Łukasz Szewczyk10.01.2019 (10:34)3 komentarze

Koncert Pomponika w radiowej Czwórce

W piątek (18 stycznia 2018 roku) w radiowej Czwórce wystąpi duet Pomponika. Koncert jest nagrodą za wyróżnienie w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Występ będzie transmitowany na antenie stacji.
Koncert Pomponika w radiowej Czwórce
Pomponika to polsko-chiński duet muzyczny. Tworzą go: pochodząca z Chin Qinke Chang oraz Piotr "Łabi" Łabanow. Artyści poznali się w Polsce podczas warsztatów muzycznych. Nie chcą określać swojej muzyki i stylu, ale przyznają, że lubią chillout oraz subtelne brzmienia elektroniczne. W ich twórczości przeplatają się ze sobą elementy chińskiego popu z folklorem, jazzem oraz chilloutem. Na koncertach używają syntezatorów, gitar, instrumentów klawiszowych, a nawet bębnów afrykańskich. Jednak kluczowym instrumentem dla twórczości Pomponiki jest... wokal Qinke. Artystka śpiewa w językach: angielskim, chińskim i polskim. Duet wystąpił m.in. na międzynarodowym "Wiosennym Festiwalu" w Chinach, który odbywa się w kultowym klubie muzycznym "Poranny Dom" w Chengdu. Pomponika zaprezentowała godzinny program, który był określany mianem "magicznego doświadczenia dla wszystkich". W Polsce zespół ma za sobą kilkanaście koncertów klubowych.
Intrygującej twórczości Pomponiki będzie można posłuchać (i ją obejrzeć) podczas koncertu w studiu radiowej Czwórki, który odbędzie się 18 stycznia 2019 roku o godz. 18.00. Jest to nagroda za wyróżnienie w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!", organizowanego przez radiową Czwórkę i to właśnie w ramach audycji "Będzie głośnio!" Damiana Sikorskiego odbędzie się występ.

- Ogromnym zaszczytem jest dla nas fakt, iż jesteśmy laureatami konkursu "Będzie głośno" organizowanego przez Czwórkę. Możliwość koncertu na radiowej scenie, kontakt z żywą publicznością oraz tą oglądającą nas w sieci, jest dla nas możliwością urzeczywistnienia naszych artystycznych pragnień. Czujemy ogromną radość, że będziemy mogli właśnie w Czwórce, premierowo zaprezentować nasze najnowsze aranżacje utworów muzycznych. Podsyceni tremą, która działa na nas mobilizująco i wyjątkowo twórczo, szykujemy dla słuchaczy również wrażenia wizualne, które mamy nadzieję, iż będą świetnie współgrać z piosenkami. Zatem niech połączy nas muzyka i zamiłowanie do pięknych dźwięków - mówi Qinke Chang, wokalistka Pomponiki.


Zaproszenia na to wydarzenie można zdobyć słuchając Czwórki oraz na Fane Page'u stacji. Ilość miejsc ograniczona. Fanów zespołu (i nie tylko), którzy nie będą mogli na żywo uczestniczyć, Czwórka zaprasza do słuchania transmisji koncertu na stronie czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Jak już to tytuł powinien być "Koncert Pomponiki w radiowej czwórce"
 1  
Jaki pomponik? :)
 1