Łukasz Szewczyk10.01.2019 (10:23)1 komentarz

Serial "Czarny poniedziałek" od stycznia w HBO i HBO GO (wideo)

Kiedy w drugiej połowie lat osiemdziesiątych grupa outsiderów przejmuje klub oldboyów z Wall Street, wydarzyć się może wiele rzeczy, między innymi krach na giełdzie. Serial "Czarny poniedziałek" opowiada o takiej właśnie historii.
Serial "Czarny poniedziałek"
19 października 1987 roku przeszedł do historii jako Czarny poniedziałek. Tego dnia przez globalne rynki przetoczył się jeden z największych krachów po II wojnie światowej, a giełda na Wall Street odnotowała największą dzienną stratę w historii. Nikt nie wiedział, co było przyczyną tych zdarzeń... do czasu. Serial opowiada o grupie outsiderów, którzy przejęli klub oldboyów z Wall Street i doprowadzili do upadku największego na świecie systemu finansowego.
W rolach głównych w serialu "Czarny poniedziałek" (występują: wyróżniony dwoma Złotymi Globami Don Cheadle ("Hotel Ruanda"), Andrew Rannells (serial "Dziewczyny") oraz Regina Hall ("Stracone nadzieje"). W pozostałych rolach pojawią się także: Yassir Lester (serial "Making History"), Horatio Sanz (serial "Glow") oraz Michael James Scott ("Aladdin on Broadway").

Gościnnie w produkcji pojawią się także m.in.: wyróżniony nagrodą Emmy oraz dwoma nominacjami do Oscara Bruce Dern, Melissa Rauch, Julie Hagerty, Kadeem Hardison, Eugene Cordero, Vanessa Bell Calloway, Tim Russ, Jason Michael Snow, Casey Wilson, Ken Marino i Kurt Braunohler.

Twórcami serialu są Jordan Cahan ("Dziewczyna mojego kumpla") i David Caspe, a rolę producentów wykonawczych pełnią wyróżnieni nominacją do Emmy Seth Rogen oraz Evan Goldberg, którzy wyreżyserowali także pierwszy odcinek. Wśród pozostałych producentów jest także odtwórca jednej z głównych ról Don Cheadle.

Za produkcję serialu odpowiada telewizja Showtime we współpracy z Sony Pictures Television.Premiera serialu "Czarny poniedziałek" (Black Monday) odbędzie się w poniedziałek, 21 stycznia w HBO o godz. 21.40. Pierwszy odcinek jest już dostępny przedpremierowo w HBO GO od 8 stycznia. Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się co poniedziałek w HBO i HBO GO od 21 stycznia. Serial liczyć będzie 10 odcinków.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Nie ma się czym podniecać. Niestety. Pierwszy odcinek wyłączyłem po dwudziestu minutach. No ale o gustach się nie dyskutuje.
 1