Łukasz Szewczyk17.01.2019 (13:12)34

Prezydent zatroskany o jakość debaty publicznej w mediach. Spotkał się z członkami KRRiT

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z członkami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Głównym tematem rozmów była sytuacja w mediach, w szczególności pod kątem jakości debaty publicznej.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 34)

Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
orMo2, odstaw te dopalacze i poproś o urlop ;D

buuuuuuuuuuuuuuuahahahahahahha!!!
Odpowiedź to typowy hejt wymierzony w zdyskredytowanie rozmówcy, który pokazuje oczywiste błędy swojego poprzednika.

Przez taki hejt, nakręca się spirala nienawiści, a co niektórzy świat internetowy przenoszą do realu i potem giną ludzie.

Brawo, brawo zwolenniku PIS.
Matka Polka katolicko-konserwatywna 17.01.2019 (18:38:20)
 36  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
#manipulacja
#koMEDIAnt
#hiena
;]
 32  
Późno Prezydent się obudził.
 24  
"Z miłości do Owsiaka wyleczył mnie dwadzieścia parę lat temu dziennikarz Telewizji Kraków. Nazwiska nie wymienię, bo mógłby mieć kłopoty – może wciąż pracuje w TVP, a rzecznik tej instytucji bardzo jest zaangażowany.
Kiedy zachwycałem się społecznym ruchem, wspólnotą, miłością, zebraną kwotą, popatrzył na mnie i zapytał:
–A ty myślisz, że ile kosztuje zorganizowanie tych imprez.
–Nic – naiwnie odpowiedziałem – wszyscy robią to charytatywnie.
–Myślisz, że ja, operator, dźwiękowiec, oświetleniowiec, kierowca, cały dzień zapierdalaliśmy za darmo?
–No, chyba nie.
–Zapłaciła nam za to TVP. A myślisz, że ilu takich jak my zapier... po całej Polsce? Ile kosztowało paliwo telewizyjnych samochodów? Ile transmisje? Ile kosztowały te wszystkie koncerty i imprezy? Muzycy być może kasy nie brali, ale techniczni? Ile prąd kosztował?
Kasa zebrana do puszek raczej nie byłaby w stanie tego wszystkiego pokryć.
Państwo Polskie funduje swoim obywatelom imprezę, dzięki której mogą się lepiej poczuć.
Nie chciało mi się o tym wtedy myśleć, bo po wrzuceniu pięciu tysięcy złotych czułem się członkiem wspólnoty fajnych ludzi. Ale z czasem wątpliwości się pojawiły.
Jaki pożytek miały mieć biedne chore dzieci z tego, że LOT dostarczał Owsiakowi samolot, którym latał po całej Polsce? Czy za kasę, która poszła na paliwo nie można było kupić czegoś konkretnego? Owsiak w śmigłowcu. Owsiak na czołgu. Owsiak z policyjną asystą. Owsiak z eskortą myśliwców. Autorzy „South Park” mieliby używanie.
Kiedy indziej u znajomego lekarza. Na całym oddziale, na każdym prawie urządzeniu serduszka Orkiestry. Pytam:
–To wszystko od Orkiestry?
–Nie
–A co?
–Nic
–Jak to?
–Chcieli nam dać (nie pamiętam co), ale już mamy i drugiego nie potrzebujemy
–To skąd te serduszka?
–Jak byli, to ponaklejali.
No i trzecia scenka. Ze dwa lata temu BMW (chwała mu za to) zaprosiła kilkunastu dziennikarzy na kurs pierwszej pomocy. Kurs odbywał się o ośrodku szkoleniowym WOŚP „Szadowo Młyn”. Szkolenie było naprawdę niezłe. Wiem jaką piosenkę mam nucić podczas resuscytacji.
W ośrodku zewsząd wysypywały się różne dary dla orkiestry. Przed wejściem stała armata. Niestety pomalowana na żółto. Zawsze chciałem mieć armatę. Ale zastanowiła mnie jedna rzecz. Czy jeżeli ktoś daje armatę „na Orkiestrę” to chodzi mu o to, że by Orkiestra ją sprzedała, a uzyskane pieniądze przekazała „na dzieciaki”, czy żeby ozdabiała młyn w Szadowie?
To interesujące, że wśród moich znajomych najgłośniej bronią Owsiaka ci, którym najbardziej przeszkadza religia. Najwyraźniej człowiek bez wiary czuje się pusty i musi tę pustkę czymś sobie wypełnić. Na przykład wiarą w niepokalanie Jerzego Owsiaka."

Więcej na ten temat:

http://wmeritum.pl/wosp-czyli-wielka-orkiestra-swiateczneg…/
 32  
Chcecie wiedzieć co to polityka? Tusk w 2011 roku zapytany o zamordowanie działacza PiS przez byłego członka PO, powiedział tak:

"Jak najmniej polityki. Natomiast widzę coraz wyraźniej, że Kaczyński uznał, że to jest wiatr w żagle. Bardzo mi przykro, że jesteśmy świadkami wykorzystywania takich dramatycznych sytuacji do polityki. Tak po ludzku budzi to we mnie etyczny niesmak i sprzeciw." Ładne słowa, prawda? Więc zobaczmy co się teraz dzieje. Wystąpienia, wywiady, agitki i obarczanie winą przeciwników, napuszczanie ludzi na siebie, wskazywanie palcem wrogów publicznych. Tusk przyjeżdża do Gdańska wygłosić przemówienie, że "obronimy Gdańsk, naszą Polskę i naszą Europę przed nienawiścią i pogardą". Już w pierwszych godzinach po ataku, politycy i media ustalają sobie wersję o motywach sprawcy. Już w pierwszych godzinach znają jego poglądy i twierdzą, że zabił przez "mowę nienawiści". No a mowa nienawiści to przecież wszystko, co mówią przeciwnicy polityczni. Tak jak plastelina jest nazistowska i zainspirowała do latania z nożem. Stało się jasne, że Adamowicz będzie najważniejszą postacią kampanii wyborczej PO.

Co dobija najbardziej? Że wykręcają się jak mogą, by nie nazywać mordem politycznym zastrzelenia Marka Rosiaka. Mimo, że zabójca Ryszard Cyba:
a) był w przeszłości działaczem PO,
b) był poczytalny,
c) mówił, że chciał zabić Kaczyńskiego, ale z powodu zbyt silnej ochrony postanowił zabić kogokolwiek z PiS-u,
d) przyznał się do winy, był w pełni świadomy, złożył obszerne wyjaśnienia, ale nigdy nie wyraził skruchy.
Sąd skazując Cybę na dożywocie, przyznał, że zabił on z pobudek politycznych.

Ale bez problemu, bez mrugnięcia okiem i jakiegokolwiek zawahania nazywają mordem politycznym czyn leczonego od lat schizofrenika z szalonym hasłem. Bo im pasuje do robienia polityki. Cynizm, hipokryzja, obłuda. Po prostu obrzydlistwo pod każdym względem, któremu ulegają miliony.

Gdyby jeszcze wykreowane na potrzeby kampanii hasło #StopNienawiści niosło za sobą jakieś efekty, realne, pozytywne przemiany w narodzie, to można by było machnąć ręką. Ale z nienawiścią walczą ci, którzy są nią przesiąknięci. Wytykają sobie teraz wzajemnie nienawiść, robiąc to z nienawiści do siebie i dorzucając nienawistne komentarze. Będzie jak było, albo i gorzej.
 33  
A wiecie co się działo wczoraj? Wczoraj twórca Amber Gold Marcin P. został UNIEWINNIONY ws. przestępstw skarbowych przez Sąd Okręgowy w Gdańsku. Także wczoraj, ale już SKAZANY został Jan Śpiewak, warszawski działacz. Przegrał z córką byłego ministra sprawiedliwości rządu PO (jak na ironię niedawno Śpiewak wzywał do manifestacji w obronie "wolnych sądów"). To tak gdyby ktoś przegapił w gąszczu informacji o śmierci Adamowicza, który kiedyś ciągnął samolot OLT. Tyle z wielkich zapowiedzi o reformie sądownictwa. Teraz wracajmy do "walki z nienawiścią".
 32  
Wiadomosc dnia na Interii: ,,NAJNOWSZY SONDAŻ: SPADEK POPARCIA DLA PIS". Sondaż przeprowadził Kantar, na zlecenie ,,Wyborczej". Badanie rozpoczęto 15 stycznia, czyli... NIECAŁY JEDEN dzień po śmierci prezydenta Adamowicza, w epicentrum wrzenia i rozbuchanych emocji, jeszcze zanim się ostatecznie okazało że to nie mord polityczny tylko działanie szaleńca leczonego psychiatrycznie.

Szacunek dla zmarłego? Poczucie przyzwoitości? Żałoba?

A po cholerę. Żałoba srałoba, napierdalamy sondażami, trzeba jechać na emocjach i ugrać na tym jak najwięcej. Po trupie do celu.

Nie ma demokracji bez manipulacji.

Prawdę mówiąc, czułem że coś takiego odwalą więc żałuję, że nie zrobiłem wczoraj wpisu na temat tego przeczucia. Zawahałem się, bo uznałem, że w takim tragicznym momencie może nie posuną się tak daleko i nie upadną aż tak nisko.

Byłem naiwny. Dla nich nie ma żadnych świętości.
 30  
jeszcze zanim się ostatecznie okazało że to nie mord polityczny tylko działanie szaleńca leczonego psychiatrycznie.
Piękne cytaty towarzyszu, piękne.
Szkoda że się kupy nie trzymają.

Jeśli ten człowiek był chory psychicznie, to jakim cudem Policja i służby więzienne, w tym psycholodzy nie dostrzegli tego, tylko wypuścili go na wolność miesiąc przed wydarzeniem? TAK DZIAŁA PAŃSTWO PIS? TAK NAS BRONI PRZED ZBRODNIARZAMI?

Po drugie ten człowiek dokładnie wszystko zaplanował, by uderzyć w najbardziej czuły punkt znienawidzonej przez siebie (nawet jeśli w chorobie) PO.

Po trzecie po zabójstwie wygłosił manifest, będący przyznaniem się do motywów jego działania. I ten manifest był CZYSTO POLITYCZNY !!!

AMEN !!!
 28  
Szybko sypie się narracja opozycji robiącej kampanię na Adamowiczu. Wczoraj dziennikarze dotarli do jego kolegów, którzy tłumaczyli, że Stefan W. był przeciw władzy - ogólnie, i że miał dwie osobowości, potwierdzili chorobę psychiczną. Dziś dowiadujemy się, że dzień po zwolnieniu z więzienia Stefan W. próbował wedrzeć się na teren Pałacu Prezydenckiego.

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-01-18/stefan-w-planowal-zamach-w-warszawie-chcial-dostac-sie-do-palacu-prezydenckiego/

To może był jednak fanem opozycji? ;D

Polecam
Warto posłuchać:

"Na trumnie Adamowicza rozpoczyna się kampania Tuska? - Wojciech Sumliński"

https://m.youtube.com/watch?v=HHGrZpRUMYo

Skoro ta śmierć, to paliwo dla Tuska, to mamy odpowiedź na pytania: Komu to służy? Kto za tym stoi?
 30  
Na pewno Tobie to służy i gazetkom które cytujesz. Masz znowu o czym hejtować i znowu masz okazję nienawidzić Tuska.
 26