Łukasz Szewczyk03.01.2019 (15:13)2 komentarze

Nowe pasmo filmowe "Sensacyjna zima" w TVP Kultura

Brawurowe pościgi, karkołomne ucieczki, nieustępliwi stróże prawa, przebiegli przestępcy i zawiłe intrygi. W czwartkowe, zimowe wieczory TVP Kultura zaprasza na nowe pasmo filmowe
W upalną noc
W paśmie "Sensacyjna zima" widzowie zobaczą legendy kina - Steve McQueen, Alain Delon, Sidney Poitier, Dustin Hoffman, Donald Sutherland czy Jean-Paul Belmondo - w wypełnionych adrenaliną klasykach. Już 3 stycznia TVP Kultura proponuje podróż w mroczne zaułki Nowego Jorku lat 70. w thrillerze "Maratończyk" w reżyserii Johna Schlesingera z 1976 roku z Dustinem Hofmannem, nominowanym do Oscara za drugoplanową rolę Lawrencem Olivierem i Royem Scheiderem. Gorąco zrobi się z sprawą Normana Jewisona i jego nagrodzonego pięcioma Oscarami klasyka "W upalną noc" z 1967 roku z Sidneyem Poitierem, Rodem Steigerem i Warrenem Oatesem. Premiera tego filmu 10 stycznia.
W pościg za stojącym po złej stronie prawa mistrzem kierownicy wyruszy bezkompromisowy detektyw w "Kierowcy" Waltera Hilla z 1978 roku (emisja: 17 stycznia). Wielbicieli trzymających do ostatniego momentu w napięciu thrillerów filmowych i książkowych Antena zaprosi na ekranizację bestsellera brytyjskiego pisarza Fredericka Forsytha "Dzień Szakala" z 1973 roku w reżyserii Freda Zinnemanna (emisja, 24 stycznia) oraz oparty na powieści Kena Folletta, rozgrywający się w czasach II wojny światowej film szpiegowski "Igła" z 1981 roku w reżyserii Richarda Marquanda z Donaldem Sutherlandem w roli zabójczego niemieckiego szpiega (emisja: 31 stycznia, o godz. 20.20). W szpiegowskim thrillerze "Przeżyliśmy wojnę" Johna Frankenheimera z 1962 roku walkę z międzynarodowym spiskiem i samym sobą stoczy Frank Sinatra, któremu na ekranie partnerują Laurence Harvey, nominowana do Oscara Angela Lansbury i znana z "Psychozy" Alfreda Hitchcocka Janet Leigh (emisja: 7 lutego).


14 lutego o godz. 20.20 TVP Kultura nie zwalnia tempa i zaprasza widzów na szaleńczą jazdę obok Steve'a McQueena pędzącego Fordem Mustangiem ulicami San Francisco w amerykańskim klasyku kina akcji Petera Yatesa "Bullitt" z 1968 roku.O przestępcze wpływy w Marsylii w filmie Jacquesa Deraya "Borsalino" z 1970 roku (emisja: 21 lutego) powalczą jako gangsterzy w charakterystycznych kapeluszach Jean-Paul Belmondo i Alain Delon, którego zobaczymy również w osadzonym w brutalnym świecie włoskiej mafii "Klanie Sycylijczyków" Henriego Verneuila z 1969 roku (emisja: 28 lutego).

Filmowe pasmo "Sensacyjna zima" - w czwartki o godz. 20.20 (od 3 stycznia 2018 roku) w TVP Kultura.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Brakuje "Brudnego Harry'ego" i "Żółtodzioba"
 0  
Mr. Majestyk
 0