Łukasz Szewczyk10.01.2019 (10:01)brak komentarzy

Rekordowa oglądalność Turnieju Czterech Skoczni w Eurosporcie

67. edycja Turnieju Czterech Skoczni przyniosła Eurosportowi 1 rekordową oglądalność. Kanał pokazał na żywo wszystkie konkursy oraz kwalifikacje najbardziej prestiżowego cyklu w ramach Pucharu Świata, a średnia oglądalność każdej z transmisji przekroczyła milion widzów.
Turniej Czterech Skoczni / Fot. Eurosport Getty Images
Eurosport 1 jako jedyny kanał w Polsce pokazuje na żywo zarówno kwalifikacje, jak i konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Podczas Turnieju Czterech Skoczni stacja transmitowała kwalifikacje i konkursy w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku oraz Bischofshofen. Średni RTG ośmiu transmisji wyniósł 1.35 (232 tys. widzów) w grupie komercyjnej i był o 13% wyższy niż poprzedni rekord sprzed pięciu lat oraz o 36% lepszy niż przed rokiem. W ogóle widowni średnia wszystkich transmisji wyniosła aż 1,07 miliona widzów, co jest wynikiem o 33% wyższym niż dotychczasowy rekord i stanowi poprawę o 42% względem ubiegłego sezonu.
Choć w tym roku forma polskich skoczków nie była tak wysoka jak w ubiegłym, gdy Kamil Stoch w niesamowitym stylu wygrał wszystkie konkursy, Eurosport przyciągnął widzów znakomitym komentarzem Marka Rudzińskiego, Igora Błachuta i Jakuba Pieczatowskiego, wywiadami przeprowadzanymi w Niemczech i Austrii przez Kacpra Merka oraz relacjami ze studia Eurosportu z udziałem komentatorów i ekspertów stacji.

- Przenosimy widzów najbliżej skoków narciarskich, jak to możliwe. Przez cały Turniej Czterech Skoczni pokazaliśmy wszystkie skoki, dziesiątki wywiadów, analizy ekspertów i wiele materiałów dodatkowych. Dzięki temu wielkie sportowe emocje towarzyszące niemiecko-austriackiemu cyklowi oglądało na naszych antenach więcej widzów niż kiedykolwiek wcześniej. Cieszymy się, że w tym sezonie skoków narciarskich przed nami jest jeszcze tyle wspaniałych wydarzeń: m.in. konkursy w Zakopanem, maraton skoków podczas Raw Air, a także mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld - powiedział Adam Widomski, Dyrektor Eurosportu.

W trakcie całego sezonu reporterzy Eurosportu są obecni na wszystkich europejskich konkursach, a w dniach kwalifikacji oraz wybranych konkursów widzowie mogą oglądać profesjonalne analizy komentatorów i ekspertów Eurosportu w relacjach ze studia, które towarzyszą transmisjom. Więcej informacji o skokach narciarskich, w tym wideo z anten Eurosportu oraz dedykowane produkcje, wywiady ze sportowcami i ekspertami oraz artykuły i analizy na stronie eurosport.pl, w aplikacji Eurosportu oraz w mediach społecznościowych kanału.