Łukasz Szewczyk10.01.2019 (13:12)brak komentarzy

"Siatkarskie Plusy". Gala 90-lecia Polskiej Siatkówki" na żywo w Polsacie i Polsacie Sport

W sobotę (12 stycznia 2019 roku) odbędzie się wielka gala, podczas której nagrodzeni zostaną najsłynniejsi siatkarze i trenerze. "Siatkarskie Plusy - Galę 90-lecia Polskiej Siatkówki" poprowadzą Małgorzata Glinka, Łukasz Kadziewicz oraz Jerzy Mielewski.
siatkówka
90 lat siatkówki w Polsce to wielkie pasmo sukcesów zarówno reprezentacji kobiet, jak i mężczyzn. Na koncie naszych siatkarzy są m.in. medale Igrzysk Olimpijskich (pamiętne złoto z Montrealu w 1976 roku, ale również wcześniej brązowe medale reprezentacji kobiet w 1964 i 1968 roku), Mistrzostw Europy (dwukrotne mistrzostwo kobiet w roku 2003 i 2005 roku oraz mistrzostwo mężczyzn w 2009 roku) czy Mistrzostwo Świata, które siatkarze obronili w ubiegłym roku, po raz drugi w historii pokonując w finale Brazylię. Podczas 90 lat siatkówki w Polsce nasze drużyny narodowe wywalczyły niemal 200 medali na imprezach międzynarodowych. Polska Siatkówka jest najbardziej "medalodajną" dyscypliną w grach zespołowych w Polsce.
W sobotę (12 stycznia 2019 roku) o godzinie 20:05 na antenie Polsatu i Polsatu Sport będziemy świadkami gali, podczas której przypomnimy najważniejsze momenty dla Polskiej Siatkówki w 90-letniej historii tego sportu. Organizatorzy przypomną największe sukcesy naszych siatkarzy, które widzowie mogli przeżywać wspólnie z Telewizją Polsat, która transmituje mecze siatkówki od prawie 25 lat. To właśnie dzięki Telewizji Polsat siatkówka stała się w ostatnim ćwierćwieczu najpopularniejszą dyscypliną sportową w Polsce.

W trakcie "Siatkarskich Plusów - Gali 90-lecia Polskiej Siatkówki" zostaną nagrodzone osoby zasłużone dla Polskiej Siatkówki. W tym dostojnym gronie znajdą się mistrzowie i medaliści najwyższej rangi siatkarskich imprez międzynarodowych: mistrzostw Europy, świata, Pucharów Świata, Ligi Światowej i Olimpiad. Uhonorują ich osobowości ze świata sportu, działacze polskiej oraz europejskiej i międzynarodowej federacji siatkarskiej, a także przedstawiciele sieci Plus, sponsora Polskiej Siatkówki. Wydarzenie zaszczyci liczne grono przedstawicieli władz państwowych, biznesu i przyjaciół Polskiej Siatkówki.

Na scenie pojawią się złote gwiazdy polskiej muzyki: Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Igor Herbut, chór Sound'n'Grace oraz Filip Lato.

Wydarzenie poprowadzą siatkarze Małgorzata Glinka - dwukrotna mistrzyni Europy i Łukasz Kadziewicz - wicemistrz świata, a także Jerzy Mielewski, dziennikarz i komentator Polsat Sport oraz wieloletni siatkarz.


Już od godziny 19:00 oraz po transmisji oficjalnej części gali, na antenie Polsatu Sport specjalne studio, w którym m.in. relacje reporterskie Marcina Lepy, Adriana Brzozowskiego i Bożeny Pieczko. Wśród gości osoby nagrodzone podczas gali, a także gwiazdy i legendy polskiej siatkówki. Studio poprowadzą Karolina Szostak i Krzysztof Wanio.

"Siatkarskie Plusy - Gala 90-lecia Polskiej Siatkówki" będzie również okazją do celebrowania 20-lecia sponsorowania polskiej siatkówki przez sieć Plus. Podczas Gali Fundacja Polska Siatkówka przeprowadzi aukcję, z której dochód trafi do Funduszu Opieki i Rehabilitacji dla środowiska siatkarskiego bez ograniczeń wiekowych, w tym do dzieci, młodzieży i seniorów Polskiej Siatkówki, którym kontuzje uniemożliwiły kontynuowanie kariery sportowej, jak i tym, którzy w jesieni wieku zostali osamotnieni i brakuje im środków do życia.