Łukasz Szewczyk04.01.2019 (15:54)2 komentarze

Historyczne piątki w styczniu na kanale TNT

Legendarni wodzowie i władcy, armie żołnierzy gotowe oddać życie za swój kraj oraz bitwy, które wpłynęły na bieg historii. Już w styczniu, w każdy piątkowy wieczór, stacja TNT wyświetli filmy o tematyce historycznej.
Rob Roy
Pierwszym filmem, jaki zostanie wyemitowany na antenie TNT w ramach "Historycznych piątków", będzie wielokrotnie nagradzany dramat biograficzny "Ostatni cesarz" (4 stycznia) w reżyserii Bernardo Bertolucciego. Obraz ten należy do najważniejszych osiągnięć światowej kinematografii lat 80. Zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym 9 Oscarów (między innymi za najlepszy film, reżyserię, scenariusz adaptowany i kostiumy). Produkcja opowiada przejmującą historię ostatniego cesarza Chin - Puyi, który objął tron w wieku trzech lat i abdykował mając lat siedem. Dorastał w zamkniętym i odizolowanym świecie, a po powstaniu Chin Ludowych został aresztowany i pozbawiony majątku oraz władzy.
Tydzień później widzowie obejrzą "Rob Roya" (11 stycznia) z Liamem Neesonem, Johnem Hurtem i Timem Rothem. Tytułowy bohater to przywódca klanu szkockich górali, który jest zmuszony wziąć pożyczkę od angielskiego markiza Montrose'a. Pieniądze zostają jednak skradzione, a markiz proponuje, że zapomni o długu, jeżeli Rob złoży fałszywe oświadczenie w sporze z Księciem Argyll. Roy nie godzi się na to i zostaje zmuszony do ucieczki.

Kolejnym filmem będzie "300 Spartan" (18 stycznia) opowiadający losy heroicznej bitwy pod Termopilami z 480 roku p.n.e. Podczas tego starcia Leonidas, bohaterski król Sparty, wraz z trzystoma wojownikami stawił czoła ogromnej armii perskiej pod wodzą króla Kserksesa. Ze względu na zdecydowaną przewagę liczebną Persów, Spartanie ponieśli klęskę, ale wykazali się niezwykłym heroizmem i wielką odwagą.

Styczniowe "Historyczne piątki" zakończy emisja filmu "Ostatni samuraj" (25 stycznia) z Tomem Cruise'em w roli głównej. To opowieść o kapitanie Nathanie Algrenie, weteranie wojny secesyjnej, który przybywa do Japonii. Jego zadaniem jest wyszkolić tamtejszych żołnierzy i pomóc cesarzowi zbudować od podstaw nowoczesną armię, która rozprawi się z ostatnimi samurajami. Z biegiem czasu jednak ich oddanie tradycjom i ideałom zaczyna Algrenowi imponować, a on sam musi zdecydować, po czyjej stronie tak naprawdę stanąć.

Komentarze (1 - 2 z 2)

ten kanał to zero. Jakość fatalna i co kilka minut reklamy. Nie polecam.
 0  
Stosunek ambiwalentny (mój) do Twego wpisu jest pochodną poziomu jaki reprezentuje ten kanał.Merytorycznie jest ciekawy, emisja HD nie odbiega jakościowo od innych stacji zważywszy że w większości emitowane są filmy starsze, jednak w kwestii reklam całkowicie się zgadzam.Prostacka pazermość "morduje" klimat nie tylko tego kanału.
 4