Łukasz Szewczyk10.01.2019 (10:12)5 komentarzy

Gazeta Wyborcza gra z WOŚP. Specjalne akcja dla czytelników

Gazeta Wyborcza po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, tym razem jako oficjalny partner 27. Finału. Z tej okazji na łamach dziennika będzie można znaleźć cykl artykułów poświęconych działaniom Fundacji, a także specjalną akcję dla czytelników. Ponadto redakcja przygotowała specjalne aukcje internetowe
27 finał WOŚP
Przez cały tydzień aż do dnia 27. Finału WOŚP w Gazecie Wyborczej codziennie publikowane są artykuły, dzięki którym czytelnicy dowiedzą się więcej na temat wydarzeń organizowanych w ramach tegorocznej edycji akcji, poznają historię dzieci i rodzin, którym dotychczas pomogła Fundacja oraz przeczytają o tym, jak wygląda praca lekarzy w polskich szpitalach dziecięcych. Poszczególne materiały będą dostępne na łamach ogólnopolskiego wydania dziennika, w jego lokalnych odsłonach oraz na Wyborcza.pl.
Wśród publikowanych przez "Gazetę Wyborczą" materiałów znajdzie się m.in. rozmowa z prof. Ireneuszem Haponiukiem, ordynatorem Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej im. WOŚP ze szpitala w Gdańsku Zaspie oraz "Mapa WOŚP" - raport podsumowujący dotychczasowe działania Fundacji z podziałem na poszczególne miasta. Czytelnicy przeczytają także o trzech pokoleniach wolontariuszy z Gorzowa Wielkopolskiego, orkiestrowej sztafecie pokoleń z Łodzi oraz jednej z najstarszych uczestniczek zbiórek, prawie 80-letniej Helenie Heimrath z Gdańska, która i w tym roku zamierza aktywnie wziąć udział w Finale WOŚP. Z kolei wywiad z Jerzym Owsiakiem ukaże się w dzienniku w sobotę, 12 stycznia br. na dzień przed Finałem.

Dziennikarze Gazety Wyborczej przygotowali również specjalną akcję, w której zapraszają czytelników, aby opowiedzieli swoje historie związane z WOŚP. Opowieści można nadsyłać listownie na adres redakcji oraz za pomocą mediów społecznościowych do 13 stycznia br.

Gazeta Wyborcza po raz kolejny aktywnie włączy się także w zbieranie funduszy na tegoroczny cel zbiórki i zaprasza do udziału w aukcjach charytatywnych, z których dochód w całości przeznaczony zostanie na WOŚP. Od 7 stycznia 2019 roku za pośrednictwem aukcji Allegro dla WOŚP na stronie aukcje.wosp.org.pl przez dwa tygodnie będą trwać trzy licytacje.

W pierwszej aukcji do zdobycia jest rysunek autorstwa Andrzeja Milewskiego znanego jako Andrzej Rysuje. Obrazek zostanie opublikowany na pierwszej stronie "Gazety Wyborczej", a jego oryginał wraz z autografem autora trafi do rąk osoby, która zaoferuje najwyższą kwotę.

Cieszący się popularnością w 2018 r. spacer po Puszczy Białowieskiej z przyrodnikiem Adamem Wajrakiem będzie licytowany również w tym roku. W pakiecie znajdą się nocleg w Białowieży dla czterech osób oraz dwie wydane w zeszłym roku książki wraz z autografami autorów - "Zew padliny" Adama Wajraka i Tomasza Samojlika oraz "Wielka Księga Prawdziwych Tropicieli" Adama Wajraka.

W trzeciej aukcji Gazeta Wyborcza zaoferuje cyfrową prenumeratę dziennika na 100 lat (i jeden dzień dłużej) na wszystkich nośnikach - m.in. na komputerach i telefonach komórkowych, a w przyszłości również na urządzeniach, które jeszcze nie zostały wymyślone.

Ponadto redakcja wrocławskiego wydania "Gazety Wyborczej" przygotowała dwie dodatkowe aukcje charytatywne, w których będzie można wylicytować prywatny spacer po Wrocławiu z Beatą Maciejewską oraz kurs fotograficzny z Mieczysławem Michalakiem. Obie aukcje potrwają do 14 stycznia 2019 roku.

W dniu tegorocznego Finału WOŚP dziennikarze Gazety Wyborczej będą obecni w sztabie centralnym w Warszawie i w wielu innych sztabach Orkiestry w całej Polsce, obserwując i relacjonując przebieg zbiórki. Relacje z niedzielnych wydarzeń pojawią się również na profilu dziennika na Facebooku oraz w serwisie Wyborcza.pl.cji.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Choć ten psychoterapeuta (z zawodu) udaje pajaca, to pajacem nie jest. Jest z niego świetny manipulant (czerwone okulary, młodzieżowy styl i "siema" to wszystko specjalny image i gra aktorska - szczególnie u człowieka w jego wieku) i ma potężne wsparcie jeszcze od czasów PRL'u.

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/czy-owsiak-i-jego-wosp-to-slupy-wsi-2019-01
 23  
moim zdaniem sama akcja pomocy i cel jest szczytny problem jest z samym Owsiakiem który robi z siebie celebryte i wygłasza maniflesty polityczne na co najgorsze zanikła u niego najwazniejsza cecha skromność juhas
 28  
co was swedzi popaprance kto komu daje pieniadze, macie swojego rydzyka i sobie mu wplacajcie
 25  
Jeśli się człowieka od lat bezpardonowo atakuje i atakują go politycy partii rządzącej, nie przedstawiając na swoje tezy ŻADNYCH dowodów, to ma prawo się bronić i ripostować.
Boli Cię to? Załóż fundację i zrób lepiej to co robi on !
Czekamy
 26  
A żebyś cie się przypadkiem nie POsrali z tym owsikiem w czerwonych POrach i okularach deprawatora dzieci i młodzieży
Spójrz na swoich sukienkowych pisowski trollu

Zajmij się własnym życiem człowieku :))))
 25