie Ekstraklasy. W sezonach 2019/2020 oraz 2020/2021 mecze będzie można oglądać na kodowanych antenach Canal+, a wybrane spotkania także na otwartych antenach TVP.
Okazuje się jednak, że Ekstraklasa na antenie TVP może zadebiutować znacznie wcześniej. Jak dowiedział się Presserwis, Ekstraklasa wyraziła zielone światło na to, by mecze Ekstraklasy były pokazywane w TVP już od zakończenia zimowej przerwy w rozgrywkach, czyli od lutego 2019 roku. Obecnie trwają ustalenia w tej sprawie między NC+ i Telewizją Polską.

Do końca obecnego sezonu trwa kontrakt, w ramach którego mecze Ekstraklasy pokazują NC+ oraz Eurosport.


Ekstrakasa w TV
W połowie grudnia 2019 roku spółka Ekstraklasa podpisała umowy ze stacjami Canal+ i TVP w zakresie krajowych transmisji telewizyjnych rozgrywek w sezonach 2019/2020 oraz 2020/2021. Gwarantowana wartość kontraktów z nadawcami, obejmująca licencje i koszty produkcji sygnału telewizyjnego, ma osiągnąć rekordowy poziom blisko 250 mln zł na sezon.

W ramach nowej umowy, od nowego sezonu platforma NC+ zyskała prawa do transmisji wszystkich meczów sezonu zasadniczego i rundy finałowej, w tym nawet 100 hitowych spotkań w jakości 4K UHD. Mecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce będą niezmiennie transmitowane w kanałach Canal+ i nSport+ dostępnych również w Orange TV, sieciach kablowych i Player+ oraz za pośrednictwem telewizji mobilnej nc+ GO i w serwisie Canal+ Sport Online.

Nowością jest odkodowana Ekstraklasa w TVP. Przez dwa najbliższe sezony (2019/2020 i 2020/21) na otwartych antenach TVP w każdej kolejce będzie można obejrzeć 37 meczów - po jednym spotkaniu rozgrywanym w sobotę lub niedzielę w każdej kolejce. Będzie to 12 meczów pierwszego, 12 drugiego i 13 meczów trzeciego wyboru. Spotkania będą transmitowane w ogólnodostępnym kanale TVP Sport, a niektóre także w TVP1, TVP2 czy TVP3. Dodatkowo symultaniczna transmisja będzie w Internecie (sport.tvp.pl) i w aplikacjach mobilnych (TVP Sport, TVP Stream). Kto nie będzie mógł zobaczyć meczu na żywo - powtórki znajdzie w TVP Sport, TVP3, a także na stronach TVP w postaci VOD-ów.
Presserws/wł

Komentarze (1 - 10 z 27)

Janusze zaczna sie interesowac Ekstraklasa, myślę ze moze miec to fajny skutek, pozytywny dla krajowych rozgrywek. Jest ogromny potencjal szkoda ze kluby swoja gra tego nie potwierdzaja...
 14  
Patriotyczna i jedynie słuszna tvpis nie brzydzi się współpracy z lewacką francusko-amerykańską platformą? Przecież nc+ jedynie marzy by rzucić naród wybrany znad Wisły na kolana!
Mam nadzieję, że nasz Najukochańszy Wódz i jego pachołek kurski zorientują się, że to są podłe knowania platformy, którą finansuje Merkel, Tusk i Putin.
 18  
extraKlapa to totalne dno i tona mułu !!
dobrze że TVP Sport ma prawa do Coppa Italia ;)
 8  
Wprost nie do wiary, TVPis współpracuje ze znienawidzonym TVN :lol
Jak to wytłumaczyć "ciemnemu ludowi"?
 1  
Chyba chciałęś się podPiSać : Polskie Patriotyczne Jedynie Słuszne Centrum Żoliborskie Kontrolowania Jedynie Słusznych Wpisów.

ps. zacznij monitorowanie od "spieprzaj dziadu", "małpa w czerwonym"....dotrzesz do "zdradzieckie mordy" i wtedy będziesz miał obraz KTO odpowiada za wulgaryzację języka w publicznym dyskursie.
Ale to i tak bez znaczenia - wy wiecie przecież lepiej, bo wam się zwyczajnie należy!
 3  
@Narodowe Centrum Monitorowania Kulturalnych Wpisów ??

buuuuhahahahaha

Czyżby to kolejne wcielenie naszego Macieja, co miał zniknąć na kilka miesięcy?

Dobrze że wPIS tego bałwanka już ktoś usunął.
 3  
Wprost nie do wiary, TVPis współpracuje ze znienawidzonym TVN :lol
Jak to wytłumaczyć "ciemnemu ludowi"?
"Morze" tak: tvn, jeśli chodzi o swoje interesy, pójdzie z każdym, nawet z tzw pisowską tv, "jasny ludzie" ;D
 2  

Czyżby to kolejne wcielenie naszego Macieja, co miał zniknąć na kilka miesięcy?
Gdzie i kiedy Maciej pisał, że ma zniknąć na KILKA miesięcy? Bo ja czytałem coś innego:A teraz stąd znikam i znikam na trochę ponad miesiąc. Pewne sprawy natury zawodowej (o których tutaj nie będę się rozpisywał) niestety uniemożliwią mi uczestniczenie w tutejszych dyskusjach przez pewien czas. Ale obiecuję, że tu wrócę - na początku lutego.
Nie widzę tu nic o KILKU miesiącach. No, ale ty pewnie widzisz. Tak samo, jak widzisz olbrzymie zło w wykonaniu PiS-u, choć tego zła nie ma...

No i z góry prostuję (bo wiem, że mi to zarzucisz :lol:): nie jestem Maciejem.

TYLE W TEMACIE!!!! До свидания и с новым годом! :-)
Narodowo-konserwatywne Przewietrzanie Mediów 29.12.2018 (14:07:16)
 1  
Jak na NIE MACIEJA, jesteś cymbale ruski dobrze zorientowany co i gdzie napisał Maciej


buuuuuuuhahahahahahahahahahahaha
 1  
"Morze" tak: tvn, jeśli chodzi o swoje interesy, pójdzie z każdym, nawet z tzw pisowską tv, "jasny ludzie" ;D
Jak zwykle odwróciłeś kota ogonem, bo to TVPis chce pokazać 1 mecz na zasadzie sublicencji, zatem to TVPis poszedł do TVN i idzie z każdym, byle pokazać polską pożal się Boże kopaninę.


buuuuuuuuhahahahahahahahaha

p.s. Wikipedię masz już opanowaną?

A gdzie tam są wyzwiska? Gdzie są wyrazy powszechnie uznawane za wulgarne?

Napisał całą prawdę o oPOzycji i tyle ;)

buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuahahahahahahahaha!!!
pl.wikipedia.org/wiki/Wyzwisko

"Wyzwisko to jednostka leksykalna, za pomocą której mówiący może w sposób spontaniczny ujawnić swoje negatywne emocje względem adresata bądź adresatów.

Wyzwisko może (lecz nie musi) wiązać się z użyciem przekleństw bądź wulgaryzmów. "

Definicja mówi sama za siebie i obnaża inteligencję pisiaków.
 1